HERB ANGINA

  • 4 623
  • 12
С КАКВО ЛЕКУВАТЕ ХЕРБ АНГИНА.ПОЛЗВАТЕ ЛИ АНТИБИОТИК И МОЖЕ ЛИ БЕЗ НЕГО.ЧЕ ТО ПО ПРИНЦИП СИ Е ВИРУСНО И НЕ Е ПРЕПОРАЧИТЕЛНО.ДАЙТЕ НЯКАКЪВ СЪВЕТ,ПЪК МОЖЕ И ДА НАУЧА НЕЩО НОВО,КОЕТО НЕ САМ ПОЛЗВАЛА ИЛИ ПРАВИЛА.
Виж целия пост
# 1
Гаргара със сода. Гранофорин. Може без антибиотик.
Виж целия пост
# 2
съжалявам за невежеството но какво е херб ангина?
Виж целия пост
# 3
на мен от малка това ми е слабото място-сливиците и правя много често херб ангини. Никакъв антибиотик, това е вирусно. През последните години открих нещо, което е супер ефикасно, поне при мен. Купувам си разтвора за венци Елудрил и се гаргаря с него. Страшно съм доволна PeaceТой има силно антисептично действие.
Виж целия пост
# 4
ГАНОФОРИН НЯМА ПО АПТЕКИТЕ В ПЛОВДИВ,НО ИЗПЛОЗВАМЕ САНДРИН.ЕДИНСТВЕНОТО,КОЕТО МЕ ПРИТЕСНЯВА Е,ЧЕ ВЕЧЕ ЧЕТВЪРТИ ДЕН Е С МНОГО ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА.А ХЕРБ АНГИНА Е  ВИРУСНА С НЕЩО КАТО ХЕРПЕСЧЕТА ИЛИ КАТО ГНОЙНИ ПЪПКИ ПО СЛИВИЦИТЕ И ГЪРЛОТО.
Виж целия пост
# 5
гаргарата е чудесно нещо но дъщря ми е на 4 год. и не може да я прави но мерси все пак
Виж целия пост
# 6
Синът ми изкара такъв вирус през ноември миналата година. Беше страшно болезнено, гадно, с Т до към 39. Лекувахме се  без АБ, с някакво хомеопатично на Бойрон, но не си спомням какво.
Синът ми не хапваше нищо, даже и водичка не можеше да преглъща. Единственото, което успя да хапне, беше студено кремче- пудинг на Данон.
За първи път някой вкъщи боледува от херпангина, изумена съм какво неприятно чудо е.

Виж целия пост
# 7
не разбрах, че става дума за малко дете. Пробвай тогава с инхалация с лайка, мед и сода за хляб.
Виж целия пост
# 8
ГАНОФОРИН НЯМА ПО АПТЕКИТЕ В ПЛОВДИВ,НО ИЗПЛОЗВАМЕ САНДРИН.ЕДИНСТВЕНОТО,КОЕТО МЕ ПРИТЕСНЯВА Е,ЧЕ ВЕЧЕ ЧЕТВЪРТИ ДЕН Е С МНОГО ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА.А ХЕРБ АНГИНА Е  ВИРУСНА С НЕЩО КАТО ХЕРПЕСЧЕТА ИЛИ КАТО ГНОЙНИ ПЪПКИ ПО СЛИВИЦИТЕ И ГЪРЛОТО.

Лекар виждал ли го е детето. 4 дни много висока температура е нещо притеснително.
Виж целия пост
# 9
ДА РАЗБИРА СЕ И ЗА ТОВА ИСКА ДА ДАВАМ АНТИБИОТИК НО СЕ ЧУДЕХ НАЛИ Е ВИРУСНО ТА ЗА ТОВА И ПИТАМ ЗА НЯКЪВ ЛЕК НО НЕ АНТИБИОТИК .
Виж целия пост
# 10
със или без АБ ангината ще мине,но за децата изписват АБ за да се застраховат срещу евентуални усложнения-отити,артрити и др.затова ако решиш да не даваш АБ трябва да наблюдаваш детето внимателно.температура може да вдига 5-6 дни,като бавно започва да разрежда.ангината обикновено минава за 7-10 дни.важно е да промиваш устата и гърлото редовно-гаргари с лайка и сода/ако не може да гаргари само лайка/,лимонов сок,солен р-р.афтите могат да се мажат с гранулин/от ветиринарната аптека/.за температурата давам нурофен,като той успокоява и болката в гърлото и детето може да хапне малко,ако иска...подсилвай имунитета-прополис,мед ,лимони и т.н
Виж целия пост
# 11
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ИНФОРМАЦИЯТА НО МАЙ ЩЕ ДАМ АНТИБИОТИК ЗА МОЕ ЛИЧНО УСПОКОЕНИЕ ЧЕ ВИЖДАМ КАК СЕ МЪЧИ ДЕТЕТО КАК НИЩО НЕ ХАПВА И МИ СЕ КЪСА СЪРЦЕТО.
Виж целия пост
# 12
а детски УНГ видя ли го? Нека той да прецени какъв да е антибиотика. Аз като малка взимах Бисептол, той не е точно антибиотик и се оправях с него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия