Днес за пръв път си приготви закуска

  • 1 254
  • 18
Да се похваля - първа крачка към доспиването в неделя.
Днес детето стана преди мен, изтърча в кухнята, приготви си закуска и си хапна.
През това време майка й блажено си доспа.

Всичко необходимо за закуската - овесени ядки, купичка, лъжичка, бурканчета със захар и канела - беше надлежно приготвено в специално шкафче. Киселото мляко в хладилника, разбира се.
Беше страшно горда и доволна от себе си  Laughing И най-вече за колко голяма я смятам.
Виж целия пост
# 1
Моето дете си приготви закуска миналата година по неволя, аз бях болна и нямах сили да се вдигна. Милото се качило на стол, от стола- на шкафа, взело сухари, намерило лютеница и ръфало кашкавал направо от "голямата буца", както се изразява сам.  Но май не беше точно приготовление, а по-скоро справяне със ситуацията. Гладът е страшна работа.
Виж целия пост
# 2
Еее, честито!  Hug Колко голяма е госпожицата?
Виж целия пост
# 3
Прясно навършени пет години  Laughing
Виж целия пост
# 4
Браво на дечицата  Hug
 Аз ,каката я бях научила на колко минутки да пуска микровелето с купичка пр. мляко. После кутията със зърнената закуска  Grinning Беше по-големичка на 6 и 1/2 г.
Виж целия пост
# 5
Браво на момата!  smile3501
Следваща крачка е да си направи сандвич!  smile3521
Виж целия пост
# 6
Мда, трябва да й взема някакво по-меко масло обаче, че купувам твърдо и я затруднява.
Давала съм й да маже, но само веднъж и то препечена филийка; по-твърди са и не е толкова трудно. Но пак се озори.
И други работи й давам да прави, обичайно да ми помага като готвя - да чупи яйцата, да ги бърка на две-на три, да слага подправки... обаче за нея вълнението е да го направи открай докрай сама, а аз да съм в другата стая.
Виж целия пост
# 7
Честито!  bouquet
Следващата крачка е да направи закуска на теб!  Wink
Виж целия пост
# 8
Браво на малката госпожица.
Виж целия пост
# 9
М-да и моят господин закусва сам този уикенд. Станал, отворил си камерата (преместил си столче, хубавецът) и си взел кутията сладолед, хапнал, оставил я на масата  Twisted Evil и си легнал да разглежда книжки.
Виж целия пост
# 10
Е, Анда, честито наспиване!

Габриела няма проблем със закуските - у дома обикновено яде нескуик и само трябва да има мляко, сипано в малка каничка, че не смее да сипва от пълната бутилка. Онзи ден дори си прави какао с машинката за фрапе и беше много горда, че не е изцапала. Филиите също си ги маже сама.

Преди година имахме смешно-тъжна ситуация със закуската. Излизах рано сутринта и Габа остана да си доспива с баща си. Да, ама й пристъргало коремчето и решила да закусва без да събужда татко си. Взела купичка, сипала си нескуик, видяла, че бутилката с мляко е много пълна и решила вместо мляко да сложи вода. Качила се на горния етаж, където в банята има стъпало, за да стига мивката. Сипала си вода в чашката, с която си мие зъбите и без да разлее я занесла обратно долу в кухнята. Вкусът на нескуик с вода не й харесал. Изляла внимателно водата в мивката, а останалото - в кофата за боклук (разделно изхвърляне на отпадъците, няма как Laughing). После в друга купичка си сипала само нескуик и си го изяла сух. Та като се прибрах, баща й още спеше, тя само сподели, че е закусила и едва като видях какво има в боклука, започнах да разпитвам и да разплитам историята. И ми стана хем смешно, хем малко тъжно за горкото гладно детенце....
Виж целия пост
# 11
Браво на госпожицата!
Моят момък още чака наготово  ooooh!
Виж целия пост
# 12
Браво на госпожицата!

Моят по неволя и той се справя - казала съм събота и неделя никой да не ме буди. Вечерта приготвям купички, лъжици и кутия зърнена закуска на масата (да не ми тропат сутринта). Те си сипват мляко, топлят в микровълновата и така. После си гледат детско в стаята, докато мама стане.
Виж целия пост
# 13
Анда, браво на госпожицата!
И една идея - вместо масло, може да купуваш сирене за мазане (топено или от типа на "Rama"), ако Ането го харесва. Върви натюр, с лютеница или с чубрица.
Виж целия пост
# 14
Ането пораства... браво  Hug, макар да е поне за мен - малко тъжничко. Искам си ги все бебета, а не тийнейджъри.

П.П: за жалост ме няма хич в спането, та правенето на закуска от мен самата не е никакъв проблем. Но аз си имам и мамина отмяна, де.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия