Отказват да ми изплатят болничен лист!

  • 1 093
  • 8
Моята лична лекарка ми е издала неправомерно болничен надвишаващ позволените от закона 40 дни. От НОИ изпращат болничния лист на ЛКК в ДКЦ от където е издаден. ЛКК го разглеждат и отказват изплащането. Можело да се обжалва в 14 дневен срок Twisted Evil Twisted Evil Това издаване не е по моя вина. Програмата на личните лекари не следи броя на дните за болничен когато се издава на различни пациенти (аз ползвам болничен за себе си и за сина ми). Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо? Имам ли шанс да си получа парите или да не си губя времето с бюрократичната машина на БСП #2gunfire #2gunfire?
Виж целия пост
# 1
Мисля, че ще пиеш една студена вода. Имаше наскоро подобно питане, само че в една друга темичка.
Но нека се изкажат и други.
Виж целия пост
# 2
чакай сега, то не е ли 40 дни общо? аз така мисля, следователно 41 ден няма да ти го изплатят, да.
Виж целия пост
# 3
И на мен ми върнаха последния болничен по същата причина.Питах в "майчинството- счетоводно" и там ми отговориха:
КСО
"Чл. 45. (1) Парично обезщетение при условията и в размера на паричното обезщетение за временна неработоспособност поради общо заболяване се изплаща и за:

1. гледане или належащо придружаване за медицински преглед, изследване или лечение в страната или в чужбина на болен член на семейството над 18-годишна възраст - на всеки осигурен до 10 календарни дни през една календарна година;

2. гледане или належащо придружаване за медицински преглед, изследване или лечение в страната или в чужбина на болно дете до 18-годишна възраст - до 60 календарни дни през една календарна година общо за всички осигурени членове на семейството; в този срок не се включва времето за гледане на дете по т. 3-5;

3. гледане на дете под карантина до 18-годишна възраст, болно от заразна болест - до изтичането на срока на карантината;

4. гледане на болно дете до 3-годишна възраст, настанено в заведение за болнична помощ заедно с осигурения - за времето, през което осигуреният е бил в заведението;

5. гледане на здраво дете, върнато от детско заведение поради карантина - докато трае карантината."

Виж целия пост
# 4
Значи студена вода newsm78 Twisted Evil
Виж целия пост
# 5
Мога да кажа само, че живеем
в скапана държава, с още по-скапани
закони и с най-скапаните управници.
Ааааа забравих - с огромна маса от
хора, които не си гледат работата и
заради тях страдат други хора, които
с нищо не са го заслужили !
Виж целия пост
# 6
На мен ми върнаха болничен поради същите причини, дадох го на личната и тя ми го върна заверен от ЛКК. Сега остава да видим дали ще ми го изплатят...
Абе скапана работа #Cussing out
Аз съм най-възмутена от факта, че ако си сам, имаш право на 40 дни болничен, издаден еднолично, ако имаш дете (едно, две. три, независимо колко), общият брой пак е 40 дни. Супер тъпотия  #Cussing out
Виж целия пост
# 7
Само аз ли смятам, че вината е в джипито?
Виж целия пост
# 8
И в джипито е, разбира се, то е очевидно Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия