За замразената повече от 3 месеца кърма...

  • 509
  • 8
Здравейте ,бих искала да задам един въпеос.
Доста изчетох за замразяването на кърмата,в продължение на 2-3 месеца докато ми се орегулира кърмата ,цедих доста и замраявах.Съответно първата кърма е на 3 месеца.В момента няма нужда от нея,защото си кърмя нормално,а и скоро няма да я ползвам за каши,ще захранвам след месец и половина.
Вчера направих опит да дам на бебо такава размразена кърма,отначало изобщо не искаше да я яде,но това по-скоро от факта,че от 2 месеца не е пил вода  или кърма от шишеНакрая изпи шишето.Не съм опивала на вкус кърмата,но на мирис хич не ми харесва.Та въпроса ми е нормално ли е размразената кърма да мирише така?Размразих още 2-3 шипшета и пак миришеше така/като на сапун май,както бяха писали тук в една тема/В повечето случаи съм събирала в шише в хладилника в рамките на 1 ден,замразявана е във фризер на 18-19 градуса/знам че 3 месеца може да издържи/.
Въпроса ми е провокиран от това,че май ще се наложид а изхвърля кърмата,защото сега просто нямам нужда от нея.А времето си тече...Като знам с какъв размах пълних шишетата.... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Здравей,поздравявам те за успешното кърмене - аз нямах такъв успех и кърмих до три  месеца.В началото и аз събирах кърма в чашки на Авент и като кърмата ми спря ,я използвах.За миризмата - да ,мирише.За съхранението и аз знам,че повече от три месеца не е препоръчително.Въпреки че съм чела ,че и по-дълго може да се съхранява.Вариянтите да два - или да изхвърлиш тази кърма или да размразяваш от замразената и да даваш нея,а новата да замръзяваш.
Не знам,аз може би бих изхвърлила тази и бих хранила бебо с прясната.
Между другото,аз се изцеждах и давах от шише.След 2 месеца и половина цедене ,сложих малката на гърда и тя засука,все едно го е правила винаги.
Виж целия пост
# 2
Замразента на - 18 градуса  кърма можеш да пазиш 6 месеца във фризера. Размразената мирише странно наистина, но ако е била събирана внимателно и в стерилен съд, няма проблем да се дава на детето.
Виж целия пост
# 3
Защо не я подариш на някоя майка,която има нужда?Аз бях в същата ситуация преди месец-фризера ни се пръскаше по шевовете от шишенца с кърма,а нямаше никакви изгледи да ми потрябда и я подарих всичката на една приятелка с малко по-голямо дете,която се върна на работа и спря да кърми(така моето бебе си има вече млечен брат Simple Smile)
Виж целия пост
# 4
Бях напълнила целия фризер с кърма /3 чекмеджета/ Mr. Green Т-18градуса, дори след 1година нямаше проблем с нея Peace Така че спокойно можеш да я реализираш по нататък Wink
Аз я използвах  при захранването на бебо, и най-вече в кашите Wink
Наистина мириса е по-различен от току-що изцедена, но аз реално не съм събирала в хладилник преди замразяване, а поради наличие на много-цедях и замразявах директно.

Ето ти подробно инфо за сроковете на съхранение Wink:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0

Успех и дълго кърмене!  bouquet
Виж целия пост
# 5
и аз имам малко такава кърма и си седи във фризера и се чудя какво да я правя. и не само мирише на сапун, а и такъв вкус има. толкова ми е жал да я хвърля, пък нещо не ми се ще да я давам на дребната.
Виж целия пост
# 6
Мда, така си мирише размразената кърма. Ако е била съхранявана обаче във фризер при много ниски градуси /говоря под -15/ няма проблем да я ползваш още три месеца. Даже и каши ще може да правиш с нея. А, ако детенце я пие така, няма никакъв проблем.... Моят хубустник яде всякакви нещица приготвени с кърма и също я пие, но не с шише /не го иска/, а с чаша.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за съветите.Най вероятно първата ще я изхвърля,защото  си я преместих от фризера в камерата с цела да я използвам,но сега наистина нямам нужда от нея,останалата ще я позлвам за каши след месец-два.А сега така или иначе не мога да изцедя нищо няма как да я подновя.Успокоих се че си мирише така,мен това най-ме притесняваше.
Виж целия пост
# 8
недей да го кърмиш със стара кърма като имаш нова.ти ще ядеш ли старо ядене?относно замразената кърма след 3месец не е годна.развалят й се хранителните съставки.но щом имаш мляко храни детето с прясна кърма.аз също замразявах но си пишех дати  ипосле хвърлях.беше доста.когато захранваш може да приговяш каша със замразената кърма.тя така си мирише.все пак е човешко мляко.кравето мирише по 1начин .козето по друг.овчето по друг . и т. н. Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия