spirane na kurmeneto

  • 582
  • 6
isksm da spra da kurmq,kak?
Виж целия пост
# 1
Има различни начини в зависимост от предпочитанията ви и желанието на бебето. Ако бебето ви е под 1г, тогава можете постепенно да заменяте кърменията с АМ (или други храни, ако бебето е над 6 месеца), като едно кърмене отпада приблизително за около седмица, за да дадете възможност на гърдите да се приспособят, намалявайки постепенно кърмата, което е най-щадящия и естествен начин. Той дава възможност и на бебешкото стомахче да се приспособи към новия тип храна и да наблюдавате по-дълго за възможни проблеми при захранването.
Ако предпочитате бърз и радикален метод, можете да говорите с лекаря си за таблетки за спиране на кърмата. Те действат върху хипофизата и прекъсват отделянето на пролактин. С тях кърмата спира бързо (за около седмица обикновено, но може и по-дълго, ако кърменето е било в пълния си разцвет), но имат неприятни странични ефекти (спадане на кръвното, прималяване и причерняване, гадене).
Естествени начини за бързо спиране на кърмата (които не включват медикаменти) можете да намерите тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83674.0
Ако детето е над годинка, спирането на кърменето има по-различни особености не заради вашия организъм, а заради детето - рязкото спиране може да е травматично за него и за известно време да направи живота ви много труден, докато детето намери други начини за успокоение и заспиване, но постепенното отбиване е възможно и за предпочитане.
Виж целия пост
# 2
И аз искам да знам - вече се кърмим само по веднъж, кърмата ми доста намаля. Мисля, че ако още разредя кърменето, мога да спра, без да пия хапчета. Мои приятелки обаче ми казват, че така има опасност от развиване на мастит. Аз си мисля, че по-голям проблем за гърдите ми е било преминаването от кърмене по 8-9 пъти до кърмене 3 пъти, отколкото сега. Мами, споделете опит.
Иначе, макар че е голям, Румен не е пристрастен толкова към кърмата - ако му дам - суче, но не търси сам. Така че едва ли от негова страна ще има проблем...
Виж целия пост
# 3
Ana2 , спрях да кърмя преди месец, не съм пила хапчета, но кърмата ми беше малко и вече нямам нищо в гърдите си.
Виж целия пост
# 4
При естественото спиране на кърмата чрез постепенно намаляване на кърменията организмът се приспособява, количеството мляко намалява бавно и опасността от препълване, запушване и мастит е много по-малка, отколкото ако се спира рязко кърмата, дори с помощта на медикаменти. Лекарствата за потискане на лактацията имат своите неприятни странични ефекти, а съчетани с често чувания съвет гърдите изобщо да не се пипат и да не се изцеждат колкото и да са препълнени е доста по-вероятно да предизвикат запушване и евентуално възпаление, отколкото когато нещата вървят по естествения начин.
Виж целия пост
# 5
...
обърках темите  Simple Smile, не мога да изтрия, затова редактирам
Виж целия пост
# 6
Благодаря, bay-bay и hedra, така мисля и да направя...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия