pak za pasportite

  • 1 215
  • 15
Здравеите вси4ки.
 Neutral Face  Shocked Сьвсем слу4аино попаднах тук и много ми харесва. Страхотни сте и обсаздате много важни и интересни теми. Доста нова сам и не се ориентирам все осте добре. Както си 4етиах темата за паспортите погледнах моиа и се оказа 4е е истекьл през март таси година[b Плановете ми са да си пьтувам през иуни до БГ. Знае ли никои несто по темата прибиране с изтекьл папорт и без пасаван? Има ли санкции?
 Ако ниакои знае несто, молиа да помогне.
Благодариа предварително[/b] Tada  Tada
Виж целия пост
# 1
a, zabrawij da dobawia: opitaite se da ne obrastate wnimanie na prawopisa. wie maiki w 4uzbina kak se spariwate s pisaneto? sega 4eta kakwo sam napisala na kiriliza i Embarassed ......
Виж целия пост
# 2
За паспорта доколкото знам нямаш проблем - ще си изкараш като пристигнеш.
За писането:
ч=знака най-вляво до 1
я=Q
ю=\
ъ=Y
ж=V
й=J
ш=[
щ=]
 Grinning това е.
Виж целия пост
# 3
че Ще си иzкара като се прибере е така но нали трябва да стигне до бг а беz паспорт ? трябва да отидеШ в бг консулство да ти иzдадат ПАСАВАН обади им се първа да видиШ какви документи ти трябват
Виж целия пост
# 4
Цитат на: jumper
че Ще си иzкара като се прибере е така но нали трябва да стигне до бг а беz паспорт ? трябва да отидеШ в бг консулство да ти иzдадат ПАСАВАН обади им се първа да видиШ какви документи ти трябват

Разбира се, да не тръгнеш през границите с изтекъл паспорт!
Виж целия пост
# 5
Моми4ета страхотни сте. Благодаря много за отговорите.  Май сте трябва поне един пасаван да си извадя. Сте званна в посолството да видим какви документи сте искат, пак после сте мисля за пътуването от Палма до Мадрид за да си взема пасавана и накрая за пътуването до Бг . Лелеее.... Я да си пътувам с изтекъл паспорт Wink И това не бях правила. Така поне сте знаем какво става в такьв слу4еи Laughing
Благодаря на brigite за знаците, по4вам да се ориентирам. Сега остава само да успея да се регистрирам.
поздрави
Виж целия пост
# 6
Ама защо трябва пасаван? Аз си мисля, че и с изтекалият паспорт ще я пуснат, дори съм сигурна защото ми се е случвало и не вярвам само на нашето летище да е така.
Аз влязох една година така с невалиден паспорт (без да знам, че е такъв, защото не бях разбрала, че от 1.януари същата година всички паспорти станали невалидни) на излизане обаче не ме пуснаха и като им вдигнах един скандал, защо на влизане никой нищо каза и защо изобщо са ме пуснали да вляза с невалидният паспорт като са толкова взискателни, един от служителите ми каза "ама как така няма да ви пуснем да влезете, вие сте си българка и можете винаги да влезете дори и без задграничен паспорт ако трябва", та затова си мисля, че за изтекъл паспорт през март няма да й направят проблеми. Но гаранция не давам разбира се Laughing
Едно обаждане в посолството ще изясни нещата мисля...
Виж целия пост
# 7
Biba, ти си права, засто да не ме пуснат в родното Бг, та нали се прибирам в касти? Wink  Най много ниакоя глоби4ка да ми треснат плус евентуалните разправии на паспортното. А толкова щастлива бях незнаейки 4е ми е изтекьл паспорта....

Досега 4етях историите на май4ета ти4ашти до Мадрид за пасаван. Мойто не е бебе а е на 4 годинки, така 4е няма да ме пуснат барзо.
Biba, благодаря ти за инфото.
поздрави
Виж целия пост
# 8
в бг можеШ да влеzеШ но от друга държава ен можеШ да иzлеzеШ беz редовен паспорт
Виж целия пост
# 9
Моми4ета, какво става?Помогнете, моля... Embarassed
Регустритах се
и вси4ко трьгна ок и сега пак сьм гост? И само сманям ту сам loraalex (потребител) ту alexlora(гост).Нищо, да знаете, 4е сам все аз. Ще се справя, трябва ми малко време Embarassed
Виж целия пост
# 10
Гост без име ти ме ШаШна? ИскаШ да кажеШ, 4е испанците като излизам от тяхната дьржава Ще  се заядьт
 с мен, заЩото нямам редовен паспорт? Това сигурна информация ли е?? Shocked
Виж целия пост
# 11
Вярно, за това не се бях сетила, че ще трябва да излезеш от Испания с невалиден паспорт, а това най-вероятно няма да им хареса.
А иначе в паспортното никой не би трябвало да ти прави проблем, нали личната ти карта е валидна, а задграничният не си задължена да го продължаваш преди да е изтекъл, може и след това, а може и хич да не го продължиш ако няма да ти трябва повече, така че теоретично нямат причина да се заяждат Wink
Виж целия пост
# 12
v bg posolsvo  moje da  ti udaljat pasporta s 6 mesetza - pasavna se izdava za izguben pasport.
a ako imash chujd pasport ne ti triabva balgarskia
Виж целия пост
# 13
Цитат на: liara 333
v bg posolsvo  moje da  ti udaljat pasporta s 6 mesetza - pasavna se izdava za izguben pasport.


може да се удължи преди да е изтекъл, след изтичането му не правели удължаване, така съм чувала...
а този паспорт, за който си говорим тук е изтекъл още през март
Виж целия пост
# 14
Пасаванът се издава за завръЩане в Бг независимо дали е за изгубен,изтекъл,откраднат и тн паспорт.Удължаването на паспорта се прави само на оЩе валиден документ,ако е изтекъл не става.Освен това услугата удължаване на паспорта отнема около 6 мес. понеже посолствата се оправдават 4е дипломати4еската поЩа пътува само два пъти годиШно и обикновено не го препоръ4ват на хората.Абсурдно но факт Imp
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия