Дермтит - поредната тема:(

  • 798
  • 4
        Видях,че теми има много....но при нас нещата са малко по-усложнени.
        Бебка е на 3 месеца и от средата на втория месец е със силно изрзен себореен дерматит.
        Кожата около гушкта и ушенцата е силно зачервеня и като шкурка. На крачетата и по раменцата - също мноого суха,но поне - не зачервена. Също така има и по коремчето (последно там се появиха) и са по-откъсначни,като петънца.Едното клепаче - също много се бели (то там първо започна). Искам да отбележа (може да има връзка,....не знам ),че беба е с родови петъца по клепачетата и челцето (ангелска целувка ли,там как го нарчиат....),та бели се точно там където е я е "целунал ангела" на едното клепче и именно то най - много ме тревожи и е най-силно изразено.
         Първо мазахме с Мустела за атопична кожа крем ( + олио за вана и гел за миене) - нищо! Това по съвет на личната лекарка....
         После отидохме на дерматолог,който всъщност даде диагнозата,и тя предписа Локоид крем 1%. Не знаех за вредата от кортикостероидите и така - мазах общо 5пъти. И кожичката се пооправи. Продължих да мажа с Авене - Триксера .. Има подобрение,но е далеч от гладката кожа.
         И така до преди една седмица,когато беба започна да си протрива клепачето. Всяка секунда в която не е наблюдавана - ръката и е там и го трие  много силно (сигурно я дразни) и.... протри клепачето (което и тъй и тъй се белеше до крайна степен)- така,че почна да сълзи (това,което се белеше до скоро...все едно някой е паднал и раната съзи).От вчера това място е вече коричка,а ръката и е вързана. Днес пак бяхме на лекар и резултата е кортикостероиден крем само за зоната в/у клепача -
Фуцидин Н  Sad  не знам какво да правя. По препоръка - да я мажа общо 10 пъти и после на преглед.
        След дерматоложката,която ни предписа това,минахме и през личната и тя пък каза,че според нея бил "контактен" дерматит... и да сме я зведяли на алерголог Sad
        Преди седмица и нещо пък се лекувахме от млечни гъбички....и обрив по дупето от тях:(         
        Ще се побъркам....
        Моля,ако някой знае кординати на някое СВЕТИЛО - дерматолог с София (от провинцията сме) ... да каже!

        Съжалявам за дългата тема:(
Виж целия пост
# 1
Неискам да те отчаивам,но таво е един порочен кръг,ние сме с атопичен и направо вече се чудя кой път да хвана, няма махане.Да не ти казвам що кортикостероиди сме измазали и всичко що медицинска козметика по аптеката,даже и с хомеопатия опитвахме.Най-много мразя да има петна по клепачите всички ме питат какво и има,и въпреки че лекарката ми казва да я мажа и там с корк. аз не го правя,този фуцидин и нас ни са ги исписвали,но не съм я мазала с него защото лекарката ме предопреди че може да направи реакция от една от съставките и мен ме дострашаПросто с нищо немога да помогна и аз търся помощ,само мога опит да споделя.
Виж целия пост
# 2
Много съм уплашена... Ншия е себореен....това мекрепи,чеказват,че се израствал към годинката (дано,че ще откача до тогава)
А при вас,атопичния на някаква алеркична основа ли е?
Виж целия пост
# 3
Мила,успокой се.Не знам дали бих ти помогнала и моля за извинение,ако се намесата ми е неоснователна.Не разбрах откъде си,но можеш да опиташ в Авис Медика(Плевен),кожната им лекарка е много препоръчвана,моят мъж има кожна екзема(предимно на ръцете),откакто се е родил и единствено тя му помогна.Дано да съм била полезна.
Вярвам,че скоро малкото ти съкровище ще се оправи.  PraynigPraynig
Виж целия пост
# 4
На нас ни казаха,че към 3 или 7 година се израства,може и пубертета,това е за атопичния за себорейния съм чувала че е по лек вариант и наистина май към годинката,не е хранителна дължало се на много суха кожа и се обостря при определени храни.Моя съвет е да се стегнеш и да гледаш максимално как дасе справяш ,както сметнеш за добре било то с мазила или други средства.И аз много се ядосвах и се отчайвах в началото,но не помогна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия