Пътят София- Велинград

  • 39 415
  • 6
 Колко дълъг е пътя София- Велинград? Знам, че е около 120-130 км.  Но за колко време се взима това с кола? И добър ли е пътя? Кой път трябва да се хване, по околовръстното, по посока магистралата за Пловдив ли или има друг път?
Виж целия пост
# 1
Толкова е 130км,имаш 75 км по магистралата/посока Пловдив/,до разклона за Виноградец ,след това 25 км до Варвара и останалите км са завои през дефилето.Като време е различно-зависи от състоянието на пътя,все пак е зима...
Виж целия пост
# 2
Онзи ден се върнахме от там.Пътя е добър, може да се вземе за час и  малко , тръгваш за Пловдив, по пътя има табела за Велинград, минава се през едни села и после през дефилето право до прекрасното граде
Виж целия пост
# 3
От Варвара до Велинград е малко трудно за пътуване... Това дефиле мен лично ме задушава.

Но час и нещо си е пътя, да.
Виж целия пост
# 4
Да, аз съм наясно с пътя през дефилето. Що ще те задушава пътя през там, бе Шани? Толкова е красиво! Мен лично ме зарежда  Heart Eyes

Но понеже сега ще пътуваме първо до София и след това до Велинград(не сме пърували до сега така, а директно от Варна до там), исках да питам от къде се минава и за колко време горе долу се взима пътя.

Значи тръгваме по магистралата посока Пловдив и следим за табела Велинград  Grinning

Благодаря за разясненията  Hug

Дано само пътят да е чист, че иначе може изобщо да ни пропадне пътуването ако завали сняг и затворят пътищата  Crossing Arms
Виж целия пост
# 5
Да, аз съм наясно с пътя през дефилето. Що ще те задушава пътя през там, бе Шани?

все очаквам някой зъбер да се забоде в колата... Много е тесно дефилето.

Приятен престой във Велинград, Бубс  Grinning
Виж целия пост
# 6
Благодаря. Като изключим, че е малко скучно във Велинград и мислим само за хапване, всичко останало много ми харесва и обичам да ходим там, особено като сме с детето. Ако и Варна не беше толкова далеч от Велинград, щеше да е още по-хубаво, ама...  Crossing Arms

Като казах скучно се сетих да попитам- имало някакви бани там, със сярна (ох, дано не бъркам, че ще се изложа  hahaha) вода ли беше, какво беше, много лековити били тези води, но аз само съм чувала, никъде не съм виждала тези бани  Rolling Eyes  Thinking


Иначе има и приятни заведения, в едното дето сме си го харесали има и безжичен нет, та ходим там, да не се откъсваме съвсем от света, пребивавайки във Велинград  Sunglasses

А друго какво може да се прави/къде да се ходи в града (освен Клептуза)? Ако някой има интересни идеи, с радост ще ги чуя, че човек като е бил повече пъти на едно място и почва да търси нови и нови интересни неща, които до сега евентуално не е открил...  Grinning

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия