Вечер изнемогвам!

  • 641
  • 7
Малко питане имам, че вече в чудо се видях. От една седмица се повтаря следното изпълнение всеки ден - цял ден ядем през 2-3 часа, дотук добре. Обаче вечерта схемата е следната - 18.30, 19.30, 20.30, 21.30, 23.00, 24.00, 01.30... Вечерно време направо без гърди оставам. То си захапва като хората, обаче при такова учестено сучене пак си ме болят. Като стисна понякога изтича, понякога - не, но определено чувствам гърдите празни. Сутрин след всички тези упражнения съм като Памела Андерсен - я съм стиснала, я съм закарала до отсрещната стена Wink  Уж се храня добре, жадна съм и съответно си пия доста вода, не знам какво не е наред... ooooh!
Виж целия пост
# 1
Всичко си е на ред, просто бебчо расте, заяква и му трябва повече млекце, а честото сукане ще му го осигури! Може би минавате през така наречената "криза на разтежа" , която преминава за няколко дни, до седмица. Просто продължавай в същия дух, храни се нормално, пий, колкото ти се пие, почивай винаги, когато можеш.
За усещането за празни гърди, предполагам че неведнъж си чела тук, че не е показателно за производството Wink
Оставяй гърдите след кърмене да изсъхват на въздух и гледай бебето да е поставено правилно на гърдата.
Това е, ще мине, ще видиш Wink , после пък идва друго и така... Grinning
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Shali
Може би минавате през така наречената "криза на разтежа" , която преминава за няколко дни, до седмица.


и аз така мисля, само че при нас продължаваха по две седмици и повече.. освен това ми висеше 24 часа на гърдата  Rolling Eyes
другото което се сещам, че така правеше вечер когато бяха коликите - не че ядеше толкова, а по-скоро търсеше постоянно гърдата за успокоение и по цяла вечер беше залепена за мен..
търпение трябва и както казва Shali и това ще мине  Wink
Виж целия пост
# 3
И аз се присъединявам към мамите,които ще те успокоят.Само не се заблуждавай,че млекцето е малко и не дохранвай.Аз за малко да направя тази глупост,добре че инстинкта ми подсказа какво да правя.Изтърпи още мъничко и ще се нормализират нещата.
Виж целия пост
# 4
На тази възраст е съвсем нормално поведение - повечето бебета имат такова $сучене накуп$ вечер,когато в продължение на часове искат да сучат едва ли не през няколко минути.Няма много общо с имането или нямането на кърма - мляко си има,просто се успокояват,защото тези часове на смяната на деня с нощта са им кризисни,почват ги коликите и изобщо са ужасно неспокойни.Така че щом се успокоява от гърдата,давай и въобще не го мисли,че има и по-лош вариант - моята по това време категорично отказваше гърдата,пищеше умряла от глад,но я плюеше като че ще я тровя и така от 5 до 8ч,когато я къпех и заспиваше капнала от дране,за да се събуди кукуряк след 20мин и да яде нормално - направо полудявах Imp
Така че се позиционирай удобно и предоставяй циците за неограничено ползване - много скоро няма да са ти толкова чувствителни,пък и този период не трае ужасно дълго - още 2-3 седмици в по-оптимистичния вариант Laughing
Виж целия пост
# 5
Виж и статията за Сучене накуп от библиотеката, мисля че ще си отговориш на много въпроси.
А защо сутрин си толкова напращяла? Нощем папкате ли?
Виж целия пост
# 6
Таман се засилих да пиша за cлuster feeding и гледам вече сте споменали "сучене накуп" Simple Smile Все се чудех кой е най-хубавия превод на този тремин Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Цитат на: emem
Виж и статията за Сучене накуп от библиотеката, мисля че ще си отговориш на много въпроси.
А защо сутрин си толкова напращяла? Нощем папкате ли?


Ами ядем, ама пак се връщаме (и слава богу) на варианта през 2-3 часа, даже онази нощ си направи почивка 5 часа и бях толкова щастлива, че почваме с нощната почивка... И от следващия ден този номер през час...
Днес вече цял ден си ядем през час, така че май сте прави за кризите на растежа (така ли се казваше)... Благодаря за отговорите!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия