Spe6en vapros-ima li zapek???

  • 1 001
  • 9
Zdraveite-moita bebka e na 28 dni-davam i ot 4-5 dena Milumil-1,predi tova q karmih,a ot 2-3 dena aka po 1 pat na denono6tie i to kogato i natisna leki4ko kra4etata kam korem4eto-akoto e po gasto ot predi-mnogo sam pritesnena,tova zapek li e i vazmojno li e da e ot samoto mliako ili e samo vremenno ot smqnata ot karma kam adaptirano mliako-dnes se izaka sami4ka,no az vse pak se trevoja...Znam 4e tova mliako e mnogo dobro i iskam da prodalja na nego..osven tova razbrah 4e e za zloiadi bebeta a malkata savsem ne e takava-tova moje li da se otrazi po nqkakav na4in???
Виж целия пост
# 1
След като спрях да го кърмя започнах да му давам Милумил 1.Той също си акаше по веднъж на ден,много рядко по два пъти.Дори имаше моменти акаше на 2 дена веднъж.Доколкото знам и имам наблюдение (сега сме на Милумил 3) той не запича.Не се притеснявай  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Здравей Simple Smile
Не мога да ти дам 100% сигурно и компетентно мнение, но си мисля че бебка трябва по-чето да ака.
При момиченцата може да е различно, моето момченце ака почти на всеки три часа на вашата възраст. Но не е притеснително, ако не е продължително. Чела съм в книга че в началото може да не акат бебетата до 15 дена. Естествено не е хубаво да се чака толкова.
Виж целия пост
# 3
Моята също акаше по веднъж на денонощие, от 2-рия месец минахме на Фризовом, който е за деца с повръщане, от него акаше по 2 пъти. По принцип адаптираните млека малко запичат, а и при вас е нормално да има някаква реакция за около седмица, докато детето привикне към новото мляко. Масажчето на корема е добър вариант да помогнеш на детето, но най -добре се консултирай с педито. Grinning
Виж целия пост
# 4
Цитат на: pandora
Моята също акаше по веднъж на денонощие, от 2-рия месец минахме на Фризовом, който е за деца с повръщане, от него акаше по 2 пъти. По принцип адаптираните млека малко запичат, а и при вас е нормално да има някаква реакция за около седмица, докато детето привикне към новото мляко. Масажчето на корема е добър вариант да помогнеш на детето, но най -добре се консултирай с педито. Grinning

Все едно аз съм писала:)
Виж целия пост
# 5
Nie imahme su6tia problem kogato preminah ot kurma kum formula, ne be6e akal 3-4dena, samo 4e az mu davah i ot dveteedinput kurma na drugo formula-kurem4eto mu suvsem se oburka.Ne moge6e da hodi do toaletna normalno 2-3 sedmici .Pediatarkata me posavetva da spra na pulno karmata i ot tozi momen vsi4ko be6e OK
Виж целия пост
# 6
Цитат на: VIKTORIA_BG
Zdraveite-moita bebka e na 28 dni-davam i ot 4-5 dena Milumil-1,predi tova q karmih,a ot 2-3 dena aka po 1 pat na denono6tie i to kogato i natisna leki4ko kra4etata kam korem4eto-akoto e po gasto ot predi-mnogo sam pritesnena,tova zapek li e i vazmojno li e da e ot samoto mliako ili e samo vremenno ot smqnata ot karma kam adaptirano mliako-dnes se izaka sami4ka,no az vse pak se trevoja...Znam 4e tova mliako e mnogo dobro i iskam da prodalja na nego..osven tova razbrah 4e e za zloiadi bebeta a malkata savsem ne e takava-tova moje li da se otrazi po nqkakav na4in???


Нормално е на 28 дни бебето да ака по 1 път на ден. Ако пие по-малко вода е напълно възможно да се появи такъв проблем, като вашият. Можеш да опиташ да слагаш 5 или 10мл повече вода от определената за дозата мляко - аз така спасих моята дъщеричка от запека и от сухото ако, което доста я мъчеше.
Ние също ползвахме Фризовом, защото имахме запек и заради Саб симплекс, който пиехме против колики - много съм доволна.
Ако мислиш да му даваш Фризовом обаче, консултирай се за дозата с педиатъра, защото ако предозираш води до диарии, които са по-опасни от запека.
Виж целия пост
# 7
blagodarq vi mnogo -nali sam "novobranka" a i sam si dosta 6a6nata,pri vsqkq promqna tarsq info kato luda:( Dokato be6e na karma malkata aka6e po 6-7 pati na denono6tie,i znam 4e 4esto bebetata se zapi4at i ne e tolkova stra6no ,no nali az sam si panika:(dokolkoto razbiram ot pro4etenoto,6tom akoto na beba ne e zeleno,moje bi ne e ot samoto mliako,struva mi se savsem logi4no da i se sgasti akoto ot po gastoto adapt.mliako,no ne mio se vijda6e normalno ot 6-7 akania da mine na 1 Shocked 4esno kazano az na svoia glava spriah karmeneto i neznam dali nqma da mi se kara pedito-znam 4e zvu4i tapo no mnogo se draznq ve4e ot prehvalenata karma i kak vsi4ki po4ti te zadaljavat da karmi6...
Виж целия пост
# 8
На вашата възраст бяхме със същият проблем и педиатърката каза,че е нормално.Запек се води повече от 3 дни,ако не ака.
Виж целия пост
# 9
Ние бяхме така, но в още по кофти форма, по два три дни пропускаше докато беше на кърма и после се регулира но към втория месец. Може да ви се стори странно но докато го кърмех не акаше с дни, а с адаптираното мляко като по часовник. Малко по - твърдо също.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия