ne iskame da se hranime

  • 869
  • 10
nesnaia vie kakvo pravite kogato dezata vi ne iskat da iadat.ima dni v koito sam ot4aiana.sinat mi ste stane na 2godinki niama mnogo sabi samo 9 hranata vse oste ia püriram.gotvia spezialno sa nego.jiveeme v 4usbina i tuk ima burkan4eta sa po-golemi deza no i tiah ne iska da iade.ve4e i as ne snaia kakvo da pravia.davam mu sutrin plodovo mliako,sastoto nisto ne iska da sakusva filiika kus-kus popari-nisto.ot edna sedmiza mu davam kiselo mliako v sise sastoto v protiven slu4ai triabva da si legne gladen.iade s udovolstvie domati krastavizi no tova samo....
na 2god niamame 11 kilograma,no lekarkata me sapita kakvo iskam deteto mi bilo dobre.vse pak e trudno i isnerviasto kogato dete ne iska da iade.
Виж целия пост
# 1
Ами направи така, че да му се дояде. Като слагаш вечеря за цялото семейство - влози и на него същото като на вас. Украси чиниите, на 2 годинки това може да е всичко!
Примерно -
руло Стефани, картофено пюре, салатка домати и краставици, малко ориз, украсен отгоре с грахчета, едно сварено яйце срязано и изглеждащо като пиленце, парче шунка, парченце паниран кашкавал, малко спанак със сирене, попарен карфиол и броколи....
Направи всичките порции еднакви, сложи по мъъъничко от 10 различни храни, сложи весели салфетки на масата, красиви чаши със столче (може и пластмасови - но на всички трябва да са еднакви), откажи се от виното и смело налей сок на всички да си кажете наздраве! Заплаи и няколко свещички - така детенцето ще чувства вечерята специална!

И не забравяй че всички сядате на столовете, детенцето има прибори като вас(е вие ше се откажете да ядете с ножове, за да сте като него, иначе и на него трябва да дадеш нож)....и всеки си яде от чинията! колкото изяде - толкова! и утре на закуска пак(дори да трябва да станете по рано за да закусите с таткото), на обяд пак и така...

И не забравяй - порцията да е същата като твоята(разбира се че няма да я изяде - няма да яде пражолите, ама  ще яде от гарнитурата) - колкото може сам - нека това яде.разбира се, че ше има по пода и 90% от храната ше е по дрехите.....Но детето ще се научи да яде с удоволствие.
Не питай искаш ли това или онова, не казвай хайде още малко или виж колко е вкусно и как мама и тати лапат...нека детето само избере и яде каквото иска.
това работи 100% и при нааааааааай злоядите деца:)

моите винаги искат да ядът....ама аз НИКОГА не съм приготвяла храна само за тях. така и ги захранвах - с нас на масат- опитай това, опитай онова - по едно мише парченце като са бебета, след годинката ги оставях каквото искат и по колкото искат от тяхната си чиния. И млякото с биберон  след като приберете заедно масата, докато сами го откажат. Но мляко на масата не давах.

и още нещо...на 2 годинки храненията трябва да са 3, с мин 4-5 часа разлика, иначе детето ще му е все пълен стомаха и няма да яде. Може между храненията  може да се дава плод или сок - това е!

хайде - помисли как да направиш "жълта закуска" (жълтък от яйце, портокал, мандаринка, жълт сок, чълти чинийки, зълти салфетки, филийка с жълт маргарин, парче жълта чушка....), зелен обяд - спанак, зелен фасул, маруля, краставица, грах..), червена вечеря - парче бекон, червена ябълка, боядисано червено яйце, червена чушка, домат, сок от череши, кетчуп, морковче попарено, червен лук.....)
направи храненето удоволствие и забрави да мериш колко е изял!
Виж целия пост
# 2
Моята дъщеря беше доста злояда. Ето какво съм правила аз: давах й когато и се яде нещо,например плодово мляко, независимо че е 6.30 вечерта, а вечеряме в 7 ч.; правех й неща, които знам,че обича-пържените картофи са вредни, но по-добре те,отколкото нищо. Щом обича мляко със шише-защо не, нашият син пиеше до 2г.5м. вечер. Измисли нови неща,които да предложиш на детето-палачинки, домашен кекс, баница, пица-не са толкова твърди. Предложи му сирене, кашкавал-нашите деца имат периоди, в които хапват много сирене, после дълго не ядат. Мляко с корнфлейкс също-в яслата им дават и сина ги хапва с удоволствие. Мисля, че килограмите не са проблем-ако детето е здраво, бодро и с добър вид,зарежи таблиците.Може би просто е по-активно и каквото хапне го изгаря. #Milti
Виж целия пост
# 3
Еий, Деси, ама какви идеи само имаш, възхити ме!
Виж целия пост
# 4
Цитат на: tempy
Еий, Деси, ама какви идеи само имаш, възхити ме!


Прочети "Моето дете от 1 ден до 3 години" на Ан Бакюс - всичките ги има.
Виж целия пост
# 5
идеите са супер, а книги за децата вече не чета..така че Деси еднп голямо мерси и от мен за идеите
Виж целия пост
# 6
Деси, идеите ти са страхотни, но за жалост при някои деца са неприложими. Например моя големия син до ден днешен не иска да вкуси плод по-различен от ябълка (и то само един сорт) а зеленчуци никакви не яде. Не мога по никакъв начин да го убедя да пробва. До две годишната му възраст нямах никакви проблеми, но от тогава незнам какво стана, неиска и неиска. Мляко пие обаче в неограничени количества. До четири и половина години си заспиваше със шишето, добре че се научи да го харесва и в чаша Embarassed Винаги е бил здраво и жизнено дете. Хемоглобина му е по-висок от нормата. Просто при накои деца ако искаш и на челна стойка да застане човек, щом са решили да не ядат, нищо не е в сила да ги убеди в противното.

Имам позната, на която детенцето е уникален случай Grinning То е на 2 и 1/2 годинки и до сега не иска да опита нищо друго освен мляко и компот Shocked А, да и дъвки Grinning Само за справка хемоглобинът му е 150  Grinning
Виж целия пост
# 7
И Габи беше страшно злояда до 1г.3м., тогава започна да яде сама, пробвай това.
И каквото ядете вие, това и тя, всички заедно на масата и така.
Имаше период от 10дни, в които не ядеше почти нищо, след това започна горе-долу. Сега пак не е ящна, но поне не е злояда, а просто капризна.
И не давай да яде насила! Много важно е ти да проумееш, че детето ще яде колкото му се иска, не се вманиачвай и ще видиш, че постепенно всичко ще се оправи. Габи е на 2г.1м. и е 11,5кг, така че вашето положение не е толкова зле, колкото си мислиш. Важното е да е жизнена.
Виж целия пост
# 8
Здравей Тара, радвам се да те "чуя". Не се притеснявай толкова, приеми просто, че може детето ти да не е от ящните и ще приема толкова храна, колкото той иска. Щом е здрав и е добре. Моят син беше злоядо бебе, злоядо дете и сега /на 17г./ е злояд тийнейджър. Висок е 175см., а тежи около 50кг. И като ти казвам, че не яде, значи е точно така. Аз още му правя сутрин закуска и му я сервирам, иначе изобщо не се сеща. А кис. мляко със захар пиеше почти докато тръгне на у-ще. Вечер и по много. Щом на Роби му харесва не го ограничавай. Сега щеркатае също като батко си, но аз вече не се изненадвам.Поздрави и целувки от нас за вас.
Виж целия пост
# 9
Моят Вальо не иска да яде.... вече е на 2 г и 8м и сме 13кг - с обувки и пълен комплект дрехи... Водих го на лекар, пихме подсилващи витамини - нищо не помогна. Дори преместихме телевизора в кухнята, за да хапва по нещо докато гледа - никакъв резултат.... Случвало се е за целия ден да изяде буквално 2 залъка сух хляб - ни мляко, ни чудо.... Със сълзи съм плакала, защото детето ми не иска да яде...
Но пък е здраво дете, не е боледувал сериозно... много е жилав и издръжлив. Личната лекарка ни увери, че когато тръгне на градина, нещата ще се променят...
Поздрави
Виж целия пост
# 10
oh blagodaria vi sa savetite,no as vsi4ko tova sam go opitvala.niakoi posnati se 4udiat sasto mu püriram vse oste jadeneto no nie si imame samo 8 saba taka 4e ne moje meso s 8 predni saba da dav4e.obojava söpska salata i otdavna go ostaviam sam da iade.plodove iade sasto s goliamo udovolstvie.meso ne moga da go nakaram,no pone kremvis  dav4e.sega sam po-spokoina kato sapo4na da pie ve4er kiselo mliako rasredeno s malko voda,no bes sahar.kakvo da pravia ne mu davah,no misalta 4e ne e ial me isma4va.
imeno sastoto niama mnogo sabi ne vsi4ko koeto gotvia sa nas moje da iade i satova mu gotvia spezialno.dano liatoto v bg proiade.jalko 4e v moia grad sa satvorili detskata kuhnia,no ste se spravime.niama li vitamini ili nesto drugo sa apetit.snaia 4e ne e sa predpo4itane,no ako go ostavia zial den ne se sesta da hapne nesto.ne go tap4a nasila no ne me pitaite kak se 4uvstvam
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия