Кърмене и ФЕРВЕКС

  • 2 975
  • 10
Здравейте
настинала съм и вчера пих Фервекс. Днес сутринта без да се усетя накърмих бебо ooooh! Та затова искам да ви питам мога ли да пия Фервекс? Или ако не може какво да пия?
Виж целия пост
# 1
Това е от сайта на Фервекс:
6. Бременност и кърмене:
Не е известен риска, тъй като липсват изследвания с животни и клинични данни от изследвания на хора. Следователно, като предпазна мярка, този продукт не трябва да се предписва в случай на бременност и кърмене.
Виж целия пост
# 2
Педиатърката ни каза че не е желателно да се пие Фервекс. Евентуално може да пиеш нещо хомеопатично - Осцилокопциум
Виж целия пост
# 3
Когато бях настинала,педиатърката ми каза да пия ФЕРВЕКС newsm78 и ,че няма проблем да кърмя.
Всеки доктор казва различно. Thinking
Виж целия пост
# 4
Не е препоръчително, но предполагам от един път няма да има никакви странични ефекти.
Виж целия пост
# 5
Педиатърката ни каза че не е желателно да се пие Фервекс. Евентуално може да пиеш нещо хомеопатично - Осцилокопциум
Peace И когато бях бременна и настинала пиех осцилокопциум
Виж целия пост
# 6
Няма причина да не може да се пие фервекс по време на кърмене - съдържа само парацетамол и витамин С, и двете са одобрени за използване при кърмещи майки. Фенирамин малеат е противоалергична отпушваща носа съставка, която също е одобрена от ААР за употреба при кърмачки, макар че е по-добре да се ползват препарати без нея (последните изследвания на продаваните без рецепта лекарства сочат, че е по-безопасно и ефективно да се приемат нужните препарати поотделно и за предпочитане локално - това специално за отпушващите носа съставки - вместо в такива комбинации).
Т.е. това, че си накърмила бебето, не е проблем - но за предпочитане е все пак да пиеш парацетамол и витамин С поотделно Grinning
Виж целия пост
# 7
Много пъти съм пила Фервекс и не съм имала никакви проблеми. Аз го пия вечер, понеже от него ми се доспива.
Виж целия пост
# 8
И на мен се е случвало да пия фервекс, докато кърмех. Не смятам, че се е отразила неблагоприятно на детето. Но основно при простуда и грип пиех осцилококцинум. Също много ми помага.
Виж целия пост
# 9
В един момент имах проблеми със зъбите и трябваше да пия болкоуспокояващи. Педиатърката ми препоръча парацетамол, защото той се дава и на бебета по принцип. Пих около 20 дни и кърмех през това време.
Ако е само еднократно- не се притеснявай, ако ти се налага да пиеш повече- посъветвай се с педиатър.
Виж целия пост
# 10
Аз съм болна от няколко дни. Пия по един Фервекс на ден и много чай...Днес се чувствам много добре. Не съм спирала да кърмя. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия