Спалня

  • 10 532
  • 39
Здравейте, мами : )
Това е един проект, по който работя в момента.
Искам да представя на клиентката си извадка от мнения за проекта.
(Всъщност ако критиките са много може и да не и пусна линк към темата : ))
Цветовата гама е базирана на предпочитанията на клиента.
Освен гардероба в спалнята има гардероб в коридора и отделно гардеробно помещение,
което свежда функциите на този гардероб само до хранилище на "дрехи за близките дни, нощници и пижами"..






Виж целия пост
# 1
Изглежда приятно.

Може би ще е и функционално, особено след като има допълнителни гардероби.

А за дамата няма ли тоалетка с няколко шкафчета? Не ми се вижда практично всичко да е отгоре на плота ..
Виж целия пост
# 2
страхотно е , на мен ми харесва  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Много хубава изглежда спалнята, на мен най-много ми хареса гардероба,  таблата зад леглото и стената зад нея. Иначе лично на мен не ми допадат червените пердета-идват ми малко много, но сигурно е било избор на клиента Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Аз лично бих предпочела огледалото да е голямо и до земята /в разрез с всякакви фъншуйски догми/, а отстрани да има няколко полици или закрити шкафчета, в които да се държат джунджуриите.
Иначе спалнята ми харесва и е в моите цветове!
Виж целия пост
# 5
На мен ми харесва, изглежда изчистено и стилно  Peace
Виж целия пост
# 6
Не знам така ли ми се струва или таблата е огромна.... newsm78. Аз не бих препятствала тези красиви прозорци с такива масивни кресла, дори бих ги махнала. Аааа и телевизора ще ми липсва. Mr. Green
Виж целия пост
# 7
...Аааа и телевизора ще ми липсва. Mr. Green



Peace

Не е лошо да се помисли за някоя плазмичка на стената на мястото на гардероба. То след като има гардиробиерно помещение и гардероб в коридора, този в спалнята май е излишен  newsm78
Виж целия пост
# 8
Това е спалнята, за която мога само да мечтая! Поздравления за проекта (завиждам благородна на дамата, която ще си го реализира) Simple Smile
А що се отнася до телевизора в спалнята, аз съм категорично против. Това е интимно помещение, а не място, което да превърнеш в киносалон.
Виж целия пост
# 9
Това е спалнята, за която мога само да мечатя! Поздравления за проекта (завиждам благородна на дамата, която ще си го реализира) Simple Smile
А що се отнася до телевизора в спалнята, аз съм категорично против. Това е интимно помещение, а не място, което да превърнеш в киносалон.


Въпрос на вкус и предпочитания, бих казала. Аз си имам тв. в спалнята и въобще не се е превърнала в кино салон  Wink
Виж целия пост
# 10
Стената зад леглото не ми допада  Rolling Eyes аз не бих спала комфортно в това легло, подсъзнателно човек ще има чувството, че това ще го затисне  Rolling Eyes

За цветовете - тези не бих искала в моята спалня, единият е студен, другия тъмен, но щом жената ги иска, нямаш избор  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
На схемата с разпределението на помещението е отбелязано, че двете врати ще се отаварят в различни посоки, а реално на графиката си направили дветет врати да се отварят на вътре към помещенията. Ако реално се отварят така, до вратата от лявата страна на огледалото се отваря празно пространство. Не виждам цифри и не бих могла да се ориентирам за точното разстояние, но все си мисля, че там би могло да се сложи нещо. Ако апартамента няма кабинет - нещо свързано с работата на собственика....
прекалено празно ще ми остане там, при положение, че имаме струпване на кресла пред прозорците....
ще ми се да видя разпределението на целия апартамент (къща)
Виж целия пост
# 12
 Поздрави за добрия проект!
На мен ще ми харесва повече, ако стената зад огледалото е с тапицерия като таблата на леглото - до пода, табуретката - сива със заоблени части, под огледалото - само хоризонталната полица, без вертикалния елемент.  Ако може рамката на огледалото да се измисли по-дебела, в кухината - странично изтеглящи се рафтове за джунджуриите.
Съжалявам за дибла.ком. Дано го ремонтират скоро.
Виж целия пост
# 13
Изглежда много стилно направено, въпреки, че не е точно моят тип спалня, бих взела само някои идеи, но все пак въпрос на вкус. Някой спомена за тоалетка, мисля, че идеята не е лоша. Всичко е много изчистено, което от една страна е добре, но от друга ми прилича на луксозна хотелска стая, а не на помещение от дом....
Но може би просто липсват някои допълнителни аксесоари. Ако се сложи някое и друго екзотично цвете мисля, че ще разчупи обстановката и няма толкова да ми прилича на хотелска стая.
При всички случаи мисля, че клиентката не трябва да се влияе от чуждите мнения. Нито една от нас тук няма да спи в тази спалня и ако на нея самата й допада, значи няма какво повече да желае. Разни хора, разни вкусове...слава Богу, че сме толкова различни, иначе животът би бил ужасно скучен...
Виж целия пост
# 14
Невероятно е, поздравления. Едно нещо не е само по вкуса ми както някой писа - това нещо на стената зад леглото, може би е прекалено мащабно  и се набива много на очи, поне според мен Tired
Виж целия пост
# 15
Не ми харесва цвета на стените,пишеш,че клиента ги предпочита тези,но ако и ти си с резерви,вярвам,че можеш да я убедиш.Ако тя е вярвала в усета си за интериор,не е трябвало да иска твоето съдействие.И червеното ми идва в повече за спалня.Това е агресивен цвят.И таблата на леглото ми дразни окото.И креслата може да бъдат по-елегантни.

Май няма да й пратиш линк. JoyШегувам се!
Уважавам работата на всеки,а вкусове и предпочитания колкото искаш.За теб най-важно е клиентът да е доволен.Успех!
Виж целия пост
# 16
Извинявай за мнението ми, но ужасно студено и грандоманско изглежда. Предимно цветовете и огромното пано зад леглото ми действат потискащо. Да, стилно е, но дали е за спалня...
Виж целия пост
# 17
Е, стига бе хора! разбихте го направо- грандоманско е, разбира се-като гледам това е умишлено търсен ефект...особенно ако става дума за жилище с размер на 200кв. м. Добре би било авторът да каже какво е било по желание на клиента, защото сигурно не само цветовете са били уточнени предварително.
Виж целия пост
# 18
Е, стига бе хора! разбихте го направо- грандоманско е, разбира се-като гледам това е умишлено търсен ефект...особенно ако става дума за жилище с размер на 200кв. м. Добре би било авторът да каже какво е било по желание на клиента, защото сигурно не само цветовете са били уточнени предварително.

Размерът на жилището няма значение.
Апропо, ако съм ти клиентката и плащам пари да ми правиш проект, а ти го публикуваш в интернет и директно предлагаш идеята на хиляди хора, нямаше да ти платя и стотинка. Нали искам да ми е уникална спалнята, а не утре някой да ми каже- ааа, това го гледах по форумите!
Не ми харесва начина за реклама, който си избрал!
Виж целия пост
# 19

Искам да представя на клиентката си извадка от мнения за проекта.


А защо? newsm78

Тя няма мнение или ще се довери само на нашето? Mr. Green
Виж целия пост
# 20
Нашата спалня е със същото разположение горе-долу. Не ми харесва това, че срещу леглото седи гардероба. Ние на това място сме сложили един плазмен телевизор. Щом има гардеробна не виждам нужда от допълнитолен гардероб. Тоалетката се нуждае от 2 чекмеджета и вратите...не може всичко да е стилно и изтънчено, а вратите да са от най-простите бели врати.
Виж целия пост
# 21
На мен ми харесва.
Ако беше моята спалня не бих сложила гардероб, а нещо по - малко, наистина колкото за пижами и бельо. Огромният гардероб винаги ме "захлупва". Също така не бих сложила нищо пред прозореца, обичам светлината.
Виж целия пост
# 22
Това ми прилича на реклама, ама не достатъчно добра.  Peace
Виж целия пост
# 23
Благодаря за всички изказани мнения! Коментарите на колегите в dibla.com са ми изключително полезни, но за мен е важно да знам и мнението на тези, за които дизайна не е професия.
На коментара, че това е реклама мога да кажа само, че в такъв случай всичко публикувано във форума на dibla.com е реклама.. Ако смятате, че темата по никакъв начин не ви е интересна или полезна обърнете се към модераторите да я изтрият.

А за дамата няма ли тоалетка с няколко шкафчета? Не ми се вижда практично
всичко да е отгоре на плота ..

Toaлетката има три чекмеджета с размери на полезното пространство в
чекмеджето 46х40х11см. , в които се побират доста неща. Целта в случая е
тоалетката да е окачена в нишата без елементи (корпуси), които да опират в
пода.



------------

Много хубава изглежда спалнята, на мен най-много ми хареса гардероба,  таблата зад леглото и стената зад нея. Иначе лично на мен не ми допадат червените пердета-идват ми малко много, но сигурно е било избор на клиента Simple Smile

Червените пердета са много тъмно винено червено и са подбрани съвместно с клиентката, така че да подчертаят извивката на помещението.. Опитвахме със светли пердета, но овалния обем се обезличава.

--------------

Не знам така ли ми се струва или таблата е огромна.....
Аз не бих препятствала тези красиви прозорци с такива масивни кресла, дори бих ги махнала. Аааа и телевизора ще ми липсва.

Таблата е съвсем умишленно висока. В случая съвместно с клиентката стигнахме до извода, че търсим усещането за "олтар" или място за ритуали.




Апропо, ако съм ти клиентката и плащам пари да ми правиш проект, а ти го публикуваш в интернет и директно предлагаш идеята на хиляди хора, нямаше да ти платя и стотинка. Нали искам да ми е уникална спалнята, а не утре някой да ми каже- ааа, това го гледах по форумите!

: )) е.. не всички подхождат дребнаво. Освен това още в началото сме се договорили с клиентката, че спалнята ще бъде печатана в сп.Жилища и сп.Интериорен и строителен магазин. Вчера и споменах, че според едно от мненията не трябва да ми плаща и много се смяхме.

...Аааа и телевизора ще ми липсва. Mr. Green
Не е лошо да се помисли за някоя плазмичка на стената на мястото на гардероба. То след като има гардиробиерно помещение и гардероб в коридора, този в спалнята май е излишен

Това е спалнята, за която мога само да мечтая! Поздравления за проекта (завиждам благородна на дамата, която ще си го реализира) Simple Smile
А що се отнася до телевизора в спалнята, аз съм категорично против. Това е интимно помещение, а не място, което да превърнеш в киносалон.

По общото мнение и на клиента и на клиентката телевизор в спалнята не трябва да има. Макар и да не е професионално да се взема отношение по един толкова важен въпрос като "За и против телевизора в спалнята" ще си позволя да кажа, че бях много доволен от тяхното решение. Спалнята е място за любов и сън.. телевизията пречи и на двете.

Стената зад леглото не ми допада  Rolling Eyes аз не бих спала комфортно в това легло, подсъзнателно човек ще има чувството, че това ще го затисне  Rolling Eyes
За цветовете - тези не бих искала в моята спалня, единият е студен, другия тъмен, но щом жената ги иска, нямаш избор  Simple Smile

Спалнята (помещението) е с размери 6,5 на 4,4 метра и позволява "тъмни стени и светъл под и таван" каквито клиентката пожела. Мисля, че в случая това е удачно решение от нейна страна. Това, което съм направил по отношение на цвета е да пресъздам "атмосферата", която тя е пожелала.


------------

Ще отговоря и на другите коментари малко по-късно - сега ми се налага да бягам по задачи..

Виж целия пост
# 24
След като прочетох последния ти коментар, мисля, че тази тема се обезсмисля. Клиентката ти е абсолютно наясно с желанията си относно обзавеждането, ти си се справил блестящо в нейните очи  Simple Smile

Ами темата за какво е ?
Виж целия пост
# 25
Аз пък ще се радвам,ако публикуваш материал и от останалите помещения. Simple Smile
Виж целия пост
# 26
След като прочетох последния ти коментар, мисля, че тази тема се обезсмисля. Клиентката ти е абсолютно наясно с желанията си относно обзавеждането, ти си се справил блестящо в нейните очи  Simple Smile
Ами темата за какво е ?


Много ясно - за "злонамерена реклама" : ))))

Аз пък ще се радвам,ако публикуваш материал и от останалите помещения. Simple Smile

Ами ако не ми заклеймят и затрият "рекламната" тема като довърша другите помещения мога да ги пусна.. newsm78
Виж целия пост
# 27
Благородно ти завиждам за широкоскроената и разбрана клиентка! Моите наблюдения са, че от едно ниво нагоре клиентите са крайно изискващи пълна конфиденциалност на плановете си, кой за какво са наели и какво са измислили. А ако предстои и публично показване / телевизия, списания и т.н./, тогава нещата яко загрубяват до момента, в който те самите не решат да се демонстрират.
Желая ти успех и с интерес ще очаквам да видя и останалата част от проекта ти!  Grinning
Виж целия пост
# 28
... Спалнята (помещението) е с размери 6,5 на 4,4 метра и позволява "тъмни стени и светъл под и таван" каквито клиентката пожела. Мисля, че в случая това е удачно решение от нейна страна. Това, което съм направил по отношение на цвета е да пресъздам "атмосферата", която тя е пожелала ...

Не, нямах предвид, че не пасват на размерите на помещението, просто са подтискащи, но явно тя ги свързва с нещо приятно, щом ги иска в спалнята си  Peace
Виж целия пост
# 29
На мен ми харесва дизайна,малко тъмни ми идват цветовете и белите врати бих боядисала в друг цвят,много контрастират.Така ли ми се струва или има прекалено много пространство,това ли е целта?
Виж целия пост
# 30

Ами ако не ми заклеймят и затрият "рекламната" тема като довърша другите помещения мога да ги пусна.. newsm78

А-а-а, без такива-вече ни "пусна" в спалнята, сега трябва и в "по-недискретните" помещения. А между другото точно таблата с цветя най-много ми хареса-силен акцент и дава характер на спалнята newsm10 От това,което чета май не е толкова зле клиентът да знае какво иска? Simple Smile
А иначе като идея-можеш да добавиш анкета на темата-така ще видиш общо "за" и "против" мненията.
Виж целия пост
# 31
Аз пък ще се радвам,ако публикуваш материал и от останалите помещения. Simple Smile
И аз Peace.Това изпълнение за мен е перфектно.Поздравления  bouquet
Виж целия пост
# 32
За мен заложеният дизайнерски проект е страхотен. Това са цветовете, които за мен най-много  си пасват, особено за спалня. И аз бих искала такава. Радвам се, че имаш толкова широкообхватно, разчупено и модерно мислене. Ще се радвам да покажеш и други свои проекти.
Виж целия пост
# 33
И на мен ми хареса, да не говорим, че точно такова винено-червено смятам да използвам за ВСИЧКИ стени в моята спалня. За мен този цвят носи определен еротичен заряд, който е нужен в подобно помещение. Само таблата ми идва в повечко - много е голяма. Иначе всичко останало е 6.
Виж целия пост
# 34
Спалнята е място за любов и сън.. телевизията пречи и на двете.


Съгласна на 100% ,но лично бих сложила един, дори и само да му забърсвам праха.
Надявам се и моята да стане така добре.
Иначе проекта е 6+
Поздрави!
Виж целия пост
# 35
Хубава е спалнята. Имам 2 предложения. Първото е панела  да се направи с неонови лампи и с декорация от алуминии тип дърво да създава ефект на нощна лампа. А двата стола да се сменят с един удобен за излягане . Нещо токова Peace
http://www.ikea.com/PIAimages/54134_PE158167_S4.jpg
Виж целия пост
# 36
Чудесна е таблата, но все пак има разлика между огромна и гротескна. Мъъничко по-ниска ако е, само ще спечели проекта, според мен.
И пак лично мнение - късата къдричка над пердетата ми идва в повече!  Mr. Green
Виж целия пост
# 37
Здравейте, имам нужда от съвет за това в какви цветове да обзаведа много тъмна спалня. Стаята е 420/330 см., има малък прозорец в единия ъгъл - 95/150, но почти не влиза светлина, защото се пада в нещо като ниша във вътрешния ъгъл на сградата, която е Г-образна. Та се чудя по какъв начин да избера цветовете - стени, мебели, а също и осветлението, така че стаята да не е толкова подтискащо мрачна.
Виж целия пост
# 38
Стилът ми допада много!Много исках такива цветове в нашата спалня,но така и не успях да убедя половинката.На мен тъмните цветове ми дават топлина и уют.Браво!
Виж целия пост
# 39
Заключвам темата, мисля че е ясно защо. Ако целта не беше реклама, снимките нямаше да са с активни линкове, тях съм ги махнала също. Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия