Можете ли да помогнете??? Търсим спешно кръв А- !!!!!!

  • 2 392
  • 31
С огромна благодарност към всеки (а те не са много!), който може да помогне! Търсим двама кръвни донори с кръвна група А отрицателна - доста рядка група, както се оказа! Ако можете и ви пука достатъчно, за да помогнете на непозната млада жена, която чака в болница в Горна Баня, моля, направете го! А може би познавате някой, който би могъл да помогне... БЛАГОДАРИМ ОТ СЪРЦЕ!!!
Виж целия пост
# 1
Съжалявам, че не мога да помогна. SadМоята е 0+ . Дано успеете да набавите кръв!  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 2
Наистина намирането на А отр. е доста трудно. Обаче, пред Националният кръвен център винаги има услужливи мургави кръводарители, които срещу известна сума, ще направят и невъзможното да уредят необходимата кръв.
Виж целия пост
# 3
Съжалявам,че към молбата ти има толкова малко заинтересувани.Изглежда в този форум сме само за да си чешем езиците.Съжалявам и че не мога да помогна.Стискам палци,дано се справите.
Виж целия пост
# 4
Наистина намирането на А отр. е доста трудно. Обаче, пред Националният кръвен център винаги има услужливи мургави кръводарители, които срещу известна сума, ще направят и невъзможното да уредят необходимата кръв.


Това е глупава идея. Повечето мургави кръводарители, дават кръв, която е негодна, защото само преди седмица да речем са давали кръв пак срещу заплащане. Чак когато се изследва се разбира, че кръвта не става, а ти вече си платил   Naughty

Имаше специално предаване за точно такива случаи. Влиза, дава кръв, излиза с бележката, че е дарил за "еди кой си" плащаш му и после при изследването се оказва, че кръвта не става  /понеже е разредена или нещо такова беше-демек негодна / ooooh!

п.п Съжалявам, че не мога да помогна, кръвната ми група е друга
Виж целия пост
# 5
И нашите са други, а и преди две седмици давахме за баба ми.
Но не е ли каквато и да е група? Или за тази специално си искат от нея.
Защото ние с баба ми не сме една група, но ни отчетоха newsm78
Успех, дано се намерят хора!!!
Виж целия пост
# 6
За съжаление не мога да помогна, защото съм А положителна, около мен има хора с нулева, възможно ли е да помогнат?
Виж целия пост
# 7
...
Защото ние с баба ми не сме една група, но ни отчетоха newsm78
...

Мисля, че нулевата кръвна група може да дарява не всички останали  newsm78
Виж целия пост
# 8
Наистина намирането на А отр. е доста трудно. Обаче, пред Националният кръвен център винаги има услужливи мургави кръводарители, които срещу известна сума, ще направят и невъзможното да уредят необходимата кръв.

....Това е глупава идея. Повечето мургави кръводарители, дават кръв, която е негодна, защото само преди седмица да речем са давали кръв пак срещу заплащане. Чак когато се изследва се разбира, че кръвта не става, а ти вече си платил....

На теб може да ти се струва глупава, но като гледам дотук, по-умна не видях. Между другото  doniboni, доста голяма част от кръводарителите са именно от тази малцинствена група. Има случаи и като описаният от теб, но най-вероятно, след като нуждаещите се, не успеят да намерят съответната група, пак ще опрат до тях.  Мина времето на кръводаряването в казармите и заводите. Акциите за даряване на кръв не могат да набавят необходимото количество за болниците. За това беше въвведена тази мярка с бележките от кръводарители. Доброволците са малко, а когато става дума за рядка кръвна група, положението става сложно.
Виж целия пост
# 9
...
Защото ние с баба ми не сме една група, но ни отчетоха newsm78
...

Мисля, че нулевата кръвна група може да дарява не всички останали  newsm78

Обратното, може да се прелива от всички други. Така мисля.
Виж целия пост
# 10
Наистина намирането на А отр. е доста трудно. Обаче, пред Националният кръвен център винаги има услужливи мургави кръводарители, които срещу известна сума, ще направят и невъзможното да уредят необходимата кръв.

....Това е глупава идея. Повечето мургави кръводарители, дават кръв, която е негодна, защото само преди седмица да речем са давали кръв пак срещу заплащане. Чак когато се изследва се разбира, че кръвта не става, а ти вече си платил....

На теб може да ти се струва глупава, но като гледам дотук, по-умна не видях. Между другото  doniboni, доста голяма част от кръводарителите са именно от тази малцинствена група. Има случаи и като описаният от теб, но най-вероятно, след като нуждаещите се, не успеят да намерят съответната група, пак ще опрат до тях.  Мина времето на кръводаряването в казармите и заводите. Акциите за даряване на кръв не могат да набавят необходимото количество за болниците. За това беше въвведена тази мярка с бележките от кръводарители. Доброволците са малко, а когато става дума за рядка кръвна група, положението става сложно.


Не знам по-добре да не рискуват  Tired да търсят помощ от форуми, както е в случая отколкото да рискуват с разни печалбари, които няма да им свършат работа, ще им вземат парите, а няма да дарят кръв, която ще е годна.

 
Виж целия пост
# 11
...
Защото ние с баба ми не сме една група, но ни отчетоха newsm78
...

Мисля, че нулевата кръвна група може да дарява не всички останали  newsm78

Обратното, може да се прелива от всички други. Така мисля.

Може и така да е  newsm78
Виж целия пост
# 12
За съжаление не мога да помогна, защото съм А положителна, около мен има хора с нулева, възможно ли е да помогнат?

0 Rh(-) може да помогне. Това е универсалният донор.
Виж целия пост
# 13
0 Rh(-) може да помогне. Това е универсалният донор.

 Peace
кръвопреливане от друга кръвна група (нулева отрицателна) се прави само до 300 мл.
Виж целия пост
# 14
Много бих искала да помогна, но за жалост съм 0+
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия