На каква възраст се затваря фонтанелата

  • 1 740
  • 22
Горе долу колко голямо трябва да е детето ,когато се затваря напълно фонтанелката?Питам ,защото си мислех ,че на годинка,а ние вече я навършихме пък все още си ни е доста голяма?Да питам ли педито или си е нормално да се забави при някои дечица/
Виж целия пост
# 1
До 24 месеца Peace
На дъщеря ми още не е затворена!
Виж целия пост
# 2
И  Моника още има фонтанела-съвсем малка.На консултацията педито каза че е добре и скоро ще се затвори.
Виж целия пост
# 3
към 1 г 6 м до 2 год.
Виж целия пост
# 4
При всяко дете е индивидуално. На Калоян се е затворила вече (1г. и 2м.).  Peace
Виж целия пост
# 5
Ей сега го пипнах моя калпазан и проверих  Crazy .... дам и при него се е затворила вече  Peace
Виж целия пост
# 6
Различно - зависи от вкостяването. При нас на Криси се е затворила, на Сияна все още не е, но е малкичка!
Виж целия пост
# 7
на Мими се затвори на 7-8м.
Виж целия пост
# 8
Всичко е строго индивидуално,на нас(1 г и  6м) още не се е затворила,така че не бързай,консултирай се с педи колко капки Вигантол да даваш,тя най-добре ще прецени.Лошото е,когато се е затворила прекалено рано! Peace
Виж целия пост
# 9
Различно. Али беше на 9-10 месеца. Но тя се роди с малка фонтанела. Сантиметър и половина страната на ромбчето. Казвам "малка", защото съм виждала 4 сантиметрова. Направо си изглеждаше като дупка в черепа.
Виж целия пост
# 10
фонтанелата зсе затваря до 1-2 години.индивидуално е
Виж целия пост
# 11
До колкото знам до към 2г Thinking
Виж целия пост
# 12
Така като гледам, ние сме по големи от вас с два дена. И нашата фонтанела не се е затворила, даже си е доста голяма.  Моята племенничка имаше също голяма фонтанела, и  се затвори около втората годинка.  Peace
Виж целия пост
# 13
Вчера педиатърката каза че на Ванчо му се е затворила и да спрем с вигантола.
Виж целия пост
# 14
До 2. На Криско точно на две се затвори  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия