Предложете рецепта за някоя лека супичка

  • 1 019
  • 9
Уфф, детето е болно, имаше разтройство, с температура е, кашлица. Няколко дни не е ял храна. Правех му само препечена филия с малко сиренце, варен картоф намачкан пак със сирене, но от тези яде по-много малко.

Сега се чудя каква супичка да му направя нещо много леко, но пък да не е безвкусна, че няма да я яде. А сега виждам, че вече има и апетит. Одеве изяде един банан  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Приготви му картоф,морков и малко лук(за миризма) и като се сварят ги пасирай да не му дразни коремчето.
Можеш да сложиш малко фиде(или ориз) и масло, много малко сол.
Не слагай домат,че може люспите да му дразнят стомаха.
Можеш да му дадеш и попара.Важното е след разстройството повече да е течно и на каша.
Виж целия пост
# 2
Мерси desi_minkova, и аз мислех нещо такова да спретна, но се чудя дали да слагам олио или масло, след разстройството  newsm78 Дали да не я застроя само с к.мляко ?
Виж целия пост
# 3
Ако не е повръщало може с кисело мляко.
Даже сега се сещам да е по добре с ориз,не с фиде.
Оризът също затяга.
И не го насилвай,по по - малко но по-начесто.
Виж целия пост
# 4
Повръщал е, да.
Значи няма да застройвам. Ами то по-добре да сваря картоф, морков и лук и да пасирам със  съвсем малко от бульончето+малко сол, за да стане гъста каша, както ме посъветва по-нагоре в постинга си  Simple Smile

Дано да хапне  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Дай Й малко солети,солени бисквити или кисел бонбон да Й се оправи вкуса.
Тук стои въпроса за захранването - по трудно е давай и компоти.
Виж целия пост
# 6
Дай Й малко солети,солени бисквити или кисел бонбон да Й се оправи вкуса.
Тук стои въпроса за захранването - по трудно е давай и компоти.

Да, солети и солени бисквити яде, даже и в момента  Simple Smile. Кисел бонбон  newsm78 за такъв не съм чувала  newsm78

Виж целия пост
# 7
Ментов Peace
Виж целия пост
# 8

Аха  Crazy
Виж целия пост
# 9
Мога да те посъветвам да направиш супичката с праз- по ароматен е от лука, а след разтройство и повръщане си ограничена в избора на продукти. И според мен застройката е излишна.
Понеже на болно стомахче като вашето месото не е препоръчително, защо не свариш малко пилешко и след това да направиш супичката в този бульон  newsm78 P

P.S. Сокът на компот от дюли във вашия случай също е много добър вариант- има запичащо действие, сваля температурата и помага срещу кашлица. Сокът от компот от малини също е температуропонижаващ. Това са неща, които помня още от детството си, ако можеш намери и такива компоти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия