формация на гръбчето :((( помогнете!!!

  • 813
  • 3
Дъщеря ми се роди преди 9 месеца.След като се прибрахме от болницата установихме ,че има подутина в областта на плешката,голяма колкото шепа на възрастен,мека и подвижна.Ходихме на хирург,онколог и др. доктори,но никой не постави диагноза,тъй като не са виждали подобно нещо.На ехографа ни казаха че това е пълно с въздух,но хирурга неможе да предположи как е навлязъл в организма.
Ако някой може да помогне с нещо да пише.    Cry  Cry  Cry
Виж целия пост
# 1
Миличка , за съжаление в  нашата страна  , така стоят  нещата , че родителите винаги  поемат  инициативата в решаването на здравословните  проблеми на децата си.  Rolling Eyes
Родителите решават  , за  какъв специалист да  поискат  направление, точно те преди това са разпитали за най-добрите  лекари в дадената  област.

Аз не  мога да  повярвам , че за вашия случай цели 9 месеца , не е направено нищо освен  един ехограф  Shocked  Shocked И това ако е  нормално и това ако е ДОСТАТЪЧНО ??? При  условие , че  не се  знае от  какво е тази подутина. Защо не са  ви  насочили да  направите скенер  и/ или ядрено магнитен резонанс  , при  който се разглеждат  тъканите и ще се види  много добре , какво има там ?? Може да се  направи пункция  и да се види точно какво е съдържанието на подутината.
Аз не съм специалист  и веднага  ми идва това  наум , защо на един лекар не  му идва  незнам? И ако това  не е  необходимо , ми да се  предложи друго  изследване !  Rolling Eyes

Мога да  помогна  единствено със съвет, ако не сте  от  София  да дойдете  и се срешнете с хирург от  пирогов , примерно, там ще ви насочат за  по нататък. Надявам се  някоя  мама да  помогне с някое  иманце  и  контакт  , защото аз не  познавам ...

Миличка  , много ви стискам палци , да  попаднете  на добър  лекар , който да ви назначи правилните изследвания и най-после да се разбере , от  какво е това  на  гръбчето. И се  моля да  не се  окаже  нещо сериозно !  Praynig
Виж целия пост
# 2
подкрепям ЗИя
1. Ядрено Магнитен Резонанс би показал в подробности нещата
направете го на вяска цена
2. търсете специалисти и то в големите градове - нека го видят неврохирурзи и онколози но по възможност в София и такива, доказано добри ...не еч и те са безгрешни
вижте тези неща...и после ако се наложи се замислете за чужбина - в крайна сметка разбирам паричните притеснения и всичко останало но нещо толкова сериозно не може да остане без да се разбере какво е

сигурна ли си ч е подвижно? аз между плешките има мподутина, която се появи след второто раждане и е масно образование - твърдо е като гърбица... възможон е при бебето да е нещо подобно, но тъй като са им по-меки тъканите да е така подвижно?
успех и търси отговор на въпросите ти
Виж целия пост
# 3
Попитай д-р Оги (доц. Бранков) от "Пирогов" - той е детски хирург. Пише често във форума в здравния подфорум.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия