Марината за телешко

  • 23 748
  • 3
В понеделник по Бон апети даваха страхотна рацепта с телешко.Аз съм се пробвала веднъж  с телешко варено,но не стана и от тогава телешкото все го прескачам,въпреки,че много го обичаме.Та реших да пробвам рецептата и наистина стана страхотна,само където месото не беше достатъчно крехко (да не кажа никак).Та вариантите са 2-или месото не е било прясно или нещо аз не съм направила правилно (уж спазвах всичко точно,даже и както обясни Звездев го нарязах напречно на мускулните влакна).
Не ми се рискува да пробвам пак следващият път пак-иска ми се поне в някаква марината да го сложа да съм сигурна,че ще стане добре месото.В готварската книга на форума не видях да има маринати за телешко,а тук съм забелязала,че има доста опитни готвачки.Помогнете....
Виж целия пост
# 1
В България май телешкото е говеждо и затова е жилаво.Аз затова като го готвя използвам тенджерата под налягане....
Виж целия пост
# 2
Има, има тема Simple Smile

ето я

Тъкмо в момента готвя телешко (по-скоро кравешко  Mr. Green)
И понеже имам и аз проблем с крехкостта му, основният метод, по който го приготвям е: шол - нарязвам на малки хапки, запържвам набързо колкото да побелеят парченцата и после прехвърлям в гювеч и го забравям за доста време във фруната на не повече от 150 С. Понякога слагам и зеленчуци, понякога го оставям само на мазнина и лук с подправки, като във втория случай го сервирам с ориз.
В годината готвя 2-3 пъти телешко  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Следващия път ще пробвам така:чаша червено вино, соев сос, 1 изтискан лимон, черен пипер, малко нарязан лук, смачкан чесън, зехтин, пикантина. През час обръщам месото.
Много често преди да го сложа в маринатата го шпиковам с чесън, моркови, зърна черен пипер и дафинов лист.
Мерси за темичката Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия