Асиметрична дилатация на латералните вентрикули

  • 15 107
  • 10
Става дума за "Асиметрична дилатация на латералните вентрикули". Доктора е казал че няма за какво да се притесняваме, трябва повече гимнастика за да не се появи забавяне в двигателното развитие и да отидем след месец да го видят пак. Не знам как да не се притеснявам след като има опасност за забавено двигателно развитие. Още не съм намерил полезна информация в нет'а. Затова ако някои знае нещо нека да пише.
Виж целия пост
# 1
Моята дьщеря е с дилатирана вентрикулна с-ма.Кои д-р я прегледа?Имате ли снимка?Дьщеря ми се роди хипотрофична,в седмия/с размери за 6мес./.Трудна бременност и си носим последствията.Не е токова сероизно при нас.Но обикновенно при такива изменения има някои нарушения,наи-често двигателни.Дьщеря ми не е оперирана,защото не се налага.Тя е сьвсем нормално дете вьпреки диагнозите,които има.Сега е на 6г.На колко е твоето дете?Много е важна рехабилитацията.Ако е още мальк-масажи.Но наи-голям ефект се постига с плуване.Може нищо  да му няма.Просто го наблюдаваи без да стигаш до краиности.Аз минах през доста лекари.И знам вече,че в такива случаи не се налага операция.С времето може да го израстат или да си останат с такова изменение,но това не означава,че са тежко болни или застрашени.
Виж целия пост
# 2
Става дума за по-малкото от мъничетата ни, Ема. Роди се 1.750 в 37'та седмица с развитие за 35'та. Седя 1 месец в неоналогия, докато наддаде до 2.500. Сега е на 2+ месеца.

Ще видим какво ще покаже втория преглед. За сега е добре, върви някъде към 1 месец след сестра си. Вдига си главата, когато е по корем. Започна да се опулва и да се заглежда. Но на фона на сестра си си е мъниче Grinning.

Иска ми се да се запозная, колкото се може по-добре, с това отклонение. Да знам какво може да се случи, какво не може. Да съм подготвен, за да мога да се погрижа за нея, ако се наложи максимално най-добре. В интернета по въпроса пише доста, но само за случаи с кисти, славабогу "Praynig" при нас няма.
Виж целия пост
# 3
Моето момиченце се роди 1кг.Нормално да се притесняваш.Аз бях луднала.Не давах нико и да я приближи освен баща и.Отгледах я изключително стерилно и може би затова пьк до мин.год./ от мрьсотия и се появяваха афти.И сега някои пьт.Не вярваи на всички лекари.Ти сама ще усетиш кое е правилно.Можеш да се информиташ за всичко,за да си наясно и да прецениш.Сега бягаи да гушнеш мьничето,нацелуваи го и не си сьздаваи предварително грижи.
Виж целия пост
# 4
И това не е отклонение,а реакция на мозька вследствие прекаран напр. сьдов инцидент,недостиг на кислород и т. н.
Виж целия пост
# 5
Продължавам да ровя в нет'а и все още не знам какво представлява това. Всички наблягат на изключително тежките последствия, на рехабилитацията и т.н. А аз искам да знам, за начало, какво е това и какво представлява. Издут кръвоносен съд или нещо друго.

Жалко, че няма как да ходя с жената и децата на тези прегледи, да тормозя докторите. Много са добри да не дават полезна информация.
Виж целия пост
# 6
http://www.med.primasoft.bg/scientific_medicine/articles/pediatrics/christov.htm.           http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16874         Това е само да добиеш представа.Не мисли за детето си като за болно дете.Даваите му само положителни емоции,то ще ги усеща.
Виж целия пост
# 7
Здравей Hug
Дилатация на латералните вентрикули означава,разширени венрикули,а винтрикула е пространството свързващо четирите мозъчни дяла.Обикновенно няма нищо общо с хидроцефалия/както елбоси ти казва-операция/ при която се налага клапа която да отвежда течността.При дилатацията не се задържа течност,а са били разширени поради някакво мозъчно страдание,като липса на кислород за известно време.Често няма никакви проблеми,даже има деца родени трудно на износени и без придружаваща анамнеза,и имащи този проблем,но никой не ги изследва за да се разбере.Има обаче случаи в които се налага рехабилитация,а някой развиват ДЦП. Ако имаш въпроси,насреща съм,моето дете е с този проблем и имам доста инфо по въпроса.В Гугъл също пише доста,търсиш с думата -ventriculomegaly
Ето ти малко изображения,да добиеш представа Peace
http://images.google.bg/images?hl=bg&q=ventriculomegaly& … p;sa=N&tab=wi
Виж целия пост
# 8
Първия линк на Елбоси е точен,това е разработката на Георгиева от неонатологията,тя е и на ехографа,гледа всички недоносени,но втория Naughty,не съм съгласна че тук има общо с мозъчните кръвоизливи Peace
Виж целия пост
# 9
Viki i mama,добре,че те има.
Виж целия пост
# 10
Леле, дай да те прегърна Hug. Точно това което обясни, исках да знам. Не съм гледал линковете, утре на работа на спокойствие ще ги погледна. Огромни благодарности. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия