Help! аборт в 16 седмица

  • 24 271
  • 21
Здравейте, изчетох доста мнения за аборта, но не срещнах досега желан аборт в 16 седмица. Имам основание да се замислям по въпроса, въпреки голямото ми желание да имам това бебе в началото на бременността. Ако някой има опит с предполагам късен и желан аборт, моля споделете с мен, тъй като се налага да взема вече доста сериозно решение. Благодаря на всички предварително. Sad
Виж целия пост
# 1
абортите в България са разрешени до 12 г.с.(когато са по желание разбира се).След 12 седмица или така наречените късни аборти се правят само ако има медицински показания за това!И това е така,защото са малко лекарите,който ще рискуват да правят аборт в по напреднала бременност(има риск за бремнната).А аз като гледам ти си 16 седмица(4-ти лунарен месец),плода вече е оформен,има точки на вкостяване,образувала се е плацента....наистина ще ти е трудно да намериш някой,който ще се сагласи да ти направи аборт по желание!Може би е трябвало да размислиш по навреме,но както и да е ......Желая ти късмет все пак
Виж целия пост
# 2
За мен е недопустим такъв аборт. Само, ако се налага по медицински причини, иначе е касапница.
Виж целия пост
# 3
Аборт по желание в 16-та г. с. е незаконен!
Трябвало е малко по-рано да мислиш за тези неща.
Виж целия пост
# 4
За жалост моя роднина прави в 20та седмица. Това си е убийство. Не мога да ти кажа точно къде ,но доколкото съм запозната и трябваха 1000лв.
Виж целия пост
# 5
имаше едно 15 г  моми4е, което прави аборт 1990 г в 5 лунарен, не знам първа беше ,с пълна упойка и остана да спи и след вси4ките 13 жени след нея! майка й подписа и беше против задържането или казано раждане и оставяне!платила е предполагам доста за това!
Виж целия пост
# 6
Благодаря Ви момичета! Знам че идеята у жасна. И дори мисълта за това ме плаши ужасно много. Но скоро открих по мъжа ми кондиломи, които се появяват вслествие на HPV или ПАП. Моите две цитонамазки в последните два месеца са чисти и не съм имала повод да се съмнявам в нещо. Сега ми предстоят доста изследвания и т.н. за да установя какво точно става, но видимо аз имам същия вирус. Всичко това ми звучи нелогично и доста страшно. Та не ме напуска мисълта за развитие на случая от типа аборт или може би раждане? А забременях лесно, преди това не съм имала други бременности или аборти.  #Crazy
Виж целия пост
# 7
наистина съжалявам , дано се намери решение при ве4е голяма  бременност да има спасение за бебето!
Виж целия пост
# 8
Не мога да ти дам съвет,да те съдя още по-малко след това,което си написала.
Само ще ти пожелая всичко да е наред,изследванията да са отрицателни и да си родиш здраво бебче Hug.
Виж целия пост
# 9
Като преживяла аборт в 17 г.с. (не по желание), те съветвам да не го правиш... Бебето вече е оформено, има плацента, има пол. На този етап от бременността абортът всъщност е раждане - предизвикано с хапчета. Физически си е почти същото като при нормално раждане - контракциите, болките, единствено бебето не е толкова голямо. Психически обаче травмата е голяма...

Надявам се изследванията ти да са добри! По принцип кондиломите не са противопоказни за бременност, просто се препоръчва раждането да бъде секцио. Ако, недай си боже, изследванията ти покажат нещо лошо, лекарите ще знаят най-добре какво да се прави. Ако се наложи аборт, той ще е по медицински причини, не по желание и ще можеш да го направиш в болница по твой избор. Успех!  Peace
Виж целия пост
# 10
Говори с лекар, но аз смятам, че кондиломите не са опастни за плода и както Жабче написа се препоръчва секцио. Кондиломите можеш да ги лекуваш и по време на бременноста. Мисля, че се мажат с някакво лекарство. Не се притеснявай, но говори с лекаря си. За аборт не си мисли.
Виж целия пост
# 11
Благодаря Ви момичета! Наистина се разтревожих доста и паниката взе връх. Днес бях на док. и ми казаха че развитието при мен не е голямо и с три намазвания всичко ще е ОК. При мъжа ми положеието е по-сериозно. Наистина ме беше обхванал огромен яд и нерви. А съм наясно че това вреди и на мен и на бебчо. Надявам се да преодолея кофти стреса и нещата да се нормализират за мен. Надявам се разбирате за как се чувствах като разбрах какво става. Още веднъж благодаря Ви!!!
Виж целия пост
# 12
да, мога да си представя,4е те е страх за бебето,( и яд на мъжа ти),но си го роди спокойно, щом се лекува това!късмет и споко!
Виж целия пост
# 13
За твое успокоение мога да ти кажа,че аз имах кондиломи в началото на бременността ми.Когато отидох на преглед и ми установиха бременността,ми ги откриха.Намазаха ме с някакво лекарство,което ги гори и не съм имала проблеми след това.Бебето си го родих по нормален начин,а не секцио и си е живо и здраво.След месец ще стане на 3 годинки.
Виж целия пост
# 14
кондиломите са вирусни и много разпространени напоследък половопредаваеми заболявания. Не носят риск за плода, само може да те накарат да родиш секцио.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия