Болки в пишката на сина ми

  • 10 365
  • 22
 Cry Знам, 4е лекар ще ми помогне, но да се опла4а...Моето мом4енце(2г5м) снощи проплакваше и казваше "Боли ме пишката!". Много съм притеснена. Няма температура. По принцип кожи4ката му не е забелена - отваря се до полвината, но досега не е имало проблеми.  Лекарката му я беше отворила до край, но тя пак си срастна и аз не смеех да я дърпам силно. Cry Има ли някой с такъв проблем? Стискайте палци да не е нещо сериозно! На вси4кото отгоре е неделя и трябва да 4акаме до утре...
Виж целия пост
# 1
е заведи го в някой спешен център, малко дете е и няма да те върнат. Нека да го види някой лекар.
Виж целия пост
# 2

 Когато бяхме допуснали срастване и синът ми се оплакваше от същото.Може да е от мърсотията която се насъбира вътре.По-скоро го заведи на лекар, ако трябва в Пирогов!
Виж целия пост
# 3
И аз съм на мнение, че трябва да се прегледа по-скоро.
В противен случай може да се появят проблеми с уринирането, т.е. да не иска да се изпишка, защото ще се страхува от болка и парене.
Виж целия пост
# 4
И аз съм на мнението, че от събрана мърсотия, може да се възпали мястото и да го боли.
Виж целия пост
# 5
стискам палци да не е нещо сериозно-пиши след Доки!
Виж целия пост
# 6
И ние бяхме със същия проблем миналата година.
Купи си калиев перманганат и му прави слаб разтвор с топла вода.Топни му пишлето за няколко минути и ще видиш как всичко ще излезе и ще го облекчи Wink
Разтворът трябва да е с бледо розов цвят
Поне 2 пъти дневно го прави това и ще се оправи детето.
когато е по-добре и ти позволи да го пипаш,мажи го и с антибиотична паста поне веднъж дневно.
Това -при положение че е от мръсотията която се събира поради не добре заголения пишок.
Аз все още профилактично му правя разтвор с калиев перманганат и проблеми сме нямали от тогава.
Виж целия пост
# 7

 Това бих го направила само с назаначение от лекар!Малко повече калиев перманганат може да доведе до силно изгаряне на това толкова чувствително място ooooh!

 Ако има насъбрана мърсотия и болка, по-добре да се почисти от лекар!
Виж целия пост
# 8
На мен точно уролог ми го предписа!
Слабият разтвор с бледорозов цвят е абсолютно безобиден!
Цяла година вече профилактично го правя и проблем НЕ Е възникнал
Виж целия пост
# 9
На мен точно уролог ми го предписа!
Слабият разтвор с бледорозов цвят е абсолютно безобиден!
Цяла година вече профилактично го правя и проблем НЕ Е възникнал

 Да, разбрах, че е с лекарско предписание.Моя приятелка повлияна от подобен съвет си прави вагинална промивка.Резултата беше 2 дни на легло с разкрачени крака поради силно изгаряне Joy

 От тогава имам страх към калиев перманганат.
Виж целия пост
# 10

 Това бих го направила само с назаначение от лекар!Малко повече калиев перманганат може да доведе до силно изгаряне на това толкова чувствително място ooooh!

 Ако има насъбрана мърсотия и болка, по-добре да се почисти от лекар!
Именно  Peace Едно неразтворено кристалче калиев перманганат да има и да попадне точно там,изгаря жестоко. А и те антибиотични мази има много, не можеш просто да вземеш един и да мажеш.Точно заради това неконтролирано самоизписване на антибиотици се създава резистентност на бактериите и после не действа антибиотика
Виж целия пост
# 11
Cry Знам, 4е лекар ще ми помогне, но да се опла4а...Моето мом4енце(2г5м) снощи проплакваше и казваше "Боли ме пишката!". Много съм притеснена. Няма температура. По принцип кожи4ката му не е забелена - отваря се до полвината, но досега не е имало проблеми.  Лекарката му я беше отворила до край, но тя пак си срастна и аз не смеех да я дърпам силно. Cry Има ли някой с такъв проблем? Стискайте палци да не е нещо сериозно! На вси4кото отгоре е неделя и трябва да 4акаме до утре...

Аман от докторки които си остават само с наученото през следването.
При бебетата това че кожичката покрива пишката е физиологично и е с цел да защитава свръхнежната кожа отдолу.
Не се забелва първата година и половина. Именно забелването може да доведе до неправилно вече срастване /защото иначе е само прилепена/ и инфекции и т.н.
Почисква се като се забелва само докъдето позволява разтягането на кожата без болка. С времето в повечето случаи сама се разтяга и отлепва.

Нищо чудно при вас точно това да е проблема- повторно неправилно срастване. Когато кожата се разкъса тя произвежда нещо като живо лепило, което може да попадне и където не трябва и да стане проблем.
Заведи детето на някакъв чтав нефролог. Не е зле да поискаш ехография на отделителната система, да не би да е нещо друго и болката в пишката да е амо страничен симптом.
Виж целия пост
# 12
И аз съм на мнението, че от събрана мърсотия, може да се възпали мястото и да го боли.

 Peace
Виж целия пост
# 13
Почисква се като се забелва само докъдето позволява разтягането на кожата без болка. С времето в повечето случаи сама се разтяга и отлепва.



 Аман вече от специалистки по пишките във форума!Момичето казва, че е забелена наполовина.Което значи, че педиатъра не е издевателствал върху детето със сила и мъчения.Нашата педиатърка подходи по същия начин.Показа как да почиствам до където се маха кожичката.Защо си мислите, че когато българин каже как да се прави и е най-невежия в това отношение!И че дерем на живо пишките на децата си Close

 Или като се захранва"глупаво е да се дава това", или "няма смисъл".Ами откажете се от лекарите се като знаете всичко!
Виж целия пост
# 14
А защо решихте ,че проблемат с болките в пишката се дължат на неотлепената и кожичка?Причината може и да е съвсем друга или на някоя бактериална инфекция.Затова няма смисъл да гъдаеме,един лекарски преглед би бил по-полезен в случая.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия