Търся съвет как да сложа капки в очичките

  • 594
  • 7
Днес сутринта дечко се събуди с надуто оченце, заведохме го на очен лекар и диагнозата ни е конюктивит. Изписаха ни капки и мехлемче, но ми е много трудно да ги сложа.
Като го сложа да легне и почва да плаче и да си стиска толкова силно очичките, че е невъзможно да му отворя леко окото отдолу за да му сложа и какпи и мехлем
Приемам всякакви съвети и тактики  Praynig
Виж целия пост
# 1
И моите ми правеха проблем ,докато свикнат. Тогава им пълнех по 1 спринцовка с вода и им я давах в ръцете, като казвам, че като сложа капките, ще дам да пръскат. Те гледаха спринцовката, аз слагах капки.
Виж целия пост
# 2
На нас ни се налагаше около 4-ия месец да капем капки и процедирахме така гушках го да легне в мен, а съпруга ми му минаваше прав, държейки капките, зад главата. Той винаги вдигаше очи и се извъщаше към него към него и тогава капеше бързо. Естествено, често не улучваше, но не открихме по - добър начин.
Виж целия пост
# 3
По принцип ,капките се слагат като дръпнеш долния клепач със палеца и накараш детето да гледа нагоре ,докато ти капваш капката,но често това при децата е "мисията невъзможна".Аз как го правя: Гушвам детето върху коленете ми,да легне,уж си играем и капвам бързо в края на окото откъм нослето,то е като ямка ,и изчаквам детето да примига...........и готово.Дори да капне повече от изписаното ви количество,окото ще изхвърли останалото,тъй като повече от една капка то неможе наведнъж да поеме Peace
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви за отговорите  Hug
Сложих ги тая вечер с голяма трудност, със сигурност не както трябва, но се надявам все нещо да е останало в окото, и аз гледам да дръпна долния клепач и там да ги капна, но той толкова здраво стиска очите, че наистина е мисия невъзможна, а и двойно мъчение, 10-на мин след капките слагам и кремче от тубичка в окото
Няма начин ще продължаваме мъченията  Sad
Виж целия пост
# 5
Мехлема винаги е 20 мин. след капките Peace
Пробвай откъм нослето, дори на затворено око,но гледай да лежи и да не се изправя,поне докато не примигне Peace
Виж целия пост
# 6
Ами аз съм слагала капки докато детето спи.Така ,ако трябва да слагам 3 пъти на ден то реално борбата ми е само сутрин,после на следобедния сън и вечерта няма проблеми.В първите 5-15 минути от съня обикновено става много лесно и всичко е точно,няма истерии...
Виж целия пост
# 7
mama Veni, това е много хитро със спането никога не съм се сещала. И при нас като се наложи да слагам капки е голяма борба.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия