На колко месеца/годинки пуснахте децата си на ясла

  • 5 547
  • 65

Анкета

Яслата

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 25 мар 2008, 11:31

Здравейте,на колко месеца/годинки пуснахте децата си на ясла.Според вас на колко трябва да станат за да тръгнат на ясла,какви изисквания искат там.Мисля че темата ще е полезна за всички.Ще се радвам ако споделите Hug Heart Eyes

Дъщеря ми мисля да я пусна на 1год и 9 месеца според вас дали е рано за ясла Flutter
Виж целия пост
# 1
Не мисля да го/ги пускам.
Виж целия пост
# 2
И двамата на 2 год. Не съм сбъркала. По-лесно се адаптират от ясла в градина, отколкото когато са директно в градина.
Виж целия пост
# 3
Записвам се да следя темата. Аз мисля да го пусна на почти същата възраст и ми е интересно за изискванията  Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
Септември ще бъде на 1 и 11 м
Виж целия пост
# 5
И аз ще следя темата че ме интересува дали искат задължитело да акат и пишат в гърне и да се храят сами.
Виж целия пост
# 6
И аз ще следя темата че ме интересува дали искат задължитело да акат и пишат в гърне и да се храят сами.
За яслата не би трябвало да имат такива изисквания. Искат за градина, но и там не е 100%. Син ми е в 1-ва група, при тях има деца с памперси.
Виж целия пост
# 7
Аз бях пуснала Киара преди годинката - на 11 м. Разболя се и я спрях  Sad
Сега ако всичко е наред, може да тръгне в понеделник - на 1г и 7м. Тя е доста общителна и първия път бързо се адаптира. Сега предполагам, че ще ни е по-трудно. Вече осъзнава като я оставим за час два да я гледа някой и мръннка, но силно се надявам да минат по-безболезнено първите дни  Praynig
Аз все още не знам какви са изискванията, чух от една мама, че ги слагат на гърне и ги учат да се хранят самички. Имам среща вдруги ден с директорката и ще ми се изясни всичко.
Каката не е ходила на ясла, приеха я по погрешка направо в детската на 2г и 2м.(в Русе).Е после повтаряхме пак 1-ва група, но тя се чувстваше като "старо куче".
Виж целия пост
# 8
Аз пуснах Тери на 1г и 7м.После я спрях и тръгна отново на 2г.Ако може да се пропусне яслата ще е най-добре.
Виж целия пост
# 9
Не мисля да го пускам. Още не знам точно какво ще правим между 2 и 3 години, но съм твърдо против детските заведения преди 3 години.
Виж целия пост
# 10
На 1г. и 11м.
Виж целия пост
# 11
На година и 9 месеца ще тръгне на ясла, живот и здраве и ако я приемат. За изисквания - най-добре да питаш на място, там, където смяташ да запишеш детето. На мен ми казаха, че може и с памперс, и без памперс - все едно им било, но по възможност да я понауча да се храни сама.  Peace
Виж целия пост
# 12
Синът ми тръгна, когато навърши 2 г. Беше страшно горд и щастлив, защото по същото време сестра му тръгна на детска градина. И до ден днешен тя доста му завижда за това, че е ходил на ясла, а тя не е.
Моите деца нямат никакъв проблем с адаптацията - от първия ден в съответното заведение се чувстваха като у дома си и много им харесваше.
Виж целия пост
# 13
На 1г и 8м., но ако се беше случила 2-3 месеца по-рано (в смисъл тръгна септември) също нямаше да има проблем. Смятам, че яслата помага за адаптирането към дет.градина, която е неизбежна. Свикна много лесно, помага за приучаването на гърне - всички сядат, дали вършат или не нещо е друг въпрос. За болестите си е до дете, някои боледуват често и в яслата, и в градината, други - не. Радвам се, че моето е от вторите.
Сега за малката смятам да я пусна горе-долу на същата възраст.
Виж целия пост
# 14
Дъщеря ми тръгна на около 10 месеца за по 6 часа на ден. Shocked Стана така, че аз я оставих да я гледа баща и в къщи преди да навърши 6 месеца, а той можеше да остане още около 4. Налагаше се да се върнем на работа.Наистина нямахме избор, но не съжалявам че стана така (макар, ако имам действително избор, ще си пусна детето на около година и половина)  Peace .Мисля че на тази възраст децата по-лесно се адаптират и "аклиматизацията" в градинката минава по-безболезнено. А това че почти веднага се започва с болести е неприятно, но пък закалява.Преди да трагне на градинката дъщеря ми не беше боледувала никак, ама никак (никаква темпертура, растройство или каквото и да било).Но след няколко дни сред децата се започна- то не бяха вируси и зарази...  Cry Така около 6 месеца,но после всичко се "успокои" и тръгна нормално.

Така или иначе мога да ползйвам само 12 месеца майчинство.Втория път и таткото ще вземе 2та месеца, които му дават-така смме решили вече; така че бедещото отроче се очертавада трагне на около 14 месеца.Мааалко по-добре от каката...  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия