хипер-функция на щитовидната жлеза и Хашимото

  • 47 210
  • 78
Отново правя тази тема тъй като предната нещо замря.
Имам някои въпроса към онези от Вас, момичета имащи същият проблем. При мене се получи нещо ужасно, спря ми цикъла и все още, не се е възстановил а аз, толкова много искам бебе  Tired
Дойде ми само за месец и то след като пих изписаният ми органометрил, а сега пак ли да го пия, ендокриноложката която посещавам ми изписа еутирокс от 25 мг по 1 таблетка сутрин и пропицил по 2 таблелетки.
И ми каза ела след два месеца с ново направление ще направим пак изследвания на TSH , което при мене е 0,17р никакви ТАТ и МАТ не са ми изследвали. А при вас, колко време след приема на изписаните Ви хапчета се подобрихте и кога забременяхте? Кога Ви се нормализира цикълът?
Моля Ви пишете ми ... много съм разтревожена ....
Очаквам ви
Виж целия пост
# 1
Само ТСХ ли ти изследваха? А ФТ3? ФТ4? Аз съм с Хашитоксикоза, но ми е малко странно това, което са ти изписали  newsm78. Що не се консултираш с друг?
Виж целия пост
# 2
Привет, десдемона.Аз съм на 30 години и имам дъщеря на 7 години.
На 15 години се разболявам от "тиреотоксикоза" - хиперактивност на щитовидната жлеза пренаситена с йод. Стойностите на хормоните ми бяха до небесата  Shocked ,поради което лежах 2 месеца в болница(педиатрията). Така си откарах с това заболяване  точно 7 години, като съм правила през тези години и 2 рецидива.
За учудване на докторите цикълът ми беше непокътнат и доста други странични ефекти, който би трябвало да имам от заболяването - аз ги нямах...   smile3521 Да спомена , че се лекувах с метизол.
И аз като тебе се притеснявах , че може би няма да мога  да износя детето, ако забременея. Но на 23 години малко след като се излекувах  от "гушата", аз забременях ...и нямах никакви проблеми с износването на плода. Сега се радвам на прекрасна дъщеричка.    love001 Да ми е жива и здрава и дано да не съм и предала гадната болест....    newsm17
Желая ти успех и бъди оптимист...    newsm10
Виж целия пост
# 3
сега като си гледам изследванията да само TSH го има като стойност, но аз, преди това си правих изследвания на всичките хормони, моето АГ ме изпрати да си ги направя, а ендокриноложката ми даде направление само за изследване на TSH. Прави ми и ехография и на нея пише: УЗД -тиреоидит на хашимото-хипертироидна фаза, обаче гледайки иснимките от ехо-то нищо не разбирам. Само на изследванията ми пише още и следните стойности: LH 52,9
FSH 97, Пролактин 15, Естрадиол 145, TSH 0,17 хипертироидни стойности на щ. хармани. BMI 24 Щитовидна жлеза - 1 Бст.
само да уточня питам Вас, защото ендокринолжката към която ме насочиха абсолютно нищо не ми обясни, въпреки, че я залях с въпроси. Всичко което съм научила по отози повод е защото аз, питам и се интересувам искам да знам просто. Моля Ви за коментар
Виж целия пост
# 4
Това са други хормони и в случая не ти вършат работа. ТСХ ти е ниско, но не виждам ФТ3 и ФТ4, нито антитела. Пише, че щитовидната ти е 1Б степен, аз съм с такава, към 2-ра. Сперед мен ти е нужна консултация и лечение при адекватен лекар. Пропицил пия аз, ама защо и Еутирокс са ти дали? newsm78
Не мога да ти помогна с другото. Аз бях родила и 2-те деца, като ми я откриха, ама и цикъл си имах редовен.
Виж целия пост
# 5
Пропицилът блокира щитовидната жлеза да произважда хормони, Еутироксът е аналог на щитовидните хормони.
не съм чувала двата препарата да се дават едновраманно. Най- добре да поискаш второ мнение.
Нормите на половите хормони, които са изследвани варират в зависимост от фазата на цикъла.
Виж целия пост
# 6
Пропицилът блокира щитовидната жлеза да произважда хормони, Еутироксът е аналог на щитовидните хормони.
не съм чувала двата препарата да се дават едновраманно. Най- добре да поискаш второ мнение.
Нормите на половите хормони, които са изследвани варират в зависимост от фазата на цикъла.
И аз на това се учудих - 2 взаимно изключващи се препарата, ако мога така да се изразя...
Виж целия пост
# 7
ами, аз ги пия по лекарско предписание. не съм си самоназначила лечение, но аз друго исках да радзбера от Вас, кога горе-долу се нормализират нещата, аз преди да започна приема им бях нон-стоп изморена, просто гроги, спеше ми се непрекъснато, бях изтощена, без сили, бях адски нервна, не че, сега не съм, но сега, поне е на моменти. И най-лошото, получих едни горещи вълни, все едно съм влязла в климакс, така се уплаших, получих и едно сърцебиене + ускорен пулс, вечно ми беше горещо, спря ми цикъла, все още, не се е възстановил и аз, затова се  и интересувам кога се пооправят нещата?
Сега вълните ги няма, слава на бога, не съм толкова уморена и нервна и избухлива, пред палех и от най-малкото нещо, голям ужас и кошмар за мен самата и за онези около мен. Не го пожелавам на никого. Казааха ми, че се отключвала болестта от стрес. Не знам мен какво толкова ме е стресирало освен проблемите ми в работата но това беше ужасно. Кога при вас се успокоиха що-годе хормоните, аз на 12.02 ще направя два месеца откакто ми откриха това Хашимото. Но съм опоределено по-добре, но още нямам цикъл. И от известно време ми се поду кракт долу и от време на време адски боли, това незнам като странична реакция ли да го имам?
Пишете, моля ви ....
Виж целия пост
# 8
На мен ми казаха, че трябва 1-1,5 год за лечението. Аз март правя година.
Виж целия пост
# 9
Дездемона, как си?
Има ли някакво развитие днес?
Виж целия пост
# 10
Поне вълните-топлите изчезнаха, нервността е по-малка и някакси се успокоих ако мога изобщо да съм спокойна. Това е което мога да отбележа като развитие при мен. Обаче не ми идва отново цикъла и сега просто незнам какво да правя а и напълнях, това от апетите ще да е, а той сигурно е от хормоните дето ги пия, макар, че гледам да се ограничавам и въпреки това ...
Виж целия пост
# 11
Не знам какво да ти кажа.
Според ендокринолога аз имам тиреодит на Хашимото -хипофункция на щитовидната жлеза.А ти имаш хиперфункция на жлезата, така, че при теб е различно.
Не съм имала проблеми с цикъла досега, а Хашимото ми го откриха след раждането.
Виж целия пост
# 12
Само да добавя, че това за стреса/че отключвал заболяванията на щитовидната жлеза/ и на мен ми го коза лекаря.Сигурно е вярно, защото стресът на какво ли не се отразява, но все пак доста хора са подложени на стрес, но не всички имат проблеми с щитовидната жлеза.
Виж целия пост
# 13
dezdemona, poluchi li mi na lichni pismoto?
Виж целия пост
# 14
Причините, поради които се получават заболявания на щитовидната жлеза са: стрес, наследствено и чернобил. А това ,че много хора са подложени на стрес така е , и другото по гадно е , че все по вече хора вече имат такива заболявания свързани с щитовидната жлеза...явно стреса указва влияние... Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия