Пияни Пилешки дробчета със зеленчуци.

  • 4 047
  • 25
Тази рецепта си изфантазирах в неделя с наличните продукти.
Споделям я с вас - стана страшно вкусно  Peace
Снимка нямам - така ме е яд - фотото ми се прецака.

Пияни пилешки дробчета със зеленчуци.
И така продуктите са следните:
един пакет пилешки дробчета
2-3 стръка праз
250 гр гъби
4 моркова
1 кафяна чашка вино
черен пипер, сол - аз сложих и малко кимион при дробчетата.Може би и други подправки вървят.
Приготвя се като последователно се задушават морковите на лентички, нарязаните гъби, праза и той на лентички.
Прехвърля се в йенски съд.
В съда в който сме задушавали зеленчуците слагаме измитите и нарязани дробчета, поръсваме с черен пипер, прибавяме виното.Ври докато дробчетата си променят цвета - до полуготовност.
Прехвърляме и дробчетата в йената. Посоляваме на вкус. Печем с капака на йената на предварително загрята фурна около 30 - 40 мин.
Стана много ароматно и пикантно.
Дано ви хареса и ако някой го направи да пусни снимка,че да се види  bouquet
Виж целия пост
# 1
Звучи много вкусно. Непременно ще го пробвам тия дни.
Виж целия пост
# 2
Звучи много вкусно. Непременно ще го пробвам тия дни.

И аз  Peace
Виж целия пост
# 3
Рецептата съм я опитвала и е страхотна!
Правила съм варианти и да е с бира,пак става.
Понякога съм разнообразявала да сложа вместо праз,лук на филийки.
Виж целия пост
# 4
Страхотна рецепта, благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 5
Виното бяли или червено?
Виж целия пост
# 6
Ще пробвам и тази рецепта, мерси
Днес правих с бира и сметана Grinning
Виж целия пост
# 7
И аз ще я пробвам!  Peace
Виж целия пост
# 8
Много интерсена и вкусна идейка за довечера Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Виното бяли или червено?

Аз сложих червено, защото такова имах.Не знам с бяло дали ще се получи този аромат.
Така ме е яд че не можах да снимам - ммммммммм вкусно и на вид и на вкус Peace
Чакам някой да направи и да снима  bouquet
Виж целия пост
# 10
Снощи пак ги правих Пияните дробчета.Срам не срам да покажа една грозна снимка от GSM - !!!! Хората със слаби нерви да не гледат hahaha Joy - дано само тя да не ви откаже от иначе вкусната рецепта. Sick #Crazy


Виж целия пост
# 11
и аз ще пробвам-мъжът ми и брат ми обожават пилешки дробчета!Имам въпрос-понеже потроших капака на йената,дали става да покрия с фолио за печене newsm78
Виж целия пост
# 12
Имам въпрос-понеже потроших капака на йената,дали става да покрия с фолио за печене newsm78

Мисля че ще стане  Peace.То всъшност нали всичко предварително се задушава знам ли може и без капак - да се запече дето се вика във фурната. С капака става задушенко и ароматите отиват в сосчето - мммммммммм bowuu.
Аз лично не бих се притеснявала да действам с фолио отгоре вместо капак. Принципа е един и същ.И сестра ми строши капака на нейната йена и тя с фолио дейста Peace
Виж целия пост
# 13
Имам въпрос-понеже потроших капака на йената,дали става да покрия с фолио за печене newsm78

Мисля че ще стане  Peace.То всъшност нали всичко предварително се задушава знам ли може и без капак - да се запече дето се вика във фурната. С капака става задушенко и ароматите отиват в сосчето - мммммммммм bowuu.
Аз лично не бих се притеснявала да действам с фолио отгоре вместо капак. Принципа е един и същ.И сестра ми строши капака на нейната йена и тя с фолио дейста Peace


Благодаря ти,ще действам смело  bouquet
Виж целия пост
# 14

Аз запържвам дробчетата до полуготовност, слагам предварително сварени пилешки сърца, гъби, моркови и кис.краставички на кубчета, като се позапържат и те, доливам 1 к.ч. бяло вино. След като поизври виното, слагам 1 ч.ч. доматен сок, след като поизври и той, поръсвам с чер пипер, сол, пресован чесън и 1/2 кут. топено сирене, разбърквам да стане еднородно смес и свалям от котлона.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия