Бебе с АБКМ и алергична реакция към Фризопеп

  • 3 403
  • 10
 Здравейте. Вече сме на 2 седмици на диета заради алергията на бебчо и кърмата ми значително намаля, въпреки приема на лактогонен чай, бирена мая и други подобни. Наложи се да дохранвам с Фризопеп. Дадох вчера и днес по 15грама, но след днешния прием имахме реакция точно както при прием на други храни чрез които се доказа АБКМ при нас, а именно- 1.5 часа след приема на храна: спазми, повръщане, разстройство /газове/. Лекуващата прочута алерголожка обясни че е невъзможно да се повръща от Фризопеп. Невъзможно но факт! и понеже ни затвори телефона останахме без отговор на въпросите които живо ни вълнуват... с това темпо кърмата не му стига, а какво да се прави тогава?
 Моля помогнете... честно казано от форума научихме повече отколкото при прегледите, така че моля споделете.   Embarassed
Виж целия пост
# 1
няма ли никой който да ни посъветва Cry
Виж целия пост
# 2
А при коя алерголожка ходите?
Вики също е с АБКМ и сме на смесено хранене от третия месец обаче - кърма + Фризопеп. Първоначално бях само на диета и отшумяха само някои от сиптомите и. Повръщането и спря чак като пи един месец по схема Мотилиум. Физопеп пие от 3-тия месец. В началото също пвръщаше малко, ама лекарката каза, че е нормално, защото е свикнала само на кърма, а пък и тя не икаше да я яде с биберон, плачеше, че е гладна и ядеше с лъжица и сълзи, та може и от съпротивата и да беше. Не знам от какво беше, но връщането спря след седмица след като почна да го яде Фризопепа.
Друг е въпроса, че тя не му харесва вкуса, щото е горчив и до ден днешен го пие с малко захар. Моята кърма също много намалява напоследък и сега сме 50-50 кърма- Фризопеп и две яденета заместено хранене (пюре и каша) вече и нямаме никакви проблеми.
Виж целия пост
# 3
 ooooh! Жалко като стават такива работи, но стават... При нас не е просто връщане, а си е поне 1 час спазми и акривно повръщане, не ми се вярва да може след 1 седмица такова давене да свикне бебчо, но ако е така само кажете, инак сърце не ми дава да си правя цяла седмица такъв експеримент, но ако се налага ще го направим... а инак също като твоето момиченце се храни само от гърда, биберона е за точене на седемте зъба.  Blush 
Какво ще яде като Повръща от Фризопеп, та нали това е хипоалергенно мляко в крайна сметка? Идея нямам. Теста за АБКМ  при нас е положителен /със стойност- 0.69 ако това има значение/ Педиатърката ни каза че не е чувала бебе с диагноза АБКМ да повръща от хипоалергенно мляко...   Thinking
Виж целия пост
# 4
Да, още повече, че е хидролизат Фризопеп-а.  Не знам какво да ти кажа, нали уж е специално направено за деца с АБКМ. Ако трябва заведи я на друг специалист, щом положението е толкова зле. Определено моята Вики не е имала спазми, а само връщаше в началото. Сега си го яде без проблеми (като изключим, че не го иска без захар) - даже го прояде с биберон.
Виж целия пост
# 5
А соево мляко не става ли?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Sanddy,
напиши малко повече за това колко сте големи, кога установихте алергията, в какво се проявяваше, защо се налага дохранване. Щом имате зъби вероятно не сте малки, необичайно е да се появи толкова късно алергия.
Въпреки теста е възможно да става дума за друго стомашно-чревно разстройство. Имате ли консултация и с гастроентеролог? Давате ли пробиотици? А лекарства?
Виж целия пост
# 7
На 8м сме вече. Първите симптоми бяха на  около 40 дни. Роди се секцио, беше на смесено хранене /кърма и АМ /Nan1// първите 2 седмици, след което мина изцяло на кърма. Понеже не наддаваше добре в началото направихме пробно кърмене и се оказа че кърмата не достига, затова опитахме да дохраним с NAN, но час и половина след приема имаше обилно и продължително повръщане придружено с разстройство. Приехме го като единичен случай защото кърмата ми се увеличи и бебето започна да наддава сериозно. /В момента сме на 8 месеца и тежим 11кг/. Когато навърши 4м започнахме захранване със зеленчуково пюре, но в едно от пюретата имаше сухо мляко /ХИП/. Отново същия кощмар. По съвет на педиатърката дадохме 2 лъжички млечна каша- отново повръщане и разстройство. Назначените изследвания дадоха отрицателен резултат, което ни накара да свалим гарда и да не сме така мнителни. Хранехме го с безмлечни храни въпреки това, но месец по-късно поради повръщане от попара в която имаше сирене повторно изследване в друга лаборатория даде положителен резултат. Ходихме при възможно най-добрия специалист в тази област. Диагнозата ни е Алементарен Гастроентеит  /АБКМ/. От близо месец съм на диета, която включв и въздържание и от соеви продуктис което отпада варианта за соево мляко. Кърмата ми значително намаля и се наложи дохранване с Фризопеп, от който той поръщаше по същия начин както. Инак заленчуковите, плодовите и месните /разрешени/ пюрета ги яде без проблеми. Не даваме никакви лекарства /увериха ни че диетата е повече от достатъчна. Поради обективно разочарование от предния специалист сме си назначили час за тази неделя при д-р Георгиева във Варна.
 Диетата ще я продължавам, но бебето ни не се дохранва само с кърмата- става всяка вечер /вече 8месеца/ по над 5 пъти на вечер и изцоква всичко, налага се посреднощ да храня с каша. Какво да правя след като детето ни повръща и от Фризопеп?
Виж целия пост
# 8
За начало можеш да даваш кашата не посред нощ, а вечер. Спазвай диетата, разбира се ( и за теб и за него), опитай се да намериш донорска кърма, но мисля, че ще престане да повръща от Фризопепа. Непременно давай пробиотични храни. Например безмлените каши на Нестле с бифидус кутури (Nestle Wellbeing и още една с 8 зърна, някои са и безглутенови, ако още не ядете глутен). Може да опиташ и друг хидролизат освен Фризопеп-а, примерно Алфаре, почти всяка серия има напълно хидролизирано мляко.
Виж целия пост
# 9
...Например безмлените каши на Нестле с бифидус кутури (Nestle Wellbeing и още една с 8 зърна, някои са и безглутенови, ако още не ядете глутен). ...

За Frisopep нищо не мога да кажа, но само да те предупредя, че на почти всички безмлечни каши на Nestle (мисля, че с изключение само на Ориз и рожкови) има предупреждение, че може да съдържа следи от мляко и да не се дава на деца с АБКМ.
Виж целия пост
# 10
да споделя и аз нашия опит от млеката.Сина ми е на по4ти 6месеца като при нас алергията се проявява 4рез кожни обриви,придружени със силен сърбеж.Беше на кърма едва 2месеца,но денонощно ревеше и се 4ешеше,като обривите не бяха толкова силно изразени.3-ия месец минахме на милумил,но не мога да кажа 4е е имало веднага реакция тъи като в процеса на отбиване така или ина4е е дохранван.Обривите се засилиха след като навърши 3месеца и на 4-ия ве4е съвсем беше втасал-наложи се да останем в болница при д-р Георгиева ВАРНА.И на нас ни изписаха този ФРИЗОПЕП,които за моя радост детето прие добре,но не реши проблема с обривите -продължаваха всеки път с нова сила.След консултация пак с док и още една гастроентероложка минахме на ПРЕГОМИН,които не съдържа лактоза.Незнам дали от него или просто се поуспокои,но ве4е 2седмици сме с това мляко и сега детенцето е видимо спокоино,спря да се 4еши и като 4е обривите из4езват.Моми4ета от днес здравната каса ще поема някаква сума при закупуването на млека за децата с АБКМ-интересуваите се все пак кутия от ПРЕГОМИН,КОЯТО НА НАС НИ СТИГА САМО ЗА 2ДЕНА И ПОЛОВИНА Е 30лв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия