нещо против мухъл за цветни латексови стени

  • 1 883
  • 5
Въпреки обезвлажнителите имаме мухъл в спалнята Sad.
Проблемът е, че стените ни са в жълтеникаво.
В кухнята напръскахме със Саво и латекса падна и стана на петна.
Дали знаете друг препарат, който да не сваля латекса Thinking Tired
Виж целия пост
# 1
Мисля, че препарата се казваше Саньо, не съм съвсем сигурна. Пробвай първо на незабележим участък.
Ако не е прекалено много мухъла, напълваш едно шише с пръскалка с белина и пръскаш няколко дни поред. Мисля, че ще свърши работа.
И освен това, за да няма мухъл, стените трябва да са сухи и стаята да се отоплява през целия ден.
Вместо обезвлажнител, пусни вентилаторна печка.
Виж целия пост
# 2
Причина за появата на мухъла е наличие на "студена " връзка и недостатъчно проветряване ,а не дали се отолляваш Peace,т.е. ако комшията не се отплява при теб много вероятно да избие мухъл.Но това е друга тема.
Според мен пробвай със термошилд или термомакс , може да ги тонираш  Peace
Виж целия пост
# 3
Пръскала съм у нас в хола, където е в бледо жъло - няма промяна в цвета на латекса. Със САВО пръскам. Опитай някъде на скрито - не мисля ,че има проблем.
Виж целия пост
# 4
За да не ти пада мазилката, не намокряй много. В последната квартира целите две стени бяха в мухал, чистех с разтворен в една кофа трезон и намокрях малко гъбичка и бършех, след това веднага със суха кърпа. Стените бяха жълти и не се промени цвета. Но имай на предвид, че започнал веднъж мухала, не се маха докато не се отстрани проблема. При нас за седмица избиваше отново. Савото и Трезона съдържат хипохлорид, който чисти и дезинфекцира, само дето трезона е мноого по-евтин.
Ако се страхуваш да ползваш хлор съдържащи препарати може да пробваш с обезмаслител, също има добър ефект.
Виж целия пост
# 5
Вода с оцет, подсушаваш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия