Как храните 9 месечното си бебе?

  • 1 390
  • 16
Здравейте, мами,
кажете какъв е режима на  хранене на 9-месечните ви сладурчета? Ние другата седмица ставаме на 9 месеца и изведнъж променихме рязко режима си. Иначе сме захранени с попара, пюрета и каши и само сутрин и вечер сме на кърма , режима ни беше петкратен- 6.00-кърма, ок.10.30- попара, 13.30-14.00-малко супа(когато имам време да му правя) и пюре(редувам месно със зеленчуково), 17.00-каша или каша с плодово пюре, 20.30-кърма, между храненията давах сокове, но сега и тях отказва. От няколко дена не иска да яде попара или ако я изяде после не ще пюре, което ме навява на мисълта , че 5 хранения са му много вече, но се чудя кое да махна - от една страна е по добре да е повече на кърма , но от друга сиренето също е доста важно. Дали да престана да го кърмя сутрин и да му дам направо попара в 8.30, или да го кърмя сутрин и след това на обяд да яде направо зеленчуково пюре. newsm78  love001 Ще съм ви благодарна да получа съвет , пишете и затова с какво разнообразявате храната. Дали да го запиша вече на кухня?  newsm78Предварително ви благодаря за съветите!!!  love001
Виж целия пост
# 1
Ние сме долу горе на вашия режим:

6-8 ч. кърма
10.30 овесени ядки или елда с настъргана ябълка/круша/плодово пюре (не съм въвела вс еоще сирене)
14 ч. месно пюре (спрях да редувам от миналата седмица)
18 ч. каша
21-22 ч. кърма

Но и аз забелязвам напоследък, че май са му много храненията, а и той си хапва солидни количества  (200-230 гр) Rolling Eyes И се чудех какво да направя - дали да махна сутрешното кърмене, но тогава трябва да му правя закуската към 8-9 ч. (а как да стана толкова рано, не че не се будим към 8, ама се поизлежаваме двамата  Blush ). От друга страна си мисля, дали ако махна сутрешното кърмене няма да му намаля много дневната доза мляко?  newsm78

Сокове пие с ентусиазъм, за разлика от чистата вода  Twisted Evil Разреждам му соковете с водичка, ама не може да не пие чиста вода въобще  Twisted Evil
Виж целия пост
# 2
Записвам, че и ние сме на този етап....
10.30 - ябълка пасирана - 60гр
13.30 - зеленчуково пюре 220гр
18.30 - каша - 200гр
През останалото време сме на кърма на поискване, мисля тази седмица да започна със месото, но незнам дали да въвеждам и скоро попарата..
Виж целия пост
# 3
При нас е така:

08:00 - кърма
10:00-10:30 - плодово пюре около 120 гр и след това кърма
13:30-14:00 - първо кърма и после месно/зеленчуково пюре 120 гр, сирене 40-50 гр
17:00 - кърма, после каша, но с нея нямаме голям успех
20:30 - кърма
и през цялата вечер - кърма

Да отбележа, че отскоро хапва такива количества и сме на този режим. Късно го захраних и го караме по-полека  Wink



Виж целия пост
# 4
При нас режимът е следният:
9ч закуска, правя нишесте с плодово пюре или грис или плодово с бисквитки(каквото на момента реша, защото попара не харесва)
12.30-13ч пюре, редувам
16.30-17ч каша или пак някакъв вид закуска
20ч кърма
Като аз я кърмя и нощем когато се буди, а това е доста често и затова сутрин можем да започнем със закуска
Сирене понякога слагам в зеленчуковото пюре или в закуската.
Виж целия пост
# 5
С Цвети сме се хранили така:
 6ч - кърмене
10ч - кърмене
12ч- пюре или супа (зеленчукова с месо ) - понякога е ял до 200 - 220 грама
14ч - кърмене
16ч - каша - около 150-180 грама и плодово пюре ( колкото иска )
19ч - плодово пюре с извара
20.30 - 21ч - кърмене и спи цяла нощ, само в периоди , когато зъбче е пробивало, се е будил.
Строг режим не е имал, водила съм се по детето.
Виж целия пост
# 6
Сутрешните ни  хранения са кърмения, на обяд ядем зеленчуково/месно-зеленчуково пюре, следобед хапваме плодово-зърнена каша, а вечер млечна каша. Иначе и през целия ден си суче на поискване, почти нямаме заспиване без кърмене (което е затрудняващо).
По повод на хапването - не знам, явно има такива моменти, защото и моя син понякога няма апетит и се храним зорлем и колкото изяде. Мисля, че е нормално. И няма връзка със зъбите, защото още няма.
Виж целия пост
# 7
Рая се храни горе-долу така:
11.30-12 ч - зеленчуци и/или месо
16.30-17 ч - плодове, понякога смесени с каша и/или бисквита Плазмон
Когато аз обядвам и вечерям, й предлагам микродози от моята храна, но не винаги ги харесва и приема.
През останалото време я кърмя на поискване.
Приспивам я на гърда и към 22 ч заспива. Нощем много рядко се буди да суче и първото кърмене за деня е между 6.30 и 7.30.
Виж целия пост
# 8
6.00 ч.-кърма
9.30 ч.-попара със сирене
13.00 ч.-20гр.супа+150-200гр.ядене(от детската кухня).
17.00 ч.-крема(около 200 гр.).Но не го изяжда всичкия.
19.30 ч.-100-150 гр.от супата с еднин сухар.
22.00 ч.-кърма
Бебка се буди 1-2 пъти през ноща.За да заспи веднага,слагам я на гърдата,цоква 3-4 мин. и заспива веднага.
Виж целия пост
# 9
Ето и нашият режим.
ок 7 ч.-кърма
10-11ч-попара със сухарче и сирене,бисквитки с плод,овесени ядки ,кус-кус с плодове(+2л АМ)
13-14ч-зеленчуци,месо или риба(със зеленчуците му давам и сирене или жълтък)+кърма за заспиване
16-17ч-каша,мляко с ориз,грис,плодово пюре,кисел,плод
20-20,30ч-кърма
След всяко хранене предлагам настърган плод(ябълка,манго) или банан
Когато иска или е неспокоен го кърмя.
Записала съм го на кухня,но не му вземам всеки ден,защото не винаги одобрявам менюто.Десертите от там не ги давам,защото ги правят с прясно мляко и захар,а супички сама правя.Давам му само манджичата за обяд.
Виж целия пост
# 10
Аз забелязвам по моята дъщеря, че и малките човечета явно имат дни с повишен апетит и дни, в които не им се яде, както на големите хора. Нашият режим е:
8.00ч. кърма
9.30ч. плодово пюре - 80-100 гр.
11.00ч. кърма
13.00ч. или каша или зеленчуково пюре (не мога да й дам в един ден и пюре, и каша - просто й идва в повече, затова ги редувам)
16.00ч. кърма
18.00ч. кърма. Опитвам се да й дам пюре, но тя изяжда 2-3 лъжички и затова давам кърма.
През нощта я кърмя като се събуди. Иначе през деня й давам сухари и бисквитки да се залъгва
Виж целия пост
# 11
Ние сме долу горе на вашия режим:

6-8 ч. кърма
10.30 овесени ядки или елда с настъргана ябълка/круша/плодово пюре (не съм въвела вс еоще сирене)
14 ч. месно пюре (спрях да редувам от миналата седмица)
18 ч. каша
21-22 ч. кърма

Но и аз забелязвам напоследък, че май са му много храненията, а и той си хапва солидни количества  (200-230 гр) Rolling Eyes И се чудех какво да направя - дали да махна сутрешното кърмене, но тогава трябва да му правя закуската към 8-9 ч. (а как да стана толкова рано, не че не се будим към 8, ама се поизлежаваме двамата  Blush ). От друга страна си мисля, дали ако махна сутрешното кърмене няма да му намаля много дневната доза мляко?  newsm78

Сокове пие с ентусиазъм, за разлика от чистата вода  Twisted Evil Разреждам му соковете с водичка, ама не може да не пие чиста вода въобще  Twisted Evil
Добре са му храненията Simple Smile Не се притеснявай!От всички изчетени дотук неща за кърменетоза мен съм си разбрала-Никога кърмата не е много на едно дете.Алекс понякога си прави сам дневният режим,друг път си суче,когато иска,др път мама е заета и суче по 2 пъти на ден,даже днес 1 път,има случай,когато му се събират и около 5-6 кърмения.Просто не се опитвай да го вкараш в някакви норми(ще яде толкова пти,например).Аз също се опитах,но видях,че са излишни нерви Simple Smile Поздраи на априлчето Simple Smile
Виж целия пост
# 12
GrOzNoTo^_^PaTe, да, права си. И аз така си мисля, че кърмата никога не може да е в повече, та за туй и си продължаваме в същия дух  Mr. Green

Поздрави и на твоето априлче (ние все едно не си и пошем в апрлиския отчет,а  Sunglasses )
Виж целия пост
# 13
На мен лично ми харесва твоя режим. Де да бяхме ние така. Ние сме почти на 11 месеца- ето докъде съм я докарала:
6.00- кърма
9.00 кърма или попара, попарата я проядохме на 10 месеца
12.00 зеленчуково или месно пюре- 200 грама
15.30- кърма
18.00- каша с плод
21.00 кърма
Виж целия пост
# 14
Благодаря ви за отговорите момичета,
бебо вече си оправи режима- отново е петкратен и отново пие сокчета с удоволствие. От вчера сме и на кухня и нея хапва с удоволствие. newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия