Някои майки не са си свършили работата навремето...

  • 3 917
  • 59
Това е цитат от една друга тема, написан е от жена. Няколко пъти попадам на него и се позамислих за туй-онуй. Цитатът е по повод на това, че когато са били малки момченца майките на една част от мъжете които познавате сега не са си свършили добре работата... и сега вие трябва да се борите с лошите им навици. Искам да попитам, вие мили дами като майки  (настоящи и бъдещи) на момченца на какво искате да научите синовете си, за да не ви се лепне тази фраза - Някои майки не са си свършили работата навремето...
Виж целия пост
# 1
 Аз искам да науча моя син да е малко по контактен и когато разпитва някой да има връзка  с отсрещната  страна, като споделя, а не само да пита, пита, пита....
 
Виж целия пост
# 2
На самостоятелност, съобразяване, такт, уважение към хората около него и техния труд. На "Моля" и "Благодаря"!

И още - да не си оставя чорапите, където свари, да си подрежда дрехите, да сервира и отсервира при хранене, да си оправя леглото, да сваля капака на тоалетната чиния и да затваря пастата за зъби след употреба, да е сръчен с инструментите /тука взима участие бащата/, да не се плаши от работа, да не лежи с дистанционното пред телевизора. Чистене, готвене, миене чинии, пазаруване, пране, простиране, гладене, грижи за жената и децата ... май се поувлякох вече.

Ти какво искаш да чуеш?
Виж целия пост
# 3
Аз лично този израз за първи път го чувам. И ако има такъв, то той важи с пълна сила и за момичетата  Wink И не става дума за работа, а просто за възпитание  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
На самостоятелност, съобразяване, такт, уважение към хората около него и техния труд. На "Моля" и "Благодаря"!

И още - да не си оставя чорапите, където свари, да си подрежда дрехите, да сервира и отсервира при хранене, да си оправя леглото, да сваля капака на тоалетната чиния и да затваря пастата за зъби след употреба, да е сръчен с инструментите /тука взима участие бащата/, да не се плаши от работа, да не лежи с дистанционното пред телевизора. Чистене, готвене, миене чинии, пазаруване, пране, простиране, гладене, грижи за жената и децата ... май се поувлякох вече.

Ти какво искаш да чуеш?
Ако успееш, може ли след време да ги запознаем с дъщеря ми?

По темата - старая се да възпитавам уважение към другия. Да няма разделение в работата - мъжка/женска.
Виж целия пост
# 5
Ха, да не съм луда? Че на снахата ква й е работата, а?  Crossing Arms
Аре на тръстиката!  #Cussing out
Виж целия пост
# 6


Како Сийке, нали осъзнаваш, че форумските свати току що казаха твърдо НЕ на сватовниците.
Виж целия пост
# 7
Ха, да не съм луда? Че на снахата ква й е работата, а?  Crossing Arms
Аре на тръстиката!  #Cussing out
fight
Аре у лЕвУ.
А по темата:
Да не са мамини синчета (то има и мамини щерки де, ама да му берат гайлето свекървите smile3532).
А това, че мъжете си зарязват чорапите навсякъде, рядко се сещат да си оправят леглото (освен след подканяне с  #2gunfire), не затварят капачката на пастата за зъби или пази боже случайно им присветне да затворят капака на тоалетната чиния (или кофата за боклук), Ако не лежат с дистанционното-просто не са те-силният пол. За останалите неща има шанс и да се научат.   bouquet
Виж целия пост
# 8
във възпитанието на един мъж много по-голямо значение има какъв е бил бащата и неговото отношение.
и такива работи като чорапите, капачката за зъби и т.н. са бели кахъри. нека да си събира чорапите от пода пък да не ще да се хване на работа или да си изхарчва всичките пари по кръчми да ви видя тогава Tired
Виж целия пост
# 9
Да си изразява чувствата,да уважава хората около него,да обича ближния и да е добър.Като цяло искам на много неща да го науча,но и той сам трябва да се сблъска с някои,ще сме до него да го подкрепяме .САМОСТОЯТЕЛНОСТ- това е основното Naughty
Виж целия пост
# 10
Самостоятелност, отговорност, уважение на чуждото мнение и сила и умения за защита на собственото.
Това важи обаче и за двата пола. Не виждам по каква причина само момчетата следва да се товарят с тази задача- да бъдат одобрявани. Нито пък само ние, техните майки- да ги възпитаваме в такива качества.
Ако на сватята или снахата не им оттърват моите момчета- да ги науча /момчетата ми, де/ да не им пука от това и да си търсят и намират такива, дето пък ще ги харесват такива, каквито са.  Laughing
Виж целия пост
# 11
Някои майки не са си свършили работата навремето...

По същия начин бих казала "някои жени не са си отваряли очите когато са си избирали партньор".
Въобще не ме интересува кой и какво ще ми каже по отношение на възпитанието на сина ми. Интересува ме след 15-20 години АЗ да мога да кажа, че съм се справила добре с ролята си на родител. Т.е. да съм го възпитала така, както аз смятам за правилно.
Виж целия пост
# 12
Оф, ако имам момче наистина не знам какво ще го правя. Честно, в стрес съм, тва пишки, тва възпитание, границата на разглезването и обгрижването... За толкова много неща сигурно ще съм в колебание.
Най-вече да е самостоятелен може би, да няма проблем с изразяването на чувствата, да е оправен във всякакви там отношения - битовизми и други...

упс, май доста от вас са казали нещо подобно..
Виж целия пост
# 13
Да не смята, че жената е втора категория човек, да не смята, че цял живот я майка му (аз), я жена му ще му вървят подир гъза, а той няма да знае къде му са чорапите (тез пусти чорапи, беее   hahaha  ). Искам да израсте с мисълта, че родителите са, за да му помогнат да се научи да прави нещата сам, а не да му ги правят те и че от един момент нататък трябва да вземе живота си в своите ръце (това важи и за момичетата). Искам да порасне с мисълта, че когато има свое семейство, всички отговорности и задължения се делят по равно, че е по-важно нещата да се свършат, а не кой ще ги свърши, че няма да се прекара, ако измие чиниите, докато жена му понякога си пие кафето.
Смятам също да му внуша, че когато прави секс с момиче (раничко е още, ама...) отговорността е и на двамата. Да не си мисли, че тя като си има П... да си я пази!!!

И за да не прозвучи сякаш нямам син  Mr. Green , ще спомена, че бих искала дъщеря ми пък да израсте с мисълта, че жените не са създадени само за да бъдат красиви кокетки за радост на мъжете. Че мъжът не е длъжен цял живот да я "храни", че тя трябва да разчита преди всичко на себе си. Но редом с това да държи той да я уважава и да не я подценява.

Дай Боже да се справим като родители !   bouquet
Виж целия пост
# 14
е, те пък мъжете, ако не искаха да ги превъзпитаваме, нямаше да се женят за нас  Laughing Laughing
всеки мъж, който е взел решение да си има съпруга, се е съгласил и да бъде превъзпитан. даже го желае, но не ще да си признае гласно, да не обиди мама  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия