Омлет- дайте рецепти, моля!

  • 12 610
  • 22
Омлетът, колкото традиционен и обикновен, толкова е и специфичен. Дайте, моля, вашите рецепти! А как забърквате точно яйчената смес, някакви тънкости? Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Моят омлет приготвям така:
Разбивам 2 яйца с щипка сол и 1 с.л. вода на пухкава пяна и веднага сипвам получената смес в нагрят тиган. Преди не слагах мазнина, но омлетът се късаше. Сега капвам няколко капки олио. Не обръщам омлета- запичам го само от едната страна и като е готов, го прегъвам на две. Плънката е по желание.
Виж целия пост
# 2
Случайно попаднах на тази рецепта за омлет и ми се стори интересна:

 Яйца - 12бр.
 Прясно краве мляко - 80г.
 Прясно масло - 60г.
 Сирене (кашкавал) - 80г.
 Салам - 80г.
 Червени домати - 120г.
 Магданоз, сол, черен пипер

Към разбитите с прясното мляко яйца се прибавят сиренето (кашкавалът) и саламът, нарязани на дребни кубчета, червените домати, обелени и нарязани на дребно, солта, смленият черен пипер и ситно нарязаният магданоз.
Омлеът се изпържва от двете страни в сгорещената мазнина и се поднася веднага.
Виж целия пост
# 3
Яйца - 12бр.
 Прясно краве мляко - 80г.
 Прясно масло - 60г.
 Сирене (кашкавал) - 80г.
 Салам - 80г.
 Червени домати - 120г.
 Магданоз, сол, черен пипер

Тази рецепта ми напомня за солена омлет-палачинка.
Виж целия пост
# 4
Моят омлет приготвям така:
Разбивам 2 яйца с щипка сол и 1 с.л. вода на пухкава пяна и веднага сипвам получената смес в нагрят тиган. Преди не слагах мазнина, но омлетът се късаше. Сега капвам няколко капки олио. Не обръщам омлета- запичам го само от едната страна и като е готов, го прегъвам на две. Плънката е по желание.

И аз го правя така  Peace
Виж целия пост
# 5
Омлетът става много пухкав и вкусен, ако му добавите една лъжичка пълномаслено прясно мляко или готварска сметана и допълнително един или два белтъка, разбити на сняг. Прибавете това към две яйца плюс сол и любимите ви подправки (особено подходящо е естрагон) и пържете на тиган с малко качествено масло. Това е любимия ми омлет. Бон апети  bowuu
Виж целия пост
# 6
И аз знам една тънкост:
Първо се разбива жълтъка, после белтъка на сняг и с дървена лъжица се прибави към жълтъка.
За да не се къса омлета се пробва с вилица, дали олиото е готово - трябва веднага да се шупне и се надигне - тогава е готово.
Виж целия пост
# 7
Аз понякога запръжвам някакво саламче нарязано на дребно или гъбки (но да се изпари водата хубаво) и заливам с две разбити яйца смесени с настърган кашкавал.
Виж целия пост
# 8
Моята рецепта е горе- долу като вашите: 2 яйца, сол, подправки на вкус, 2 л. прясно мляко и 1л. брашно. Дали заради брашното не може да ми се получи цяла палачинка и да я прегъна успешно, все се разкъсва и се разпада? newsm78
Виж целия пост
# 9
Добрият омлет става с масло Peace
Виж целия пост
# 10
Яйцата се разбиват много добре с 1-2 с.л водичка(за да стане пухкав омлет).В тигана слагам мазнинка,но много малко и най-вкусно е ако се смеси т.е. олио+масло.След като се изсипят яйцата в тигана може да се добави:
*настърган кашкавал
*шунка+кашкавал
*зелен лук(просто да се поръси),копър и магданоз
*сушеница(на кубчета)
Омлета винаги го похлупвам с капак и никога не го обръщам,защото след като е похлупен си се изпича идеално.По желание може да се поръси и с черен пипер.
Виж целия пост
# 11
Като стана въпрос за мазнината в един омлет, си признавам, че ползвам масло с чубрица. Продоват го в магазините. Освен много ароматно, то е и осолено. Аз недолюбвам солта като подправка и това масълце идеално ме устройва.
Моите омлети се късаха, когато слагах в тях прясно млеко. Откакто го замених с вода, нямам този проблем.
Виж целия пост
# 12
6 яйца, 6 лъжици мляко прясно, щипка сол разбивам с вилица, колкото, толкова.
Ако вместо мляко сложа вода, капвам 2-3 капки лимонов сок или оцет.
Една домашна наденица нарязвам на ситно, запържвам леко в предварително загрято маалко олио, колкото да замирише из кухнята на пържена наденица и пльосвам отгоре яйцата. След малко почвам да бъркам, дакато изчезне прозрачната пихтиеста консистенция от белтък.
Отгоре поръсвам мъъъничко червен пипер, мъъъъничко лют. Чак тогава пускам аспиратора.
Дозата е за 1 Wolf.
Виж целия пост
# 13
6 яйца, 6 лъжици мляко прясно, щипка сол разбивам с вилица, колкото, толкова.
Ако вместо мляко сложа вода, капвам 2-3 капки лимонов сок или оцет.
Една домашна наденица нарязвам на ситно, запържвам леко в предварително загрято маалко олио, колкото да замирише из кухнята на пържена наденица и пльосвам отгоре яйцата. След малко почвам да бъркам, дакато изчезне прозрачната пихтиеста консистенция от белтък.
Отгоре поръсвам мъъъничко червен пипер, мъъъъничко лют. Чак тогава пускам аспиратора.
Дозата е за 1 Wolf.

Волф, Какъв е този хайдушки "омлет"? 6 яйца? Ами холестерола? Ако сметнем същата доза и за вълчетата- отиде една кора яйца. И защо  ги бъркаш? newsm78
Виж целия пост
# 14
6 яйца, 6 лъжици мляко прясно, щипка сол разбивам с вилица, колкото, толкова.
Ако вместо мляко сложа вода, капвам 2-3 капки лимонов сок или оцет.
Една домашна наденица нарязвам на ситно, запържвам леко в предварително загрято маалко олио, колкото да замирише из кухнята на пържена наденица и пльосвам отгоре яйцата. След малко почвам да бъркам, дакато изчезне прозрачната пихтиеста консистенция от белтък.
Отгоре поръсвам мъъъничко червен пипер, мъъъъничко лют. Чак тогава пускам аспиратора.
Дозата е за 1 Wolf.

Волф, Какъв е този хайдушки омлет? 6 яйца? Ами холестерола? Ако сметнем същата доза и за вълчетата- отиде една кора яйца.
Ми това са си бъркани яйца с домашна наденица....Какъв омлет?  hahaha
Ама е вкусно де.....   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия