зъбки

  • 563
  • 8
Синът ми е на 1г.и4м. и отскоро забелязах че предните зъбки са му потъмнели и  грапави /не са гладки като оронени са/ .Мия му зъбките всяка сутрин,е не мога много да ги изтъркам но правя опити.Ако някой знае на какво се дължи това,ще съм благодарна да за информацията.
Виж целия пост
# 1
Даваш ли му сладки неща да яде?И с каква паста му миеш зъбките?
Виж целия пост
# 2
ju-ju и нашия бебо предните му горни зъбки имат малки петънца. Докторката каза, 4е може да е от предозиране на флуор. Нинка-Малинка ами аз му давам понякога сладки неща: кекс, грис, курабийки, бисквитки и др. подобни.  лекарката каза да му давам минерална вода на Девин с розов етикет( досега давах само обкновена 4ешмяна преварена вода) и да мия зъбките му с 4ет4ица.
Виж целия пост
# 3
Даваш ли му сладки неща да яде?И с каква паста му миеш зъбките?

Давам му но не чак толкова много,А зъбките му мия с ненедент
Виж целия пост
# 4
От прекомерна употреба на антибиотици зъбите потъмняват и се рушат и детето има болки и не може да яде особено сладки неща.
Виж целия пост
# 5
А защо му миеш зъбките сутрин? Обикновено на малките деца се мият вечер, а на голямите и сутрин.
Моята дъщеря е на 9 месеца има 8 зъба и е с подути венци на още 3. Няма да обяснявам за безсънието, но преди нова година забелязах черни точици и я водих на зъболекар. Той ме успокои че това се получава от някаква бактерия, която била в устната флора. При миене и третиране по някакъв начин се махат. Почнах да и ги мия с ненадент и имам чувството, че по-намаляха. "Мия" е силно казано, но правя упорити опити, като се старая да не постигна обратния ефект- да намрази миенето. Посъветва ме да не давам, нощем вода със захар, сокове и т.н., и след фреш и сокове през деня да изплаквам с вода.
Моят съвет е да отидете на детски стоматолог, той най-добре ще ти помогне.
Дано не е нещо сериозно.
Виж целия пост
# 6
А защо изобщо миеш зъбките?Ние още не сме започнали,а и е рано,няма смисъл,ама никакъв!Консултирай се със стоматолог,по-рано от 2 годинки не смятам,че е удачно.И също да се избягват прекаленото даване на сладки и нишестени храни! Peace
Виж целия пост
# 7
Най-добре направи консултация със стоматолог. Дияна я водих за 1ви път на 1,1г. Имаше кариеси Sad
Виж целия пост
# 8
А защо изобщо миеш зъбките?Ние още не сме започнали,а и е рано,няма смисъл,ама никакъв!Консултирай се със стоматолог,по-рано от 2 годинки не смятам,че е удачно.И също да се избягват прекаленото даване на сладки и нишестени храни! Peace

В съвременната стоматологична практика се препоръчва миенето да започне (с накрайник) с появата на първите зъби.
За смисъла, има ли или не от миене - когато детето започне хранене различно от кърма/АМ, в устната кухина се развиват същите бактерии, сред тях и причиняващите кариес, както в устата на възрастните. Поради тази причина, наличието на зъби, а не възрастта на бебето, са определящи кога да се започне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия