каква може да е причината да не яде

  • 1 003
  • 18
аз пак се повтарям ,но се чудя...
според вас каква може да бъде причината да не яде като и давам и да реве през това време все едно и давам отрова
аз се сещам за:

1)не е гладна точно тогава,но чак пък да изпада в истерии
2)има нещо в устата и я боли като яде
3)има колики(какво ли е това?никой не знае)
4)топло и е
5)изморена е

Тя е на 3 месеца и вече съвсем се побърках с нейното ядене.С триста зора я карам да яде ,уж мислех на 3 часа,но вече и аз не знам .И според вас нормално ли е за една седмица да наддаде само 80г?
Виж целия пост
# 1
Всяка една от изброените причини може да е вярна. Опитай да храниш на поискване. Най-правилният според мен начин за хранене на едно бебе. Ако не е гладна в момента в който ти си решила например единствения начин да ти покаже това е да реве. Колкото повече настояваш ти обаче толкова повече бебето се изнервя и ето ти истеричен рев.
С какво я храниш?
За качването- всичко е нармално щом качва и е видимо здрава и бодра. Ако започне да сваля се притеснявай.
Виж целия пост
# 2
аз я кърмя само.въпросът е ,че не мога да разбера кога е гладна,защото постоянно си яде ръцете.
Виж целия пост
# 3
храни я като заплаче,това също може да е знак, че е гладна.Или другия вариант е да разредиш интервалите между хранениета-примерно не на 3, а на 3 часа и половина
Виж целия пост
# 4
Защо не помолиш за пробно кърмене?
Пробвай да храниш на поискване!
Виж целия пост
# 5
Това, че си яде ръцете в никой случай не означава, че е гладна. По-скоро току що е открила, че съществуват и тества за какво служат. Например за сукане... Друго-зъби. Нищо чудно да се подуват вече венците, което пък също не значи, че ще избият всеки момент, но ако са започнали да я дразнят и болят е нормално да отказва храна. Изчакай да ревне- гладното бебе си показва много ясно, че иска да яде. Няма такъв друг рев.
Виж целия пост
# 6
Аз имах същия проблем и се установи че кърмата ми не е хранителна и започнах да му давам АМ. Установих го след като ревеше по 45мин без да има причини,като в същото време нямаше и колики,заведох го при педито и тя каза че за 20дни е наддал само 420гр и е адски малко.Върнах се вкъщи с кутия АМ и след като го нахраних като заспа детето спа 4ч непробудно.
Виж целия пост
# 7
а как установявате ,че кърмата ви не е хранителна?Аз така като гледам за 1 месец ще наддаде само 600г .Преди пробвахме да я храним с шише с изцедена кърма,защото трябваше да ходя някъде,но тя не искше да яде от шише.
Виж целия пост
# 8
Аз имах същия проблем и се установи че кърмата ми не е хранителна и започнах да му давам АМ. Установих го след като ревеше по 45мин без да има причини,като в същото време нямаше и колики,заведох го при педито и тя каза че за 20дни е наддал само 420гр и е адски малко.Върнах се вкъщи с кутия АМ и след като го нахраних като заспа детето спа 4ч непробудно.
Това с какво изследване го установиха? Grinning. Такова животно като нехранителна кърма няма, и е хубаво да се намеси някой да го каже, преди да сте посъветвали авторката да си отбие детето.
 Snasho, от колко време плаче така детето при опит да го нахраниш?
 
Виж целия пост
# 9
Установи след като мъжът ми нос икърмата в лаборатория за изследване
Виж целия пост
# 10
не че е решение, но би могла да се изцедиш и да дадеш с биберон- така ще полага минимални усилия за да се храни. възможно е самото сукане да я изморява. но съществува риск да се отбие така...
Виж целия пост
# 11
Установи след като мъжът ми нос икърмата в лаборатория за изследване
Извинявам се за любопитството, просто съм изключително заинтригувана, в коя лаборатория правят такива изследвания, и кои стойности на кои показатели накараха лекарката Ви да прецени, че кърмата е нехранителна? Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 12
Snasho,най-вероятно сте в кърмаческа стачка.Прочети в библиотеката на кърмаческия форум.И не се отказвай да кърмиш/ако имаш желание естествено/.Слушай съветите само на дълго кърмилите майки.Те имат повече опит. Peace
Виж целия пост
# 13
и ние минахме през това
аз чак скоро установих че имам силен рефлекс на потичане на кърмата и това дразни бебето, и то не ще да яде, пък и много въздух гълта, и яде само предната част, всичко това от многото кърма която имам и честото сменяне на гърдите
остави го да огладнее повече, по често го оригвай, и давай в рамките на два часа само едната гърда ако огладнее повторно, ако се дръпне го вдигни да се оригне и след малко го пробвай пак дали иска да яде, при нас все още се борим но поне почна повече да яде,
Виж целия пост
# 14

 Това с какво изследване го установиха? Grinning. Такова животно като нехранителна кърма няма, и е хубаво да се намеси някой да го каже, преди да сте посъветвали авторката да си отбие детето.
 Snasho,
 

май никой не я е съветвал да си отбива детето? newsm78ама......
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия