за вигантола

  • 2 502
  • 35
Мами, имам едно въпросче. Педито ни препоръча 2 капки вигантол на ден, предполагам и на вас. Но понякога пада по-голямо количество. Има ли някаква опасност при попадане на 10 капки например?
Виж целия пост
# 1
Е ти пък чак 10 капки.Ми не е хубаво.То щом са казали 2 значи толкова.Постарай се да държиш шишенцето леко полегнало ,за да не падат толкова .Пък и вигантола е много мазен и трудно падат 10 капки без да можеш да обърнеш навреме шишето.Внимавай наистина.При еднократна такава доза няма страшно ,но прочети в листовката за страничните ефекти при предозиране и наблюдавай детето.
Виж целия пост
# 2
Ти как успяваш вместо 2 да капнеш 10 капки-не капе толкова бързо все пак.
Аз слагам капките върху храната в лъжичката и така и го давам. В този случай даже и да капнат повече мога да изхвърля храната с капките и да почна наново. Преди давах директно в устата, но почна да разпознава шишето и като го види,стиска устните и не мога да и ги сложа.Та затова се наложа ад премина към даване в храната - надявам се, че не пречи Simple Smile
Виж целия пост
# 3
в никакъв случай 10 - 4 е максимума за ден за профилактика и то не наведнъж, пък 10 ...  Shocked слагай ги в лъжичка и ги давай така, и без това ако капнат по бузката образуват пъпки - поне при нас така стана  ooooh!
Виж целия пост
# 4
Мами, имам едно въпросче. Педито ни препоръча 2 капки вигантол на ден, предполагам и на вас. Но понякога пада по-голямо количество. Има ли някаква опасност при попадане на 10 капки например?
Опасността е в това,че може да се повиши съдържанието на калций в кръвта или в урината,което води до различни състояния с характерни симптоми.
Виж целия пост
# 5
Давай с лъжичка и ще си решиш проблема. Само да попитам колко дълго държиш шишенчето над устата на бебето, за да изтекат 10 капки?
Виж целия пост
# 6
Ами ползвам капкомер, че с шишенцето не мога да й капна. И тъй като и Ади стиска устни като успея някак си да ги отворя капвам или по-точно изстрелвам количеството. Не е всеки ден, но се е случвало. Това с лъжичката ще го пробвам- щом може да се смесва с храна. Благодаря за отговорите и идеята    bouquet

А дали да го спра за около 1 седмица, че прочетох някои неща и доста се поизплаших.  Confused
Виж целия пост
# 7
Винаги съм давала Вигантола с лъжица и понеже е мазен давам лъжицата да я оближе примерно 2 пъти Peace
Виж целия пост
# 8
Ами ползвам капкомер, че с шишенцето не мога да й капна. И тъй като и Ади стиска устни като успея някак си да ги отворя капвам или по-точно изстрелвам количеството. Не е всеки ден, но се е случвало. Това с лъжичката ще го пробвам- щом може да се смесва с храна. Благодаря за отговорите и идеята    bouquet
Може да се смесва с храна и то най добре с млякото-в лъжичката капваш 2 капки и малко кърма или АМ.Така ВИГАНТОЛА се усвоява по добре. Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Аз го давам в млякото Peace,но ние сме на АМ.Както са те посъветвали можеш да го даваш с лъжичка Peace
Виж целия пост
# 10
Според мен не е хубаво да се прекалява с нищо, а пък и ако сте на АМ, в него също се съдържа вит. Д. На мен педиатър лично ми препоръча по една капка особено през лятото!  Peace
Виж целия пост
# 11
винаги го давам с лъжичка в млякото или пюрето.
Виж целия пост
# 12
Много трябва да се внимава с Вигантола, защото моето дете от месец и половина няма апетит и ми казаха, след много изследвания, че причината може да е от предозиране с Вигантол. Така че внимавай. На нас ни казаха да започнем от една капка да даваме по четири. И то директно в устата а не от лъжичка и тя спря да яде. В момента не го взимаме, но ядем бананова каша с витамин Д и даваме и Киди . инъче мисля, че не трябва да се спира напълно.
Виж целия пост
# 13
Не е хубаво да се предозира! Аз например и го капвам направо в устичката.
Виж целия пост
# 14
Дава се с лъжичка преди шишето с мляко, понеже е мазен капвам няколко капки мляко в същата лъжичка и така Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия