Може ли от смесено хранене да се премине пак само на кърма!

  • 797
  • 6
Здравей те, надявам се да не е прекалено късно за моя пост ... но вече не знам дали изобщо нещата могат да се оправят!
и така съвсем накратко: имам бебче почти на два месеца, навършва ги на 02.02.08 и сме на смесено хранене, т.е. кърмя и дохранвам с АМ, но вече все повече стават храненията с АМ, защото малката се изнервя,че не пуска достатъчно или просто не й се суче.
Стигнах ме до тук естествено от моята глупост ,че детето е гладно и да него мъча като го оставям гладно да реве му дадох малко АМ и така получи се омагьосания кръг и сега съм отчаяна как да възвърна положението, повече от три седмици в началото бяхме само на кърма, но тя не можеше да суче дълго макс.2-3 мин. и заспиваше, както и да е ... КАКВО МОГА ДА НАПРАВЯ СЕГА?
почнах да я слагам преди всяко ядене на гърда, като я държа макс.дълго време - ефекта е че или заспива или суче малко и започва истеричен рев! успокоявам я и пак на гърда, но в един момент не пуска достатъчно и пак започва да реве. Не са колики защото когато има колики се свива.
Предварително ви благодаря!
Виж целия пост
# 1
Ние бяхме един мессец на кърма и АМ, но след това минахме само на кърма. На мен ми се налагаше да се цедя и в началото бях постоянно с помпата (пиех и лактогенен чай) и постепенно ми се увеличи кърмата и в един момент цедях повече, отколкото бебка изяждаше и дори запаси имах за известно време.
Виж целия пост
# 2
Привет и от мен Grinning
Ние пък в началото бяхме само на АМ, първо че така я бяха захранили в болницата /родих секцио по спешност/ и второ Мила не искаше да захапе зърното, а има и трето- едното ми зърно беше плоско+запушени канали. Както и да е на петия ден захапа и като се прибрахме вкъщи реших само да кърмя. Това също не  стана- сигурно нямах достатъчно кърма и детето се скъса от рев, до момента , в който не й предложихме шишето с АМ. Карахме си така близо месец, през който обаче пиех чайчета , ядох какво ли не за увеличаване на кърмата + нон стоп цедене с топли компреси. Мога да кажа че първия месец се занимавах повече с гърдите ми отколкото с детето. В един момент Мила сама отказа биберона и досега се кърмим успешно. Никога не е късно след като го има желанието. Успех!!!
Виж целия пост
# 3
Може Simple Smile
Големият ми син съм го дохранвала между 20тия и 50тия ден, после - пак само кърма. Имало е дори момент, около 30ия ден, когато беше почти само АМ. При мен подейства единствено спокойствието - просто спрях да се терзая и обвинявам, казах си, че и на АМ ще порастне, започнах да си почивам повече. И тя кърмата взе, че се увеличи  Heart Eyes Разбира се, никога не съм пропускала да предложа гърда, т.е. и три капки да е имало - давала съм ги непрекъснато  Peace
При мен чайчетата и храните не помагат кой знае колко много. Но си пия лактогонен чай де, и сега. И орехи, и разни фуражни храни ям...
Кърмих големия 10,5 месеца (започнах захранване на 4.5 месеца) - можех и повече, но се върнах на работа и не ми се занимаваше.

След този урок, сега с второто досега не съм имала никакви кърмачески проблеми. Просто спокойствие и почивка  Simple Smile
Успех! Познавам много други подоби случаи.
Виж целия пост
# 4
Няма да ти е лесно, но не е невъзможно. Нещата са все още поправими.  Peace На първо време трябва да се въоръжиш с търпение и да си много силна. Ясно ти е, че бебчето просто е усетило къде е лесното, защо да се мъчи да си набавя кърма, след като шишето пуска толкова лесно, докато го има дразнителя ще има и проблем. В началото няма как да махнеш добавката изведнъж, така че като дохранваш най-добре да го правиш с лъжичка. Да, знам трудоемко е, но ако искаш да кърмиш, усилията си заслужават.
Другото, което е важно е да поддържаш лактация - използвай нощта, за да даваш на бебето да суче, когато е сънено. Бебетата сучат много добре в просъница. Без да го будиш разбира се, просто го взимаш при теб и се кърмите, колкото се може по често. През ноща, особено в интервала от 3-8 часа, нивото на пролактина е най-високо, така ще поддържаш лактация. Ако е необходимо изцеждай след кърмене. Следващата стъпка е постепенно да започнеш да намаляваш количеството на добавката. Първо само на едно хранене да речем намаляш с 10 мл, и постепенно в следващите дни увеличаваш. Така докато на това хранене добавката стане 0 мл. Нека това става бавно. После с другото смесено хранене и т.н. Най-важното е да кърмиш колкото се може по-често забрави интервалите от по 3-4 часа. Ако бебето се ядосва и реве, го успокой и след малко опитай пак. Когато не получи лесното шише ще се примири и с гърдата. И най-важното трябва да си уверена и твърда. Пиши как вървят нещата и успех.
Един разговор с Хедра например ще ти даде нужната насока и кураж.
Ето и няколко статии, дано съм била полезна:

Назад към гърдата
Завръщане към кърменето
Премахване на добавката от АМ
Виж целия пост
# 5
 Може. На мен Румен не ми го даваха 10 дни в болницата, но после все пак успяхме да минем на кърма. А дори когато беше голям и захранен, когато не се чувстваше добре или беше болен, преминавахме само на кърма.
Виж целия пост
# 6
Да може и ние бяхме така Peaceно за кратко Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия