? за клостилбегит

  • 1 997
  • 13
Здравейте, казвам се Абигел и искам да споделя и получа мнения относно моят проблем. След лекарска намеса се оказа,че една от трьбитеми е не проходима следствие на спукана киста на яйчника, за това гинекологьт ми  ми изписа клостилбегит с цел стимулиране на здравият яйчник да отделя яйцеклетки в момент на овулация на непроходимата трьба. притеснява ме факта,че аз не страдам от липса на уволачия и още схемата на прием от 5 ден на МЦ по 2 таблетки на ден в рамките на 1 месец. На 30 започвам приема на лекарството и на 6 сьм на преглед. Моля, споделете вашият опит за което ви Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Здравей Абигел! Доколкото разбирам е установено, че едната ти тръба е проходима. С изписването на клостил се цели да се развият повече от едни фоликул и поне един от тях да е от страната на проходимата тръба. Това си е късмет и аз ти го желая от сърце! Предписаната доза 10 таблетки от пети ден на цикъла е правилна. При всички мои инсета това беше схемата и при мен. Резултатите обаче са индивидуални. Пиши как се развиват нещата
Виж целия пост
# 2
Как така в рамките на 1 месец? Клостилбегит се пие 5 дни, в твоят случай от 5 до 9 ден. Обикновено се изписва и Дуфастон или Утрогестан (или някакъв друг прогестеронов препарат) след овулация за удебеляване на ендометриума, тъй като при прием на Клостилбегит лигавицата изстънява и при евентуална бременност плодното сакче може да не се закрепи. Това е информацията, която имам.
Виж целия пост
# 3
Как установиха че едната тръба е непроходима?
Иначе няма смисъл овулацията да е от страната на непроходимата тръба. В подобен случай няма как яйцеклетката да мине по тръбата за да бъде оплодена и да се загнезди в матката. Овулацията трябва да е от страната на проходимата тръба.
Виж целия пост
# 4
Искам да благодаря на всички вас,че ми отговаряте и помагате с информация.
Виж целия пост
# 5
Simma,
ти проблеми с овулацията ли си имала? И защо сте започнали Клостилбегите направо от 2 таблетки? Rolling Eyes
Питам, защото първото ми инсе беше стимулирано. За пръв път приемах Клостилбегит. Овулацията ми е наред, с мъжки фактор сме.
Започнах от 5-ти ден Клостилбегит-а, по 1т. на ден. Лекарят ми каза, че при проследяването ще разбере, дали да увеличава дозата или не. Оказа се, че няма нужда, имах четири чудесни фоликула.
Мисълта ми е, че ако организма реагира добре на по-малки дози, не е нужно да се тъпчем излишно.  Rolling Eyes
Дано някой по-запознат се включи!

Виж целия пост
# 6
Здравей Абигейл,
не знам защо твоят лекар ти е предписал веднага по 2 таблетки. Моят случай е подобен на твоя. След лапаро ми казаха, че едната ми тръба е запушена. Лекарката ми предписа лекарството от 5 ден до 9 ден да го пия по 1 таблетка. На следващия цикъл, каза че ще увеличи дозата и така ми даде по 2 таблетки. Това, че нищо не произлезе от приема на това лекарство е отделен въпрос.
Виж целия пост
# 7
Хоуп  Hug
С мъжки фактор сме, пък и не съм първа младост. Целта беше 3-4 фоликула за по-добър шанс. Ама нямах късмет. Но определено си права, че е трябвало да пробваме първия път с по една таблетка на ден. Но тогава все още не знаех, че трябва да чета и знам повече от лекарите.
Виж целия пост
# 8
Simma,  Hug
значи правилно съм разбрала, че се почва с по 1т. на ден. Щом сте с мъжки фактор, няма смисъл от нестимулирано инсе. И при нас затова беше стимулацията.
Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 9
И АЗ СЕ ИЗНЕНАДВАМ ЗАЩО ВЕДНАГА СА ТЕ ЗАСИЛИЛИ С 2 ТАБЛЕТКИ..нали ти обясни докторът, че оттук нататък дозите могат само да се увеличават...не знам кой ти е лекарят, но според мен ПЪК ВЯРВАМ ЧЕ И МОМИЧЕТАТА ОТ ФОРУМА ЩЕ МЕ ПОДКРЕПЯТ за стерилитет да се обръщаш САМО КЪМ ЛЕКАР СПЕЦИАЛИЗИРАН В ОБЛАСТТА.. и внимателно го проучи...наистина напоследък това се оказа златна мина и много квартални лекари се пробват да се правят на специалисти!!!!! доказани специалисти са д-р Владимиров, д-р Стаменов, за клиниката на Щерев също има и добри отзиви и др., но вярвай ми ще си спестиш много пари и разочарования ако се обърнеш към ИСТИНСКИ СПЕЦИАЛИСТ
Виж целия пост
# 10
Момичета, незнам защо ми е предписал такава доза по 2 таблетки на ден останах и аз озадачена и за тожа потьрсих сьвет,коментар. Вече втори ден пия таблетките и се чувствам нормално без странични ефекти. Лекуващ лекар ми е Сариев от Св.Анна в гр.Варна това е за сега.
Виж целия пост
# 11
И аз като Сима стартирах с по две таблетки,но от трети ден на цикъла.Много след неуспешните ми инсета разбрах,че не се започва по този начин,но както и да е,минало-заминало.
Виж целия пост
# 12
Брей, че откога Сариев работи в Св. Анна? Абигел, дай малко повече информация.

Цецинка  Hug, и аз съм загърбила неуспехите, но още ми горчат. Надявам се, че има шанс пред нас, но не намирам сили да започна отново.
Виж целия пост
# 13
Сима,ще намериш сили,сигурна съм Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия