Как дезинфекцирате играчките на бебето?

  • 2 578
  • 50
Шишета, биберони, залъгалки всичко стерилизирам като ги варя по 5 мин, а дрънкалките, чесалки и др. играчки, които детето лапа непрекъснато, не могат да се варят, как да ги дезинфекцирам? И не знам тази пластмаса, от която са направени, става ли за студената стеилизация, например? А бебо е още малък (4м) и ме е страх от попадане в устата му на разни микроби.
Виж целия пост
# 1
Не съм правила нища особено ,просто ги мия с гореща или топла водичка.Не се притеснявай! Flutter
Виж целия пост
# 2
мия ги, но по съвет на педиатъра ги държа по няколко часа в хладилника и ги сменям - едните давам другите са в хладилника и така ... след изваждане 5 минути да се постоплят  Peace
Виж целия пост
# 3
Не съм ги дезинфекцирала. Миех ги с гореща вода и препарат за чинии Peace
Виж целия пост
# 4
Миех с гореща вода вода и сапун един път дневно, като започна да хвърля на земята и след това пак да лапа и по-често, но само изплаквам с гореща вода.
Виж целия пост
# 5
Мия  топла вода и веро. Пък и той постоянно ги хвърля, даже му е голям кеф да ги мята на пода.  Laughing
Виж целия пост
# 6
Измивам с гореща вода.
Виж целия пост
# 7
Играчките никога не съм ги стерилизирала. Мия ги с гореща вода и препарат и толкова.
Виж целия пост
# 8
това за хладилниса не го знаех - благодаря ви много
Виж целия пост
# 9
това за хладилниса не го знаех - благодаря ви много
няма за какво  Peace
но си мисля, че не можем напълно да ги предпазим от мръсотии - майка ми вика това е за имунитет, но и мен все ме е страх от това което поема детето - нашия лапа всички завивки, чаршафи, блузата си ... тях в хладилника дори не мога да сложа   Joy
Виж целия пост
# 10
Миех с бебешки сапун и гореща вода.Чувала съм и за фризера-да се държат вътре няколко часа.
Виж целия пост
# 11
Мия ги с гореща вода  smile3521
Виж целия пост
# 12
Никак. Въобще. Ако нещо падне на пода - изплаквам го с чешмяна вода и това е.
Като почне да пълзи бебето, ще използва ръцете си за опора на пода при пълзенето и за чесалка на венците едновременно, та тези бебешки ръце как ще ги стерилизираш?

Едното ми дете порастна здраво и читаво при гореспоменатото ниво на дезинфекция, мисля, че и това ще оцелее Simple Smile
Виж целия пост
# 13
В началото ги миех с вода, после спрях .Като почне да лази и да си лапа ръцете нон стоп не виждам смисъл.
Виж целия пост
# 14
Никога не съм стерилизирала играчки. Мия ги с вода и сапун, ако реша, че са замърсени, но не всеки ден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия