Za fontanelata i hap4etata za rahit

  • 1 463
  • 8
Dashteria mi e na 7 meseca.I fontanelata i e po4ti zatvorena.Kazvat che do 1-1,6 meseca se zatvaria.Nashta e taka zashtoto mnogo sam se bila dvijila po-vreme na bremenost.Piem i kapki za rahit no tova uskoriavalo zatvarianeto.Neznam da se pritesniavam ili ne.Davam i po edna sriada i edna sabota.Hem e protiv rahit hem za zatvariane na fontanelata.Da namalia li kapkite ili da prodaljavam.
Виж целия пост
# 1
Консултирай се с Педито  Peace
Виж целия пост
# 2
Да най-добре питай педиатъра ! Аз давам по една капка Вигантол и вече е затворена. Като свърша флакона и спирам
Виж целия пост
# 3
Не съм давала въобще никакви капки на сина ми. Фонтанелата му се затваряше много бързо и педито прецени, че няма да пие нищо за рахит.Затвори се към 11 месец. Няма рахит.
Виж целия пост
# 4
аз вече не давам.не давах и летните месеци по съвет на педито.той казва,че 10минути на слънце са достатъчни да се набави вит.Д.затова всеки ден сме навън.
Виж целия пост
# 5
фонтанелата се затваря между 8-ия месец и 1.6год.,вие сте на 7 мец и затова си мисля,че е нормално да е започнала да се затваря!
Виж целия пост
# 6
И аз мисля,че е нормално.И на Алекс още не се е затворила достатъчно.Иначе до една годинка съм давала всяка сутрин  по 2 капки Вигантол.
Виж целия пост
# 7
Спри с тия капки, ранното затваряне на фонтанелата не е никак хубаво, пречи на растежа на мозъка.
Обиколката на главата в норма ли е?
Виж целия пост
# 8
И аз не съм давала, живея в София, децата ми нямат рахит. По начало в адаптираните млека има разни витамини в добавка, но синът ми съм го кърмила и пак няма рахит.
Това с Витамин Д е профилактика, абе всичко масово е гадно нещо според мен, много гадно е да се предозира с витамин Д - можеш да прочетеш от листовката да видиш какво се случва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия