Как да науча бебето си да дъвче?

  • 845
  • 7
 Здравейте, интересуваме с каква първа храна сте научили бебчето си да дъвче и от кой месец.Моя приятелка даваше малко парченце от царевични пръчици след като навърши шест месеца и бебчето и дъвчеше така сякаш яде хляб и сега нямат проблеми.Но мен ме е страх да му дам,ако му залепне, те се стопяват бързо, но все пак!.Какъв е вашия опит в това отношение?
Виж целия пост
# 1
Царевичните пръчки имат сол до козирката и няколко други вредни нещица. По добре започни с парченце мек зеленчук или плод. Например сварен картоф, морков, тиква, банан, круша, ябълка. Когато въведеш глутена може да дадеш коричка хляб, обикновен заводски, но това на по късен етап. По лоши варианти са солетите и обикновените бисквити, а тия пръчки и снаксове са направо отрова. Моето дзверче се учеше да дъвче с парчета плодове. Ядеше парчета пъпеши и нектарини с най голям кеф  Grinning
Виж целия пост
# 2
моята не искаше особено да яде, и аз чак към 8-9м въведох бисквитката плазмон, и така хем глутена хем точна да дъвчи
Виж целия пост
# 3
Слагай парченцето картоф в бузката, а не на езика. Така докато го премести, го размачква с венеца.
Редувай дясна и лява бузка. Макар още да няма кътници, меки неща може да смачка и с венците, а като тръгнат да растат кътниците, таман ще си ги чеше.
Присъедиявам се към съвета да не даваш царевични пръчици - там изобилства от химия.
Картофите, добре сварени, са идеални за учене. И не смесвай пюре с парченца - детето очаква пюрето да е гладко и гълта, а ако има парче, то е "маскирано" и ще се задави.
Виж целия пост
# 4
Дадох трошички хляб и така въведох глутена и видях, че Пламена се опитва да прави дъвкателни движения - научи се страхотно бързо!
Виж целия пост
# 5
Казва се дъвчЕ, а не дъвчИ. Има много храни подходящи за дъвчене. Най-елементарната за българските условия е хляб. Иначе и парчета варени картофи, моркови, банан, бисквитки...
Виж целия пост
# 6
мисля че е трудно да го научиш да дъвче, то се научава само, както и само решава кога да го направи. Аз започнах доста по късно да му давам неща за дъвчене, някъде края на осми месец. Дотогава беше само на кашообразни храни или меки неща като сирене, крема сирене, ръжен хляб и др. После примерно започнах да му давам обелено парченце ябълка , той го смучеше и ако по някое време отхапеше парченце го въргаляше из устата и после го изплюваше. Постепенно се научи да стрива с венци, но дори и сега на една година ако не може да сдъвче хляба или ябълката ги изплюва ...
Виж целия пост
# 7
мисля че е трудно да го научиш да дъвче, то се научава само, както и само решава кога да го направи. Аз започнах доста по късно да му давам неща за дъвчене, някъде края на осми месец. Дотогава беше само на кашообразни храни или меки неща като сирене, крема сирене, ръжен хляб и др. После примерно започнах да му давам обелено парченце ябълка , той го смучеше и ако по някое време отхапеше парченце го въргаляше из устата и после го изплюваше. Постепенно се научи да стрива с венци, но дори и сега на една година ако не може да сдъвче хляба или ябълката ги изплюва ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия