въпрос за климатици и профилактика

  • 1 449
  • 15
Здравейте! Имам следния въпрос: Днес ни се обадиха от фирмата, от която ни монтираха климатиците и ни казаха, че трябва да им се направи профилактика, защото е минала 1 година, откакто сме ги купили. Казаха, че с това се увеличава гаранцията с още една година. Искат ни по 50 лева за 2 24 инверторни на Мидея и по 40 за 3 по 12kw. Тъй като не сме били в България 8 месеца, климатиците са работили не повече от 3-4 месеца. От фирмата казаха, че няма значение и че трябва да дойдат у нас и да направят въпросната профилактика( изразявала се в оглед на място, гледало се дали трябва да се допълни маслото и т.н.) Някой има ли представа така ли стоят нещата, наистина ли се губи гаранцията и цените са профилактика такива ли са? Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
поне са ти се обадили! тези, към които сме ние не можем да ги открием за профилактика #Cussing out
Виж целия пост
# 2
Да поне са ти се обадили! Тази профилактика е задължителна всяка година и наистина удължава гаранцията с още една година.Моя съвет от опит нека дойдат да огледат, да си минат те профилактиката, няма значение колко е работил климатика,ако ще и един час да е разботилза 1година трябва и ще ти кажа защо? Ние сме в гарсониера и блока няма кумини,и с какво да се отопляваме с климатик.Взехме уж хубав панасоник инвертор. Идеална работа върши.Ама никой не ни каза за тази профилактика.Докато тази зима след коледа, климатика започна да прави проблеми, при работа шума се смени, започна да изкл, таймера да си мига, абе ненормални неща, за нормална работа на уреда. Взех аз гаранционната карта и се зачетох много внимателно, там пшише така и така за профилактиката, ама клиента  е длъжен той да се обади на сервиза,за тази профилактика. Обаждам се аз на сервиза след двудневно издирване на телефони, и през това време климатика ту спира ту работи. И ми казват, ако се е повредило нещо, не може да мине през гаранцията,защото не сте минали годишната профилактика, казах им че не съм знаела, а той ми вика да си чела и това беше затвори ми. Че един познат на мъжа ми идва, погледна го и каза компресора се е скапал, това от което работи цялата машина,струва около 800лв. аз не повярвах и  бясна бягам до сервиза им и им казвам ако искат да им платя ще им платя само да дойдат да видят какво му има дете има в къщи.  Идват те същата работа , че с триста зора и моления и ходения се съгласиха момчетата, да напишат че е минал годишна профилактика че да се съгласят от фирмата да минат през гаранцията машината че да не плащаме 800лв. Че дойдоха откачиха външното тяло и в Русе на ремонт,сега сме на раздиатор и познайте колко е топло у нас. Това ми е за обеца, ако трябва по 60лв ще им давам само да идват да му правят тази профилактика, да не ти се свидят сега по 50лв ,да не стане по лошо.
Виж целия пост
# 3
Да по-добре си направи профилактиката, а за цените - горе-долу - такива са!!!
Виж целия пост
# 4
Профилактиката е условие, за да важи гаранцията. Условие.
25лв. без ДДС е цаната (за сега).

По колко часа и дни е работил един климатик в годината е без особено значение.
Виж целия пост
# 5
Профилактиката е условие, за да важи гаранцията. Условие.
25лв. без ДДС е цаната (за сега).

По колко часа и дни е работил един климатик в годината е без особено значение.

И аз съм чувала за по 50-60 лв цена за профилактика на климатик... newsm78
Виж целия пост
# 6
Да и на нас така ни обясниха за профилактиката-най-смешното беше, че едната година изтичаше  в края на октомври, а ние се обадихме средата на септември за профилактиката. Изненада! девойката ни каза само- "много сте закъсняли и няма как да стане-имаме работа". Един вид сами да се оправяме....И преди 5 дена изведнъж ни звънят дали имало някой у нас да го профилактират newsm78 #Crazy Shocked Сигурно са нямали работа или клиенти, та са се сетили за нас....Догодина ще се обадим от август месец още-час да си запазим Grinning
Виж целия пост
# 7
Профилактиката е условие, за да важи гаранцията. Условие.
25лв. без ДДС е цаната (за сега).

По колко часа и дни е работил един климатик в годината е без особено значение.
шани, да не работиш в такава фирма?
Виж целия пост
# 8
мдам, да речем.
Питай на ЛС, каквото те интересува.  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Климатика ни в магазина е HITACHI -обикновен и му изгоря мотора на перката още на 3.01 ,взеха го в сервиза и след седмица се обаждам да дойдат да видят и другия ,че е станал на ледена буца , но дойдоха на петото обаждане за да установят ,че най вероятно и на него перката е изгоряла казаха ми да го изключа и понеже времето е топло той сам ще се размрази и тогава да го включа и ако не се върти перката да се обадя на сервиза .Е обадих се , но познайте дали някой е дошъл? Та мисълта ми е на кого да се оплача от тоя сервиз ? Вече 20 дни перката на първия е в сервиза и кога ще сложат нова и те не знаят.От два климатика сега сме с една духалка и една печка на реотани ,но докога и аз не знам.Ако не бяха в гаранция досега може би щяха да ги поправят , а иначе ми взеха по 30 лв за профилактика ама щели да я направят по нататък , че сега имали много работа .
Виж целия пост
# 10
За нашия тази година ни взеха 40 лв.Гаранцията му е 3 год.,но само,ако се прави профилактика преди да е изтекла година от предната.А самата профилактика е:почистване на филтрите,замерване на налягането,проверка на фреона.
Виж целия пост
# 11
Момичета, за какви пари говорим- 40 - 60 лв. Това което се прави като профилактика отнема 10- 15 минути. Естествено е да се включи и някакъв транспорт, но пак е твърде много според мен. Все пак самия монтаж където се върши нещо е 2-3пъти тези цени. Не мисля, че са нормални.
Виж целия пост
# 12
Ами малко-много няма как- аз например само не мога да си измеря фреона Wink А пък и като гледам колко други неща имат къде по-измислени цени, това ми се вижда "бях кахър", а пък и само веднъж годишно.
Виж целия пост
# 13
Преди месец ни монтираха климатик и аз ги попитах дали е задължително веднъж в годината да се прави профилактика. Те ми отговориха, че ако няма някакви промени или проблеми да не ги викам след една година. Има такива фирми, които искат такава профилактика, а и съответно удължават гаранцията. Ако наистина ще ти я удължат по-добре ги извикайте. Н мои познати също им искаха по 50лв. миналата година, по-миналата 40лв. на климатик.
Виж целия пост
# 14
наистина е скъпичко,но пък след това с чиста съвест можеш да ги тормозиш и за най-малкия проблем Mr. GreenА и по този начин си спестяваш евентуални по-големи разходи и разправии Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия