Бели петънца по зъбките

  • 1 514
  • 17
Наскоро забелязах, че се се появили малки бели петънца по предните зъбки на синът ми. Някой има ли представа на какво се дължи това и доколко е опасно за състоянието на зъбите? Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Скоро една позната ми сподели, че има същият проблем. Най добре според мен е да се заведе детето на зъболекар, защото може и да е кариес.
Виж целия пост
# 2
Приемало ли е детето флуорни капки и други храни с добавка на флуор, както и вода с високо съдържание на флуор, флуорна паста за зъби?
Така ли изглеждат зъбките горе-долу?

Това е зъбна флуороза.
Виж целия пост
# 3
Не, не е приемал добавки или капки и пастата му е съобразена с възрастта. Единствено за съдържанието на флуор във водата не съм сигурна. А иначе горе-долу така изглеждат, може би в малко по-мек вариант.
Виж целия пост
# 4
И ние имаме 2 бели петънца на едното горно зъбче,а дори още не са израстнали целите.Аз също съм притеснена,но честно незнам кой да питам.Дали въобще някой ще ми даде адекватен отговор.
Grace m,възможно ли е в розовия девин да има флуор?Само такава вода му давам.Храни с флуор незнам,кажете ако знаете нещо по-опасно,а за паста за зъби,ами още не му ги мия  Blush
Виж целия пост
# 5
baumy, не виждам колко е голямо детенцето, ходи ли на ДГ? Напоследък много теми има за флуора и за това, че в ДГ дават флуорирано мляко без съгласието на родителите. В 90% от пастите за зъби има флуор, дори и в детските. Така че, дори да е съобразена за възрастта, това нищо не значи. За водата - бутилираните води (минерални и изворни) имат флуор, с най-голямо съдържание е Девин - 4 mg/l при максимално допустими 1.5 mg/l. Просто някакси може да се е получило предозиране, но все пак аз не съм лекар, за да кажа със сигурност.

huba_buba, в розовия Девин има флуор, малко количество е (0,18 mg/l), но ако се съчетае с прием на флуор от други източници може да се получи предозиране. Зависи и какво количество вода пие по принцип. Ако се храни с формула, например, количеството ще е повечко.

Вижте тази тема. Ако искате, попитайте и доктор Гълъбов.

Виж целия пост
# 6
 А най-добре се консултирай с лекар. Може и друг да е проблемът.
Виж целия пост
# 7
За да е пускам подобна тема. ще попитам тук.
При синът ми забелязах побеляване на зъбчетата, но не на петна, а в основата на зъбчетата (до венеца) около 1/3 - 1/2 мм. На горните 4 предни се забелява.
На какво може да се дължи.
На 3г 1 м. В къщи пием розов Девин или Горна баня, не съм му давала никога флор(не съм приемала и аз през бременността) Използва паста за зъби на чико (нямам идея какво е съдържанието на флор там и дали го има), но салгам малко колкото зърно от леща.
В градината няма прясно мляко в менюто. Не зная каква вода купуват
Виж целия пост
# 8
Почти на 3г. е синът ми. Пастата му не съдържа флуор. Не ходи на детска градина.

Всъщност оказва се, че аз съм невежа по отношение на този въпрос. Отивам да чета темата и каквото друго намеря по въпроса. Аз самата съм едва ли не постоянно присъствие в стоматологичните кабинети и това е един от кошмарите ми относно детето ми.
Виж целия пост
# 9
baumy, сега чак видях, че си в щатите. На много места там се флуорира питейната вода, бутилираната бебешка вода също.
Виж целия пост
# 10
Здравейте момичета ,преди една седмица и аз забелязах бели петна по предните зъбчета на дъщеря ми която е на 2,7м.бях много притеснена и веднага я заведах на зъболекар.Стоматоложката ми обясни че тези петънца са вид кариеси и след време потъмняват и разрушават зъбчетата,накара ни да си купим лекарство с което мазахме една седмица,по този начин се запечатвал емаила и петното не се разраства PeaceНе е болезнено за детето!Моя съвет е да заведете дечицата на стоматолог!
Виж целия пост
# 11
Чудно ми е защо тази стоматоложка не ти е казала как точно се казват тези "един вид кариеси"? И от какво се получават?
Моля, напиши как се казва това лекарство, се което се мажат зъбите. Благодаря
Виж целия пост
# 12
FLUOR PROTECTOR
Виж целия пост
# 13

Е, нямам думи направо!!!! Флуороза с флуор лекуват!!!!! Това все едно за камъни в бъбреците силно минерализирана вода да пиеш!!!!

geomar, не мажи с нищо преди да си разпитала и проучила подробно и да си сигурна, че си взела правилното решение.
Виж целия пост
# 14
Grace m благодаря ти за съвета ще поразпитам още за това Peace  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия