От кога започват да се хранят сами?

  • 1 322
  • 18
От кога започват да се хранят сами.Знам,че ни е рано-питам информативно.От кога и въобще приучвате ли ги?И как?
Виж целия пост
# 1
Мойто е толкова злоядо, че до ден днешен го ми се налага да го храня на моменти Imp
По принцип към годинака и половина можеше и сама, ама що ли да си прави труда изобщо да яде Cry
Виж целия пост
# 2
Моята е по-злояда  newsm77  и от Инка на лулуто  Heart Eyes , та и аз понявгаш все още си я храня!  feeding  
Иначе 18-24м. май е периода на приучаване... eat  
Синът ми още не яде сам. По-лесно ми е да го нахраня за 5-10мин. и после да е чисто ( и той и в околовръст), но не съм права  #Splat .
Виж целия пост
# 3
Moите синове се хранят сами от 14 месечна възраст, но аз не издържах на гледката и ги оставях сами в кухнята. След 2-3 месеца авангардна живопис по стената стават виртуози, но трябва слонско търпение.
 Не знам дали съм права, но аз се водя по техните желания - щом имат желание, да се пробват тогава!
Виж целия пост
# 4
Да бе, 14-месечна възраст, това защо ли не е публикувано в Гинес!
Извинете за недоверието, но като прочета, че някое 7 месечно бебе казва, че му се ака или е проходило на 8 месеца и почнало да се храни на 14 месечна възраст и фентъзи филми просто не са ми нужни.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Ивета Вучева
Да бе, 14-месечна възраст, това защо ли не е публикувано в Гинес!
Извинете за недоверието, но като прочета, че някое 7 месечно бебе казва, че му се ака или е проходило на 8 месеца и почнало да се храни на 14 месечна възраст и фентъзи филми просто не са ми нужни.


Всички деца са различни и с различни възможности.
но всеки с мнение разбира се.
На моята приятелка на бебето вчера му изби кучешки зъб на 3 месеца Shocked (а расте последен),ама кво-гинес ли да търси?
Виж целия пост
# 6
Дъщеря ми е на 1г.4м и се храни сама, като предпочита с вилица ( от нашите прибори).Изобщо не съм я приучавала. Оставям я да се храни сама и  да цапа, защото това е единственият начин да яде.  Neutral Face Наистина е нужно много търпение.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: irenka
Цитат на: Ивета Вучева
Да бе, 14-месечна възраст, това защо ли не е публикувано в Гинес!
Извинете за недоверието, но като прочета, че някое 7 месечно бебе казва, че му се ака или е проходило на 8 месеца и почнало да се храни на 14 месечна възраст и фентъзи филми просто не са ми нужни.


Всички деца са различни и с различни възможности.
но всеки с мнение разбира се.
На моята приятелка на бебето вчера му изби кучешки зъб на 3 месеца Shocked (а расте последен),ама кво-гинес ли да търси?


За зъбите нищо не съм споменавала  Wink
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Ивета Вучева
Цитат на: irenka
Цитат на: Ивета Вучева
Да бе, 14-месечна възраст, това защо ли не е публикувано в Гинес!
Извинете за недоверието, но като прочета, че някое 7 месечно бебе казва, че му се ака или е проходило на 8 месеца и почнало да се храни на 14 месечна възраст и фентъзи филми просто не са ми нужни.


Всички деца са различни и с различни възможности.
но всеки с мнение разбира се.
На моята приятелка на бебето вчера му изби кучешки зъб на 3 месеца Shocked (а расте последен),ама кво-гинес ли да търси?


За зъбите нищо не съм споменавала  Wink


Не се заяждам Wink далеч съм от мисълта.
Но няма да ме учуди и ако на 9 месеца се храни само,това имах в предвид-разни бебета,разни възможности.
Няма значение,да не си разводнявам темата.
Виж целия пост
# 9
около година и половина е времето когато може да започне само да се храни. Най напред му давай нарязани на дребно плодове, зеленчуци, месо или друго подходящо, които то да взема с ръце - такива бяха нашите първи опити. По принцип на децата им е по-лесно да се хранят с вилица, но в яслите и градините ядат само с лъжици. Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Около 1г. и половина ... може би.
Но не прави моята грешка - Ради прояви интерес, но такава мацаница наставаше, че аз не издържах и ... Сега вече сме на 2 и 4м. и няма никакво желание да се храни сама  Rolling Eyes което отчитам като своя грешка  Cry
Виж целия пост
# 11
Мойто диване има много голям мерак да яде сам,ама как цапа само... ooooh!  ooooh!  ooooh! Ако е нещо сухо го оставям с 4инията пред него,ама ако е манджа feeding щото после цял ден newsm79
Относно възрастта не помня кога пожела да вземе сам лъжица,но мисля ,4е беше преди около 4-5 месеца Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Виктор отдавна проявява желание да яде сам. Но едва напоследък има успех - преди това само мацаница. Бисквити само яде с ръце - за другото държи на приборите. Нарязвам му на дребни късчета и той си боде с вилицата - дори и филия яде така  Grinning С лъжицата го докарва по-често до блузата, отколкото до устата  Confused
Обаче е на настроения, а и мене ме хваща нервата някой път...
Виж целия пост
# 13
Малкият сега е на 1г и 4м и от около 2 месеца проявява желание да се храни сам. Докато го храня той държи лъжичката, бърка с нея в купичката, от време на време си уцелва устата с нея, но почти винаги докато успее да я вкара в устата си, вече всичко което е успял да загребе е изсипано. При всеки успешен опит обаче аз викам Браво и се усмихвам окуражително. Това е. Страва страшна мацаница, обаче мисля че това е верният път.
Виж целия пост
# 14
Кристина започна да проявява желание да се храни сама още когато беше на около 10-11 месеца. Тогава й давах в ръката парченца храна, колкото една хапка. После започна да посяга и към приборите за хранене и започнах да я храня с две лъжуци- аз с едната я храня, тя с другата си играе и от време на време загребва от яденето. Сега супата й давам аз, а тя яде второто почти сама. Вярно, че много цапа и на моменти забравя да яде и само рови в храната, но смятам, че това е добър начин за приучване към самостоятелно хранене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия