Бучки в гърдите след спонтанен аборт

  • 1 009
  • 3
Преживях спонтанен аборт в 13 г.с. smile3518 smile3518 smile3518Сега усещам някакви подутини,нещо като бучки в гърдите.Усетих това чак като се прибрах от болницата и незнам дали е нормално и какво да правя.Ако има мами минали през това ще се радвам да пишат.
Виж целия пост
# 1
Много ми стана мъчно за загубата ви Cry
Понякога, макар и рядко, дори след аборт в първия триместър може да се задействат хормоните, които предизвикват лактацията. Не е необичайно и не е притеснително - но е важно да следиш ситуацията. Ако гърдите се втвърдят много, до болка или започне да изтича коластра, можеш да слагаш компреси от зелеви листа (не е бабин лек! - класическо средство за лекуване на препълване и предмаститни състояния е и ефикасността му е потвърдена с клинични проучвания). Чаят от салвия (от всяка аптека), приеман по 1-2 ч.ч. на ден, също спира ефикасно кърмата.
Би могла да се обърнеш за успокоение към лекаря си и ако предпочиташ, може да ти изпишат медикаменти за потискане на лактацията, които обаче имат доста неприятни странични ефекти (силно спадане на кръвното, виене на свят и гадене), а ситуацията обикновено може да се овладее и без тях, тъй като абортът е бил в сравнително ранни седмици.
Бързо и безпроблемно възстановяване ти пожелавам.
Виж целия пост
# 2
Много ми стана мъчно за загубата ви Cry
Понякога, макар и рядко, дори след аборт в първия триместър може да се задействат хормоните, които предизвикват лактацията. Не е необичайно и не е притеснително - но е важно да следиш ситуацията. Ако гърдите се втвърдят много, до болка или започне да изтича коластра, можеш да слагаш компреси от зелеви листа (не е бабин лек! - класическо средство за лекуване на препълване и предмаститни състояния е и ефикасността му е потвърдена с клинични проучвания). Чаят от салвия (от всяка аптека), приеман по 1-2 ч.ч. на ден, също спира ефикасно кърмата.
Би могла да се обърнеш за успокоение към лекаря си и ако предпочиташ, може да ти изпишат медикаменти за потискане на лактацията, които обаче имат доста неприятни странични ефекти (силно спадане на кръвното, виене на свят и гадене), а ситуацията обикновено може да се овладее и без тях, тъй като абортът е бил в сравнително ранни седмици.
Бързо и безпроблемно възстановяване ти пожелавам.
Благодаря ти много,hedra,че се отзова толкова бързо,з-то доста се бях притеснила.Дано всичко отмине и няма усложнения.Ядосвам се,че в болницата дори не ми споменаха за това и че има вероятност да се случи.
Виж целия пост
# 3
Съжалявам, че е трябвало да преживееш това. Знам какво е, защото съм го преживяла два пъти. Както ти е казала Хедра, опитай първо немедикаментозно, а ако не отшуми, се консултирай с гинеколог. На мен лично ми предписаха медикамент, но и аз знам, че има доста странични ефекти, затова ако минеш без лекарства ще е по-добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия