Кюфтета от тиквички...провал

  • 3 156
  • 12
Днес реших да направя следната рецепта,

Настъргват се тиквички, прибавя се зелен лук, чесън, сирене и като подправки копър и сминдух ,сол. Оформят се кюфтенца с длани.
Пекат се върху хартия за печене.

Само че понеже фурната ми беше заета, реших да изпържа кюфтетата вместо да ги опека.Веднага след като направих сместа оформих едно кюфте за да преценя дали ще има нужда да добавя и малко брашно , ако евентуално сместа се получи рядка. Беше добре.
Само че после отидох да си изсуша косата за около 10 минути и като се върнах вече сместа се беше малко повтечнила. Поизцедих малко водата и сложих да се пържат няколко кюфтета , предварително оваляни в брашно, но после изобщо не можах да ги обърна, станаха на каша. Следователно сложих цялата смес да се пържи в тигана, стана блудкаво на вид, но все пак вкусно.
Та..къде сгреших, трябваше да ги опека май, нали? newsm78
И в рецептите за кюфтета от тиквички , но пържени, какво се слага?
Мерси за вниманието    bouquet





Виж целия пост
# 1
Моята рецепта:
Настърганите тиквички ги кипвам в малко вода и сол. Като изстинат ги изстисквам и добавям :
сирене
галета
яйце
чер пипер
копър или магданоз
Оставям да престои 2-3 часа.
Овалвам ги в брашно и пържа в повечко олио.
 Не звучи много професионално, но е много вкусно.
 Всичко това правя на око, в зависимост от количеството тиквички, нали все пак няма да правим кюфтета от галета  newsm78
Виж целия пост
# 2
Аз настъргвам тиквичките и ги оставям са си пуснат водата за 2-3 часа цедя , после яйце сирене, брашно - винаги стават
Виж целия пост
# 3
Аз първо настъргвам тиквичките, осолявам ги и ги оставям да се отцедят, след това ги доизцеждам с ръце за да нямат течност. Прибавям едно пакетче галета, 1 филия хляб - изкисната и изцедена, 2 яйца, настъргана главичка лук, чубрица, чер пипер и копър може да добавиш. Оформям кюфтета, овалвам в галета и пържа. Моите печени във фурна не ги харесват.
Заливам порцията с кисело мляко с пресована главичка чесън и копър
Виж целия пост
# 4
Яйцето ти липсва, а то държи сместа да не се разпада.
Виж целия пост
# 5
Ето и моите кюфтета от тиквички:

Тиквичките се настъргват,посоляват и се оставят за 1/2 час да си пуснат водата.Изтискват се много хубаво.Добавят се 2 яйца,1 връзка копър,черен пипер млян ,сирене(по желание),брашно колкото да не е водно и 1 равна ч.л. сода бикарбонат(никакви други подправки,за да се запази свеж вкуса на кюфтетата от тиквички).Сместа се обърква хубаво.С лъжица се гребва от сместта и се пържи в добре загрято олио.Ако се разводни сместта се добавя още брашно(гледайте да не бухвате наведнъж много брашно,защото стават глетави кюфтета)
  Същата смес може и да се изпече в подмазана тавичка.....Ние у дома обаче предпочитаме да са пържени кюфтетата...Гаф досега не съм имала.
Виж целия пост
# 6
Аз настъргвам тиквичките и ги оставям са си пуснат водата за 2-3 часа цедя , после яйце сирене, брашно - винаги стават
И аз така ги правя!  Peace
Виж целия пост
# 7
Според мен проблема е във водата. Може да ги изцедиш в тензух като киселото мляко. Успех следващия път.Дано се получат по-добре. Wink  bouquet
Виж целия пост
# 8
лятото като правих си спомням,че моите също се втечниха като постояха,но по рецепта бяха с яйца,брашно и кашкавал и се слагаха с лъжица в тигана и станаха супер,нито се чупеха ,нито разпадаха
Виж целия пост
# 9
Яйцето ти липсва, а то държи сместа да не се разпада.
Съгласен! Тиквичките трябва да са мноого добре изцедени също, аз ги цедя в тензух, бавно и мъчително  Grinning
Виж целия пост
# 10
Както по-горе са писали,аз също изцеждам,но с ръце тиквичките.Прибавям 1-2 яйца,копър,сиренце и брашно.
Виж целия пост
# 11
като ги настържиш им слагаш малко сол и веднага  си пускат сока иэцеждаш го с ръце слагаш едно яйце подправки каквито харесвате и брашно да стане гъста каша и ги сипваш в горещо олио да се пържат стават много вкусни
Виж целия пост
# 12
и аз мисля, че проблемът е в недостатъчно изцеждане. аз също съм ги правила и със сирене без яйце, няма проблем, но както са ти писали и по-горе: обелваш, настъргваш, посоляваш добре (с бъркане) и оставяш да се цедят. аз го правя сутринта и ги зарязвам поне за 2 часа, страшно много вода изтича  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия