Имунологични изследвания

  • 833
  • 3
Д-р Слънчева,моля Ви за съвет!Бременна съм в шести месец и след феталната морфология  наблюдаващия ме гинеколог ми препоръча да изследвам:aCL Abs; Z.A.; Ro, La и Анти-фосфатидил-серин.Бихте ли ми казали какъв евентуален риск биха изключили тези имунологични изследвания?Бих искала да знам за какво са показател те?
Предварително Ви благодаря!
Виж целия пост
# 1
При феталната ехография се преценява процента на риска за раждане на дете с аномалии. Тези изследвания са в рамките на този скриниг и ако гинекологът е преценил тяхната необходимост е умесно да ги направите. Не крият никакъв риск- изследва се кръв.
Ако има отклонения тогава се пристъпва към амниоцентеза- тя също е вече рутинна манипулация.
Всичко тово се прави в срока-16-20 г.с. и е задължително за майки с възраст над 35 год. и препоръчителна при възраст над 30 г.
Виж целия пост
# 2
Имах предвид не рискът за майката,а какво евентуално не е наред с плода,каква аномалия изключват?
Виж целия пост
# 3
Естествено говорим за риска на плода- изключват се аномалии свързани с нарушения в броя хромозомите- наричат се хромозомни болести.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия