ПДЧ или МДФ

  • 17 593
  • 11
Дайте мнения за или против ПДЧ и МДФ. От какво според вас е по-добре да са мебелите в един апартамент? Кое по-доброто за различните стаи?
Виж целия пост
# 1
Зависи от обитателите на апартамента. МДФ според мен е по-красив, но ПДЧ е по-талибаноустойчиво, така че ако имате малки деца, не прекалявайте с мдф-а, да не си трошоте главите после Laughing
Виж целия пост
# 2
Изцяло от МДФ мебели ще ти излязат доста солено  Simple Smile
МДФ вратички и ПДЧ корпуси е най-удачното решение.
МДФ е по-тежък от ПДЧ, позволява повече варианти на обработка, по хигроскопичен е, може да се лакира.
В никакъв случай не може да се твърди, че мебели от МДФ винаги са по-качествени от такива направени от ПДЧ.
Виж целия пост
# 3
Нито ПДЧ нито МДФ

 Thinking    Ако става въпрос кое е по-малкото зло - МДФ
Виж целия пост
# 4
МДФ може да бъде с дървен фурнир, в хиляди цветове и евент. лак. Позволява вдълбаване и други красоти.
При ПДЧ цветовете не са толкова - на практика всеки познава 80 % от тях  Grinning независимо, че идват от много производители и вносители. Тук не броя естествено имитациите на дървесни шарки.
Относно експлоатацията Белинда е изчерпала всичко  Simple Smile
Избора зависи и от бюджета - врати в МДФ доста оскъпяват поръчката особено, ако са с фурнир или лак.
Виж целия пост
# 5
ПДЧ-то също може да се фурнирова с естествен фурнир, не са само ламинирани плоскости  Peace
Виж целия пост
# 6
Обиколих доста фирми, но не съм виждала такъв вариант при мебелите по поръчка. Може да има готови мебели от ПДЧ с естествен фурнир  newsm78 Не знам дали има някакво значение изобщо конфекция ли са мебелите. Знам си, че трябва да мълча като не съм професионалист в съотв област  Embarassed
Виж целия пост
# 7
Спокойно Simple Smile
Ами да ти кажа чесно не знам къде произвеждат ПДЧ с естествен фурнир вече и дали изобщо го произвеждат. Едновремешните комунистически секции са такива.
Виж целия пост
# 8
На този етапа с дете ан 2.7 години предпочитам ПДЧ-то,колкото и МДФ да е с по-добри качества.Като отрасне ще сменям мебелите.
Виж целия пост
# 9
На този етапа с дете ан 2.7 години предпочитам ПДЧ-то,колкото и МДФ да е с по-добри качества.Като отрасне ще сменям мебелите.

И аз така реших. Peace Като се сетя баткото как блъскаше с каквото намери- лъжица,черпак,точило... #Crazy, докъдето достигне- възможно най-устойчи материал!
Виж целия пост
# 10
В къщи имам и ПДЧ и МДФ и виждам разликата.Когато поръчвахме кухнята от две фирми ни попитаха за какво е ние МДФ в кухнята,той лесно се наранява.А кухнята е място,което доста се експлоатира,поне у нас.
Виж целия пост
# 11
МДФ ми изгежда някак си по-луксозно и по-красиво. Зависи от финансите и от моделите на мебелите. Но и двата материала може да имитират доста успешно естествено дърво, както да бъдат и в някакъв шантав цвят /различен от дърво/. Не мога да кажа кой материал е по-устойчив, но май зависи от покритието. В стаята на децата мебелите са от ПДЧ /вече трета година нямат надрано или наръфано/, а у моята приятелка вратичките на кухнята са МДФ с лаково покритие - наранява се много по-лесно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия