За замразеното месо

  • 550
  • 6
Привет от мен!!
Аз приготвям храната на бебка, като купувам само месни пюрета от време на време за разнообразие. С част от продуктите се снабдявам от магазин, а другата са домашни- пасирани и замразени. Наскоро майка ми намери домашен заек и аз го сварих- половината пасирах и замразих, другата част - на малки парченца също замразих. Две седмици по-късно свекърва ми ми съобщава, че до един месец трябва да съм дала месото, защото толкова е бил срока за консумация на замразеното месо. Готвещи майки дайте вашето мнение.....
Пиша тук, понеже именно оттук взех идеята за пасиране и замразяване във формички.
Виж целия пост
# 1
Казвайте майчета, че и аз мислех да замразя едно зайче тези дни....
Виж целия пост
# 2
Моето сварено пиле вече 3 месеца си стои във фризера.  CrazyЗа 1 месец няма как да дадеш толкова много заешко, Аз лично не се притеснявам и си го готвя.
Виж целия пост
# 3
Колкото по-ниска е температурата на замразяване, толкова по-дълъг е срокът на съхранение. Забелязала съм обаче, че в добрите кулинарни издания не препоръчват консумация на замразено след месец. Добър вариант е стерилизацията.
Виж целия пост
# 4

Трайност на замразени продукти /в месеци/:

След термична обработка:
* Месо: 1-2
* Месо пилешко: 3-4
* Зеленчуци: 3-4
* Зеленчуци и месо: 1-2
* Бульон: 1-2

Това са максималните срокове за съхранение (+/- 1 месец според различни източници) при температура поне -18 градуса (фризер или фризер с отделна врата).
Заешкото месо е от категорията на пилешкото.


Сурови или след бланширане:
Месо
Пилешко: 8-10
Пиле (цяло): 12
Телешко: 6-10
Агнешко: 6-10
Свинско (без мазнина): 4-6
Свинско (с мазнина): 2-4
Мляно: 3-4
Пушено: 1
Колбаси: 1-2
Термично обработено: 4-5
Най-добре: 6

Зеленчуци: 8-10
Подправки: 6-12

Плодове: 10-12
Сокове: 6-8


Още:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254801.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254024.0

Виж целия пост
# 5
Ами аз си мисля, че щом кърмата може да издържи до 6 месеца...
Съхранявала съм месо във фризера за доста повече от месец (не помня вече колко точно, че беше преди 2 год. работа).
Виж целия пост
# 6
Косе Босе
  bouquet
бях се притеснила за телешкото ,че следващото теле ще е чак след 7-8 м
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия