за режима на хранене и адаптираното мляко вечер

  • 1 177
  • 19
Здравейте мами.Моето Ивче е вече на 1г и близо 6 месеца.Режимът ни на хранене е следния
8.30 закуска(попара,кус-кус,овесени ядки,кис мляко с бисквити ,макарони,елда)
12.30 50 мл супа и 200 мл манджа-от детската кухня +1/2 филия хляб(понякога)
16.30    десерт от детската кухня а събота и неделя и давам все още каши newsm78
19.30 200 мл супа от кухнята +1/2 филия хляб понякога но  не надробен в супата а отделно
21.00 180 мл АМ
Кажете вие как храните вашите малчугани на тази възраст
струва ми се че супата и АМ и идват много вечер и освен това продължава да си го яде с бибероната.Не трябва ли вече да спирам пиенето от биберон?????
И исках а ви питам за цитрусовите плодове.Бях започнала да и давам сок от портокал и киви  ръчно изцеден от плода,но една педиатърка ми каза да ги спра поне до навършване на 2 години????
Благодаря ви  Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Ами и аз ще следя темата.Ние сме на вашият режим но понякога по-често сме без супата вечер.Следобедна закуска и по-късно но преди млякото плод- банан,ябълка и др.Аз лично от скоро му давам портокал и мандарина ,киви още не съм пробвала а ми се иска.Доколкото съм запозната ,цитрусите се въвеждат след годинката като е хубаво да се започне с мандарината. Flutter
Виж целия пост
# 2
Режимът на хранене на сина ми е подобен на вашия. Съветът ми е ако ти се струва,че супата и млякото вечер идват в повече да предлагаш за следобедна закуска плодове или нещо друго по-леко и да изместиш вечерята малко по-рано-около 18.30 някъде например.
За пиенето с биберон не се тревожи. Аз лично предпочитам синът ми да пие АМ с биберон, но той категорично отказа АМ преди 4-5 месеца и по тази причина е на кисело мляко преди заспиване.
Относно цирусите, доколкото знам, няма проблем да се дават след годинката.
Виж целия пост
# 3
Режима ви си е добре.Тери все още си пие АМ с биберон.
Виж целия пост
# 4
Аз мисля, че режимът ви е добър. АМ бих го давала на детето докато си го иска, а цитруси можеш да даш на вашата възраст, както и сокове.
Виж целия пост
# 5
наистина нормален режим,де и моето съкровище да си папкаше така когато си трябва...
на 1г.5м. е и вечер си вечеря към 7:30,но пак си и предлагам milomil ако ми се стори че не е хапнала достатъчно.преди 2месеца си пиеше по 160-180гр.но сега едва 100гр и често неиска и да го вкуси,но и го пробутвам вече в просъница нищо не усеща-само смуче.
аз държа на АМ,има си полза от него, и ми се иска колкото може по-дълго да го пие.
а за бибероните-какво те притеснява-нали го използва само веднъж на ден за по няколко минути smile3521
Виж целия пост
# 6
Режимът ви е много добър  Peace. Може наистина да известиш леко вечерята - 18:30 - 19 ч., а АМ нека си го пие максимално дълго. Можеш да пробваш от време на време с чашка със слама
Виж целия пост
# 7
И Мия си пие с биберон. Отказва всички други видове накрайници и няма начин поне засега.  Тя е на четирикратно хранене и вечер редувам супа със сухар и АМ, т.е. не давам мляко за заспиване, а за вечеря през ден. Няма проблем да се дават цитрусови плодове след годинката. Не знам защо те е спряла педиатърката.
Виж целия пост
# 8
Симона се храни подобно на вас, но сутрин закуската й е все още само АМ:

8:00 - АМ
11:00 - обяд: ако е с месо, давам и половин средичка хляб, а ако е постно, давам сирене "колкото поеме", много обича
15:30 - лека закуска: плод, кисело мляко, мюсли. Количеството не надвишава 100-120 гр в повечето случаи
19:00 - вечеря, която обикновено е някаква лека супа + сирене или малко хляб; рядко давам попара, като не мога да й измисля друго
20-21:00 - АМ за лека нощ

И при нас разстоянието от вечерята до последния АМ е много малко, но този режим Симона си го е изградила сама. Водя се по нея кога е гладна и давам толкова храна, колкото иска.

Пие прясно изцеден сок от цитруси, няма реакция. Peace
Виж целия пост
# 9
На дъщеря ми е подобен, като стана на 1 г. си го направи до сега не се е променял като брой хранения само часовете варираха.

Само че сутрин пие мляко, не яде друга закуска.
Обяд супа/манджа.
Следобяд- зърнена закуска, кисело мляко или плодове.
Вечеря супа/манджа.
Преди заспиване - мляко.

Хляб не съм давала.

За бибероната - ако на теб ти пречи, махни я, моята магарица още си пие млякото с нея  Laughing
Виж целия пост
# 10
аз също смятам,че режима е добър.
ние сме на подобен ,а сме на 1г и смятам така да си остане,като държа на млякото преди лягане,но за жалост той не държи толкова Laughing
Виж целия пост
# 11
нашия режим е подобен Peace
мисля ,че е добър
Виж целия пост
# 12
...

За бибероната - ако на теб ти пречи, махни я, моята магарица още си пие млякото с нея  Laughing


Стига бе, верно ли ?  Crazy

п.п АМ ли пие или прясно/кисело мляко ?
Виж целия пост
# 13
...

За бибероната - ако на теб ти пречи, махни я, моята магарица още си пие млякото с нея  Laughing


Стига бе, верно ли ?  Crazy

п.п АМ ли пие или прясно/кисело мляко ?

PeaceВече съм писала някъде из темите - ние сме си "ветерани" с бибероните. На почти четири год.Симона си търси шишето всяка божа вечер. Пие разредено кисело мляко, или по-скоро вода с мляко, защото няколко мами от форума ме посъветваха, че така постепенно с разреждането щяла да го откаже. Дали?! / Досега няма ефект /
Виж целия пост
# 14

Стига бе, верно ли ?  Crazy

п.п АМ ли пие или прясно/кисело мляко ?


Прясно краве  Simple Smile

Адаптирано пиеше до 1 г., после от 1 до 3 пълноценното на Нестле.

Poli S, да те "успокоя"  Mr. Green аз съм пила кисело с шише и биба до 7 г.  Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия