Шейк

  • 2 139
  • 11
Какви шейкове правите у дома?
Споделете рецепти. Аз няколко пъти опитах , слагах плодове, мляко, но не ми харесват.
Може би само импровизация не е достатъчна.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Прясно мляко ,банани и мед.
Децата го обожават този шейк.

Виж целия пост
# 2
Освен този вариант с бананите, аз правя и друг с ягоди. Майка ми затваря в бурканчета нещо средно между сладко и компот с цели ягоди и с баща ми си го смесват с кисело мляко (по техни думи правят си "Данонче"  Laughing). Та един ден реших да импровизирам с прясно мляко, топка сладолед и малко от това сладко и мъжо много го хареса. И третия вариант, който моя мъж изобрети е със сладолед, прясно мляко и с топинг карамел.
Виж целия пост
# 3
Просто стават много тежки, затова не ти харесват. И аз съм правила, но не ми харесват.
Препоръчвам ти коктейл Космополитан (водка и боровинков сок) или едно студено Мохито (имаше тук рецепта за него), по- ще ти се услади от един бозав шейк Crazy.
Виж целия пост
# 4
Ние по това време много пием кисело мляко с какао и захар.Разбиваме направо голяма кана айрян и добавяме какаото и захарта.Аз лично карам с пасатора,за да се разтвори захарта и какаото по-бързо.
Виж целия пост
# 5
Аз правя бананов шейк с прясно мляко, захар, сладолед, банан и добавям едно пакетче кафе 3в1 на "Якобс", защото не е толкова силно.
Става много лека и приятна напитка.
Виж целия пост
# 6
Прясно мляко+захар+яйце - пасирам за около 2-3 минутки и воала.Получава се чудесна яйчна напитка,естествено ползвам домашни яйца...иначе не бих се престрашила.



Гарнирам с малко канела, тъй като придава много приятен аромат.
Виж целия пост
# 7
Прясно мляко+захар+яйце - пасирам за около 2-3 минутки и воала.Получава се чудесна яйчна напитка,естествено ползвам домашни яйца...иначе не бих се престрашила.



Гарнирам с малко канела, тъй като придава много приятен аромат.

Как ли би станало, ако сложиш половин ванилия? Thinking Изглежда прекрасно яйчният шейк.

Аз го правя с прясно мляко, 1 топка сладолед, пасиран плод(примерно: кайсия, праскова, ягода, банан...)захар, сметана. Смесвам млякото с пасирания плод и малко захар, сипвам във висока тънка чаша за шейк, добавям топката сладолед и гарнирам с битата сметана Peace  chef
Виж целия пост
# 8
Пробвала съм и с ванилия, не отчитам обаче някаква разлика.
Аз съм също фен на банановия шейк - правела съм го и с мед, и със захар.Убедила съм се в едно -колкото е по-голямо количеството на банана, толкова по-вкусно става.Моите пропорции са:
200 мл прясно мляко, 1 банан, 1 лъжица мед/захар/ и 2 топки ванилов сладолед (едната я разбивам с млякото,а другата е по-скоро за украса).
Опитвала съм и с пъпеш (като заместител на банана), стана обаче ужасно. Според мен най-удачната комбинация с прясно мляко е именно бананът. Другите плодове са прекалено воднисти, а и самите те съдържат известно количество киселина, която променя вкусовите качества на млякото.
Иначе с кисело мляко може да се смесват всякакви плодове - ягоди,малини....
Виж целия пост
# 9
Майка ми затваря в бурканчета нещо средно между сладко и компот с цели ягоди и с баща ми си го смесват с кисело мляко (по техни думи правят си "Данонче"  Laughing).
Може ли рецептата на ягодовото чудо  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Ягодово-бананов шейк



1 голям или 2 малки банана
 1 ч.ч.нарязани ягоди
1ч.ч. кисело мляко ванилия
1/2ч.ч.прясно мляко
3-4 кубчета лед

Слагаме всичко в блендера и бъркаме около 1 минута.
Виж целия пост
# 11
Ягодовото чудо е наистина чудесно  Simple Smile. Аз го ползвам за украса и сиропиране на торти, слагам го и когато правя крем с бисквити или бишкоти в чашки и само с кисело мляко също става. Майка ми в момента е в Италия, но се връща след 2 седмици и ще я питам при първа възможност.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия