Как да постъпя? Лелката бие детето ми в градината...

  • 22 231
  • 276
Здравейте мами! Проблемът ми е много голям и вече не знам какво да направя... Ситуацията е следната:
Синът ми е втора група. Имат една лелка, която често посяга на децата... Освен, че се изпуска с шамари, също и ги обижда, и обижда и нас - родителите-  като ни нарича с разни имена пред децата. Това не е само към моето дете - така е с цялата група! На родителската среща се оплакахме колективно на директорката. Тя каза, че лелката се чувствала "защитена от закона " и че не може да я уволни. Направихме подписка - всички родители сме се подписали - пак нищо! Последно в петък говорихме и с госпожата, а тя само наведе глава и каза : "Аз гледам да я оставям с децата възможно най-малко..." Синът ми и други деца са направо травмирани от тая лелка... Няма да се впускам в подробности и примери от нейното държание - много са! Само ще ви кажа как момчето ми се мъчи да си запаше блузката възможно най-добре в панталоните след като е ходил до тоалетната  с думите: "Мамо аз ще се науча да се запасвам и Цонка вече няма да ме бие..." Страшно съм притеснена... Към кого да се обърнем за помощ! От какъв закон е защитена тая лелка? И ако директорката нищо не прави - кой може?
Виж целия пост
# 1
 Shocked Shocked Shocked
Директорката разбира се трябва да направи нещо!!!
нали тя е назначила тая "лелка"
или пускай жалба в общината...де да знам и аз къде,но в никакъв случай не си мълчи!
не помогнах много с информация,но се притесних за дечицата
Виж целия пост
# 2
Shocked Shocked Shocked
Директорката разбира се трябва да направи нещо!!!
нали тя е назначила тая "лелка"
или пускай жалба в общината...де да знам и аз къде,но в никакъв случай не си мълчи!
не помогнах много с информация,но се притесних за дечицата
И аз си мислех за общината - дали там трябва... Но нямам намерение да си мълча!
Виж целия пост
# 3
Инспектората към общината. Там ще ви обърнат внимание. Какъв закон бе, я стига глупости!!! Оле, от такива писания ставам агресивна, ужас, не знам на какво съм способна, ако разбера, че някоя кифла ми е шамаросала детето, задето не може да се загащи на 3-4 годинки ooooh!
И директорката е за наказание! Не можа да знаеш за насилие в ръководеното от теб детска заведение и да не предприемеш нищо!
Виж целия пост
# 4
Не знам в общината дали ще вземат мерки, но идеална работа в случая ти върши някоя телевизия - по възможност една от трите национални - Нова, БНТ или бТВ.
Само трябва да си готова да застанеш пред камерата и да разкажеш това, което описваш тук.
Виж целия пост
# 5
Телевизията е решение защото ще раздухат случая, но мисля че няма да сбъркате и да подадете една колективна жалба до общината  Peace
Виж целия пост
# 6
Здравей,
четох предишната ти тема, затова знам,че сме в една градина,но дъщеря ми е в другата
2-ра група при г-жа.Стоиложа и г-жа Димитрова.
 Да ти разкажа за едни мои приятели които минала година си бяха дали детето в тази група и то изпадаше в истерия когато тръгваше сутрин към градината.Оказа се ,че същата тази леля Цонка я бие защото много плачела.Дословно цитирам"Плачи, плачи та да дойдат вашите да те вземат по-рано". newsm61 newsm61 newsm66 newsm66
 Естесвено родителите разговаряха с директорката и им беше обяснено абсолютно същото,че
лелката е назначена от общината и била самотен родител и немогли да я пипнат. newsm61 newsm61
 Хората си спряха детето от градина.
Аз лично съм имала малки проблеми с въпросната особа и по-точно с нейната дъщеря която беще с моя племеник в една група и си беше сваляла гащите пред него и се биела по.... Shocked
 Обърнала ли си внимание как ходи по стълбите като качва закуската
Виж целия пост
# 7
Тя каза, че лелката се чувствала "защитена от закона "
И кой точно закон я защитава тази лелка? newsm78 Не съм чувала за закон защитаващ биещи и обиждащи хора, особено пък когато се отнася за малки деца. Я я натискайте тази директорка, много слабохарактерна ми се вижда, ако тя не успее да стегне юздите на подчинените си то кой тогава....
Виж целия пост
# 8
zoroeva, мога да ти съдействам за БНТ и за Нова ТВ. Ако решиш, пиши ми на ЛС.
Виж целия пост
# 9
Защо не подадете сигнал до комитета за "Защита на детето." Нека те се оправят с лелката.
Виж целия пост
# 10
Ако синът ми каже,че във градината става нещо подобно.Тази "леля Цонка",като я хвана,че като я насмета, ще забрави и шамари и обиди и сама ще си подаде молбата за напускане.Стане ли въпрос за децата ми и,че някой се държи,по скоро си позволява да ги бие,ставам нечовешки зла. Twisted Evil

Направо съм втрещена от прочетеното. ShockedХайде бе,била защитена и като е такава,дай сега да налагаме чуждите деца,защото не могат да се запасват.

Добре,че при нас такива неща не са се случвали,госпожите,лелките и директорката във градината където ходи синът ми са повече от чудесни.

Не оставяйте нещата така,никой няма право да удря децата ви,против това съм.
Виж целия пост
# 11
А няма ли кой да я набие таzи лелка? Егати ужаса. Махни си детето от там , ако тя не се махне или никой не я напердаши zа да види какво е и да не посяга.
Виж целия пост
# 12
... Естесвено родителите разговаряха с директорката и им беше обяснено абсолютно същото,че
лелката е назначена от общината и била самотен родител и немогли да я пипнат. newsm61 newsm61
..
а каво ли преживяват нейните деца, миличките  Sad
Виж целия пост
# 13
Тази "леля Цонка",като я хвана,че като я насмета, ще забрави и шамари и обиди и сама ще си подаде молбата за напускане.

Да не мислиш, че не се е случвало.Аз знам за няколко родители и за мойте приятели, които нито я трогнаха, нито нищо.....
 Но откровено си казжам,че с дъщеря и когато имах проблем,тя не се появи.
Доколкото знам тя не е работила само с тези госпожи, а с доста други и я местят когато въпроса стане  "или аз,или тя'.
 А директорката неможе да я уволни защото е назначена от общината.
Виж целия пост
# 14
Махни си детето от там
Лошото е,че ако авторката на темата  си махне детето,лелката ще продължава да шамари другите деца. Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия