питане относно документите за осиновяване

  • 3 785
  • 21
Здравейте!Чета ви от известно време и досега все намирах отговор на възникнали въпроси, но сега имам нужда по помощта ви.С мъжът ми решихме да осиновим дете и подадохме молба и съответно  сега събираме всички необходими документи  за целта. Имам питане относно свидетелството за съдимост - от къде се издава - от РС по месторождение или по постоянен адрес?И може ли опълномощено лице да го извади или трябва да е само лично?То е с шестмесечен срок на действие.Медицинското свидетелството  има ли някакъв срок?Оставила съм го за последно, защото незнам откъде съм запомнила,че срока му е едномесечен.
Искам да попитам как разбрахте,че това е вашето дете?Колко време мина от подаването на всички документи докато ви извикаха за среща?По -лесно ли е да се стане приемен родител? На нас ни казаха, че  тъй като си имаме две деца ще  бъде по-лесно осиновяването. Какво да очакваме?
Виж целия пост
# 1
При положение, че имате две деца, изобщо не е вярно, че ще ви е по-лесно да осиновите по-лесно, дори напротив. Ще има мноооооооого да чакате.
По-добре станете приемно семейство. Но пък това е нещо коренно различно от осиновяването, така че добре помислете какво искате и тогава решете.
Виж целия пост
# 2
Здравейте!Чета ви от известно време и досега все намирах отговор на възникнали въпроси, но сега имам нужда по помощта ви.С мъжът ми решихме да осиновим дете и подадохме молба и съответно  сега събираме всички необходими документи  за целта. Имам питане относно свидетелството за съдимост - от къде се издава - от РС по месторождение или по постоянен адрес?И може ли опълномощено лице да го извади или трябва да е само лично?То е с шестмесечен срок на действие.Медицинското свидетелството  има ли някакъв срок?Оставила съм го за последно, защото незнам откъде съм запомнила,че срока му е едномесечен.
Искам да попитам как разбрахте,че това е вашето дете?Колко време мина от подаването на всички документи докато ви извикаха за среща?По -лесно ли е да се стане приемен родител? На нас ни казаха, че  тъй като си имаме две деца ще  бъде по-лесно осиновяването. Какво да очакваме?
свидетелството за съдимост -  се издава от  РС  по постоянен адрес, като се праща по служебен път запитване в службата по местораждане.
 За сроковете изобщо не се притеснявайте. Докато дойде време да ви предложат дете, все едно ще ви се наложи още веднъж да изкарвате всички документи.
А относно това, че имате две деца и аз смятам, че ще е по-трудно да осиновите, освен ако не разтегнете много възрастовите граници и нямате никакви претенции за пол, етническа принадлежност и пр.
Вие пишете в началото за осиновяване , а после за приемен родител. Това са две отделни категории, може би сте объркани от това което пише в медиите? Ако искате да станете приемен родител, нещата стоят по друг начин.

А относно това как разбрах, че това е моето дете - взех първото което ми предложиха и то стана моето дете.
От подаването на документите до срещата изминаха 9 месеца., но всичко е много индивидуално.
Виж целия пост
# 3
Здравейте!Не съм сигурна,че тук е мястото да питам,но бихте ли ми обяснили каква е процедурата,какво се прави след като съм получила писмо за детенце.Знам само че трябва да отидем до дирекцията и после какво?
Виж целия пост
# 4
Там ще ви запознаят с историята на детето, заболявания и т.н. Там можете да зададете въпросите си, после ще видите детето, ако искате и това е. Можете да вземете решение в рамките на един месец след срещата. Успех
Виж целия пост
# 5
Здравейте!Не съм сигурна,че тук е мястото да питам,но бихте ли ми обяснили каква е процедурата,какво се прави след като съм получила писмо за детенце.Знам само че трябва да отидем до дирекцията и после какво?
Поздравления! Дългото чакане се е увенчало с успех. Радвам се за вас!
Виж целия пост
# 6
Здравейте!Не съм сигурна,че тук е мястото да питам,но бихте ли ми обяснили каква е процедурата,какво се прави след като съм получила писмо за детенце.Знам само че трябва да отидем до дирекцията и после какво?
После като се харесате с детето ще съберете отново всички документи, защото за пред съдията всичко трябва да е актуално, ще мине делото и това е.
Виж целия пост
# 7
реди 1 година подадохме молба за осиновяване,но нямаме никакви обаждания.Дали е необходимо отново да се подадат всичките документи
Виж целия пост
# 8
няма нужда да подновяваш документите,защото те все още са валидни-2г.Вече ако никой не ти се обади до втората ти година от подаването им ще трябва да ги подновиш.Аз също чаках много,първите 2г никой от никъде не се обади,поднових документите и на 4м ме поканиха на среща,а след още един на още една среща,която се оказа последна,защото сега си осиновявам момиченце на 7м.Така че не се отчайвай,ще се случи и при теб.Успех!
Виж целия пост
# 9
документите са валидни 2 години,значи ти остава още една.пожелавам ти да не се стига до подновяване на дакументите,но ако се стигне до там знай че  си запазваш реда в списъците на кандидат осиновителите
Виж целия пост
# 10
Здравейте!Не зная дали тук трябва да питам,но имам един въпрос-живея в София от 7год.(съпруга ми също) и имаме временна регистрация ще мога ли с нея да кандидатствам за осиновяване на дете тук или ще трябва да кандидатстваме там където ни е постоянния адрес.
Виж целия пост
# 11
Кандидатства се по постоянен адрес.
Виж целия пост
# 12
Интересува ме ако съм жена ,която е без съпруг и брак мога ли да осиновя детенце?
Виж целия пост
# 13
Интересува ме ако съм жена ,която е без съпруг и брак мога ли да осиновя детенце?

Можете.
Виж целия пост
# 14
Може, и още как Simple Smile Аз съм жив пример Wink Пък и много други "млади майки" като мен. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия